1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
dermatofibrosarcoma protuberans
Autor Wiadomość
kasiak 


Dołączyła: 07 Lut 2012
Posty: 12
Skąd: Lubień Kujawski

 #16  Wysłany: 2012-03-07, 08:34  


Dawno mnie tutaj nie było... W ubiegłą środę moja mama miała zabieg. Operował ją prof. Rutkowski. Operacja przebiegła dobrze. Prof. pogratulował mojej mamie wyniku operacji. W końcu mamie usuneli tego mięsaka na łopatce. W środę był zabieg, a już w czw mamę wypisali. Mają dużo pacjentów i chcą wszystkich przyjąć więc tak sobie to tłumaczę. Założyli mojej mamie klamry. Przyznam, że nie widziałam jeszcze takiej rany więc przy zmianie opatrunku bardzo się zdziwiłam co tam zastałam. Rana jest większa niż się spodziewaliśmy, ale to chyba dlatego, że mięsak był wycinany z dużym marginesem. Niestety pojawiły się problemy z raną... Dzisiaj jedziemy do rejonowego onkologa (bo do Warszawy mamy 170 km) i zobaczymy co powie... Długo goją się takie rany pooperacyjne? Zaczerwienienie, gorączka i ból to chyba nie jest normalne?
_________________
Kasia K.
 
 
abigail 


Dołączyła: 05 Gru 2011
Posty: 246
Pomogła: 16 razy

 #17  Wysłany: 2012-03-07, 11:50  


oj długo się goją,niestety,babcia miała wyjęte szwy gdzies po 6 tygodniach,w tym czasie była 5 razy w szpitalu - wysoka gorączka wróciła jeszcze przedwczoraj (to też skutek radioterapii przed),osłabienie itp. - 4 antybiotyki brała,na co dzien ibuprom i pyralgina przez miesiąc.To jest jeszcze świeża rana,u babci po operacji (pierwsze dni) było super,babcia chodziła (wycięty mięsień uda) a po dwóch tygodniach zaczęlo bolec,puchnąc,noga zsiniała (po radioterapii).My też mamy kawał drogi do Warszawy ale i tak co tydzień trzeba było jeździc,bo w Bydgoszczy nikt się nie znał na redonie,nikt nie chciał ruszac drenu itd.
_________________
Babcia - Leiomyosarcoma, przerzuty na płucach, wątrobie, mostku i śledzionie
Moja najdzielniejsza na świecie(*)kiedyś wyjdzie mi na spotkanie
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #18  Wysłany: 2012-03-07, 12:53  


kasiak, Czy Mama miała radioterapię przed operacją?

Ból po operacji to jest rzecz normalna niestety, zwłaszcza, że zabieg był spory jak mówisz i w takim miejscu, gdzie jednak się rusza ciągle.

Dostała jakieś leki przeciwbólowe?

Zszywki - u nich rzecz normalna, ja mam ranę ok 40cm cała zszyta w ten sam sposób.


Rany goja się różnie, zależy to od wielu czynników, min od tego czy była radioterapia przed zabiegiem, chorób współistniejących ( np cukrzyca) itp.

Gorączka - jaka?

Zaczerwienienie- czy skóra przy ranie jest bardziej ciepła niż np na drugiej łopatce?czy pojawiła się jakaś wydzielina z rany?być może to jakiś stan zapalny a może poprostu rana jest czerwona po zabiegu jeszcze - trzeba sprawdzić.

Niestety w Warszawie szybko wypisują po zabiegu, chyba, że operacja jest na tyle poważna, że poprostu stan na to nie pozwala. Strasznie dużo ludzi się tam przewija i stąd te szybkie wypisy. Przykre jest to, zwłaszcza, jak pacjent jest z daleka i po dużym zabieg, ale niestety nie mamy na to wpływu.

dajcie znać po wizycie

ściskam

zuza
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
kasiak 


Dołączyła: 07 Lut 2012
Posty: 12
Skąd: Lubień Kujawski

 #19  Wysłany: 2012-03-08, 20:04  


Mama nie miała radioterapii przed zabiegiem, to dobrze czy źłe? Skóra przy ranie jest ciepła, czasami nawet bardzo. Leków przeciwbólowych mama nie dostała. Sama bierze apap. Skórę przy ranie smarujemy Reparil Gelem, żeby opuchlizna zeszła. Skóra przy ranie jest zaczerwieniona, natomiast w niej zbiera się chyba ropa, co nas najbardziej martwi. Zmieniamy codziennie opatrunki i patrzymy jak rana się zmienia, zamiast lepiej to jest gorzej. W dodatku w jednym miejscu mama ma taki wzgórek... Wygląda to tak, jakby skóra założona była na skórę, jakby była zrobiona taka zakładka... Ale to tylko takie moje spostrzeżenia, a ja jestem zupełną amatorką jeśli chodzi o rany, itp. Dziękuję Wam dziewczyny za wiadomości:* Teraz wiem, że widocznie tak to właśnie musi być... Po prostu się martwię... Dziękuję za inf:*
_________________
Kasia K.
 
 
DorotaP 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 28 Lut 2011
Posty: 987
Pomogła: 359 razy

 #20  Wysłany: 2012-03-08, 21:02  


kasiak, musicie to natychmiast skonsultować z chirurgiem. Chora musi chyba dostać antybiotyk. Gorączkuje?
 
kasiak 


Dołączyła: 07 Lut 2012
Posty: 12
Skąd: Lubień Kujawski

 #21  Wysłany: 2012-03-09, 08:42  


utrzymuje się teraz stan podgorączkowy... jednego dnia było nawet 38 stopni, zaś na początku (przez 3 dni) w ogóle nie miała mama gorączki...
_________________
Kasia K.
 
 
abigail 


Dołączyła: 05 Gru 2011
Posty: 246
Pomogła: 16 razy

 #22  Wysłany: 2012-03-09, 10:18  


powinien to zobaczyc jakiś lekarz,moja babcia dostała już piaty antybiotyk,jest stan zapalny dziurki po drenie
_________________
Babcia - Leiomyosarcoma, przerzuty na płucach, wątrobie, mostku i śledzionie
Moja najdzielniejsza na świecie(*)kiedyś wyjdzie mi na spotkanie
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #23  Wysłany: 2012-03-09, 12:38  


kasiak, skoro skóra jest mocno ciepła i zaczerwieniona to oznacza, że jest stan zapalny.

Uważam, że powinniście natychmiast udać się do chirurga, żeby obejrzał ranę.

Czy ten apap niweluje ból?

Notujcie skoki temperatury u Mamy, żeby potem pokazać dokładnie lekarzowi.

A ten Reparil Gel kto Wam polecał stosować?

pozdrawiam

zuza
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
kasiak 


Dołączyła: 07 Lut 2012
Posty: 12
Skąd: Lubień Kujawski

 #24  Wysłany: 2012-04-15, 11:06  


Witam. Chciałam w imieniu mamy i swoim bardzo podziękować osobom, które mi tutaj pomagały. Co do choroby mamy to często jeździłyśmy do Warszawy. Rana wyglądała i goiła się fatalnie... Ogólnie to spinki nie wytrzymały i rana się prawie cała otworzyła... Stąd nasze ciągłe niepokoje. Do tego jeszcze dostała się bakteria-gronkowiec, która narobiła trochę szkód... Bałyśmy się, że jednak nie wszystko zostało wycięte... Ale niedawno odebrałyśmy wyniki badań, które potwierdziły, że wszystko jest dobrze. Margines był duży, więc póki co (nie chcę zapeszać) nie ma się czego bać. Następna wizyta, już kontrolna dopiero w sierpniu. Rana niestety do tej pory się nie zagoiła. Podobno trwa to długo... Ale wygląda już znacznie lepiej. Najważniejsze jednak, że wyniki są dobre. A rana kiedyś się w końcu zagoi... Dziękuję jeszcze raz wszystkim z tego forum i życzę wytrwałości, pogody ducha oraz odwagi wszystkim tutaj na forum zgromadzonym. Cudownie, że to forum powstało. Będę tu zaglądać. Pozdrawiam
_________________
Kasia K.
 
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #25  Wysłany: 2012-04-15, 17:11  


kasiak, bardzo się cieszymy,że wyniki są dobre!
To cudowna wiadomość!

Co do rany, wiem o czym mówisz u mnie było podobnie, przeleżałam prawie 4 tygodnie w szpitalu doszło do powstania ropowicy, rana została oczyszczona na bloku operacyjnym w znieczuleniu ogólnym , potem wdała się martwica i teraz czekam, aż się łaskawie ta okazała dziura w mojej pachwinie zagoi.

Także goimy się razem :)

Odezwij się czasem i daj znać co u Mamy.

ściskam

zuza
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
abigail 


Dołączyła: 05 Gru 2011
Posty: 246
Pomogła: 16 razy

 #26  Wysłany: 2012-04-16, 13:54  


Oby tak dalej,te rany jednak paskudnie się goją,wszystkim podobnie.
_________________
Babcia - Leiomyosarcoma, przerzuty na płucach, wątrobie, mostku i śledzionie
Moja najdzielniejsza na świecie(*)kiedyś wyjdzie mi na spotkanie
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group