1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Czy ktoś może udzielić mi jakichs informacji?
Autor Wiadomość
iwona2010 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 07 Paź 2010
Posty: 746
Pomogła: 120 razy

 #16  Wysłany: 2011-03-16, 20:32  


Wiesz co nie słyszałam o tym zasilku mój tatulo jak skończył chorobowe,to stawał na komisje o rentę ZUS. O o wydanie o niepełnosprawności składaliśmy w Powiatowym Zespole do Spraw Orzekania.Pozdrawiam
 
kasik_7921 


Dołączyła: 02 Sty 2011
Posty: 15

 #17  Wysłany: 2011-06-29, 16:38  Tata:)


Witam Wszystkich
Dawno nie zaglądałam tutaj jak najwięcej czasu z tatulkiem :) a było naprawdę źle....
Zakwalifikowano go do radioterapii po tym poczuł sie znacznie lepiej wrócił apetyt i ogólnie jest ok ( oprócz bóli głowy i kaszlu oraz drętwienia rak). Dziś otrzymaliśmy wyniki tk po radioterapii i chyba nie jest najlepiej.......
29.12.2010: w badaniu kontrolnym niewielka regresja wielkosci zmiany naciekowo-węzłowej w śródpiersiu po stronie prawej. Zmiana obecnie o wymiarach 34x36x60mm. W śródpiersiu przednim górnym po stronie prawej kilka węzłow śr do 16mm-nieco mniejszych niż poprzednio. Jamy opłucnowe bez płynu. Pasmowate zagęszczenia miąższu w podstawie płata górnego i w płacie środkowym prawego płuca nieco mniejsze niż poprzednio. Pojawiły się zagęszczenia miąższu w płacie dolnym prawego płuca i większy obszar naciekowo-niedodmowy w segmencie 9. Lewe płuco bez zmian ogniskowych. Tak bylo w grudniu
Najnowsze :
- patologiczna masa o rozmytych obrysach i owalnymi zwapnieniami w śródpiersiu górnym po stronie prawej 37x36x52
- w okolicy podostrogowej policykliczna patologiczna zmiana węzłowa 38x28x49 mm niewidoczna w poprzednim badaniu
- u podstawy płata górnego prawego płuca zagęszczenie niedodmowo zapalne w sąsiedztwie 9 segmentu
- zwiększona ilość płynu w worku osierdziowym do szerokości 13 mm
-płuco lewe powietrzne bez zmian ogniskowych i patologicznych zagęszczeń
- w okolicach pachowych i podobojczykowych powiekszonych węzłów chłonnych nie stwierdzam
- guzkowa zmiana w trzonie nadnercza prawego 18 mm oraz pogrubiały do 13 mm trzon lewego nadnercza
Chodzi mi głównie o o ta zmianę w trzonie nadnercza i o tą okolicę podostrogową , na mój rozum to chyba przerzuty co?? Byłabym wdzięczna jakby ktos mi coś podpowiedział.
Dzięki i pozdrawiam wszystkich
 
ela1 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 27 Lut 2010
Posty: 2479
Pomogła: 516 razy

 #18  Wysłany: 2011-06-29, 22:01  


kasik_7921 napisał/a:
Chodzi mi głównie o o ta zmianę w trzonie nadnercza


Guzy w nadnerczach przeważnie wykrywane są przypadkowo. Tutaj mogą to być przerzuty, jednak aby to potwierdzić potrzebne jest TK z kontrastem i ocena densyjności.
Jednak w taty przypadku, to nie jest sprawa priorytetowa, poprostu nic się z tym nie robi.
Ból głowy, drętwienie rąk to objawy uboczne leczenia.
Czy ten kaszel jest bardzo dokuczliwy ? Jeżeli tak to lekarz może przepisać leki. Sami możecie kupić Thiocodin, bez recepty.

pozdrawiam
_________________
"Odnajdź w sobie zalążek radości, a wtedy radość pokona ból"- R. Campell
 
kasik_7921 


Dołączyła: 02 Sty 2011
Posty: 15

 #19  Wysłany: 2011-06-30, 06:49  


Dziękuje za odp no kaszel jest dość dokuczliwy kaszle praktycznie co jakis czas, a ta okolica podostrogowa? W którym to miejscu się mieści? To coś nowego się pojawiło..... Trochę się podłamał wczoraj tata czy może być zastosowane jeszcze jakieś leczenie?? Kolejne chemie czy radio???
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #20  Wysłany: 2011-06-30, 07:51  


Tutaj masz zaznaczone węzły podostrogowe:



c0809ba54ad08d24.png
Pobierz Plik ściągnięto 12950 raz(y) 455,16 KB

_________________
 
kasik_7921 


Dołączyła: 02 Sty 2011
Posty: 15

 #21  Wysłany: 2011-07-04, 21:13  


Dziękuję raz jeszcze za informacje jeśli wyniki badan bedą w porządku to chemia ale nie wiadomo ile i jak co...... jeszcze raz dzięki pozdrawiam
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group