1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 15
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Witam
kasik_7921

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 3730

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-01-03, 18:38   Temat: Witam
Zapomniałam tam dodać znak zapytania po tej przepuklinie ale dziękuję za odp
  Temat: Witam
kasik_7921

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 3730

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-01-03, 18:09   Temat: Witam
ok dzieki za podpowiedz nie jest pacjentem onkologicznym tk bylo robione ponieważ został ugodzony nożem trzykrotnie przebywał w szpitalu w olsztynie i tam wykonano badania
krew raz jeszcze:
monocyty- 0,74 0,2- 0,7l
granulocyty- 75,0 45-72%
limfocyty- 16,3 25-45%
monocyty- 8,4 2-8%
erytrocyty- 2,68 4,5-5,9l
hemoglobina- 8,1 14-18 g/dl
hematokryt- 25,1 41-53%
  Temat: Witam
kasik_7921

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 3730

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-01-03, 17:14   Temat: Witam
Chciałabym prosić kogoś o odp mam na razie tylko wyniki tomografii komputerowej ale i tak mnie niepokoją:

TK KLP:
Niewielka ilość płynu w lewej jamie opłucnowej tworzy warstwę szerokości do 15 mm, niewielkie zmiany niedodmowe w podstawnej części płuca lewego. Nie stwierdza się płynu w worku osierdziowym.
W badaniu uwidoczniono w szczycie lewym śladową komorę odmową szerokości 4 mm, u podstawy płuca lewego szerokość komory odmowej 8 mm. Stycznie do tylnej części lewego przedsionka i lewej komory widoczna jest masa tkankowa o wymiarach 56x31x44 mm z niewielkimi pęcherzykami gazu w jej rzucie - przepuklina wślizgowa rozworu przełykowego.
W biegunie dolnym nerki lewej widoczny pasmowaty obszar hypodensyjny na tle wzmocnionego miąższu nerki, obszar ten jest hyperdensyjny o gęstości krwi ok 50 jH.

Badania krwi:
monocyty - 0,74
granulocyty- 75,00
limfocyty - 16,3
monocyty - 8,4
erytrocyty - 2,68
hemoglobina - 8,1
hematokryt - 25,1
płytki krwi - 198

Osoba ta ma 63 lata, będę wdzięczna za jaką kolwiek odp
  Temat: kasik_7921 - komentarze
kasik_7921

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 4297

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2013-01-03, 16:58   Temat: Dziękuję
Dziękuję wszystkim za słowa wsparcia i ciepła............. tata zmarł po dość krótkiej walce jeszcze się nie przyzwyczaiłam że już Go nie ma z nami.............. Jeszcze raz dziękuję
  Temat: Czy ktoś może udzielić mi jakichs informacji?
kasik_7921

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 15874

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-07-04, 21:13   Temat: Czy ktoś może udzielić mi jakichs informacji?
Dziękuję raz jeszcze za informacje jeśli wyniki badan bedą w porządku to chemia ale nie wiadomo ile i jak co...... jeszcze raz dzięki pozdrawiam
  Temat: Czy ktoś może udzielić mi jakichs informacji?
kasik_7921

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 15874

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-06-30, 06:49   Temat: Czy ktoś może udzielić mi jakichs informacji?
Dziękuje za odp no kaszel jest dość dokuczliwy kaszle praktycznie co jakis czas, a ta okolica podostrogowa? W którym to miejscu się mieści? To coś nowego się pojawiło..... Trochę się podłamał wczoraj tata czy może być zastosowane jeszcze jakieś leczenie?? Kolejne chemie czy radio???
  Temat: Czy ktoś może udzielić mi jakichs informacji?
kasik_7921

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 15874

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-06-29, 16:38   Temat: Tata:)
Witam Wszystkich
Dawno nie zaglądałam tutaj jak najwięcej czasu z tatulkiem :) a było naprawdę źle....
Zakwalifikowano go do radioterapii po tym poczuł sie znacznie lepiej wrócił apetyt i ogólnie jest ok ( oprócz bóli głowy i kaszlu oraz drętwienia rak). Dziś otrzymaliśmy wyniki tk po radioterapii i chyba nie jest najlepiej.......
29.12.2010: w badaniu kontrolnym niewielka regresja wielkosci zmiany naciekowo-węzłowej w śródpiersiu po stronie prawej. Zmiana obecnie o wymiarach 34x36x60mm. W śródpiersiu przednim górnym po stronie prawej kilka węzłow śr do 16mm-nieco mniejszych niż poprzednio. Jamy opłucnowe bez płynu. Pasmowate zagęszczenia miąższu w podstawie płata górnego i w płacie środkowym prawego płuca nieco mniejsze niż poprzednio. Pojawiły się zagęszczenia miąższu w płacie dolnym prawego płuca i większy obszar naciekowo-niedodmowy w segmencie 9. Lewe płuco bez zmian ogniskowych. Tak bylo w grudniu
Najnowsze :
- patologiczna masa o rozmytych obrysach i owalnymi zwapnieniami w śródpiersiu górnym po stronie prawej 37x36x52
- w okolicy podostrogowej policykliczna patologiczna zmiana węzłowa 38x28x49 mm niewidoczna w poprzednim badaniu
- u podstawy płata górnego prawego płuca zagęszczenie niedodmowo zapalne w sąsiedztwie 9 segmentu
- zwiększona ilość płynu w worku osierdziowym do szerokości 13 mm
-płuco lewe powietrzne bez zmian ogniskowych i patologicznych zagęszczeń
- w okolicach pachowych i podobojczykowych powiekszonych węzłów chłonnych nie stwierdzam
- guzkowa zmiana w trzonie nadnercza prawego 18 mm oraz pogrubiały do 13 mm trzon lewego nadnercza
Chodzi mi głównie o o ta zmianę w trzonie nadnercza i o tą okolicę podostrogową , na mój rozum to chyba przerzuty co?? Byłabym wdzięczna jakby ktos mi coś podpowiedział.
Dzięki i pozdrawiam wszystkich
  Temat: Czy ktoś może udzielić mi jakichs informacji?
kasik_7921

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 15874

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-03-16, 19:16   Temat: Czy ktoś może udzielić mi jakichs informacji?
Tzn w tej chwili juz konczy mu sie chorobowy w piatek ma na komisję na ten zasiłek rehabilitacyjny ale przyznaja go na takie podratowanie zdrowia wlasnie dla kogos kto potem wroci do pracy tak wyczytałam na necie; jak nie przyznaja to kiepska sprawa bo konczy mu sie umowa o prace za kilka miesiecy; o tą niepełnosprawność to w zusie tez??
dzięki
  Temat: Czy ktoś może udzielić mi jakichs informacji?
kasik_7921

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 15874

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-03-16, 15:59   Temat: Czy ktoś może udzielić mi jakichs informacji?
Pytałam chyba wczesniej ale zapytam jeszcze raz czy jakies dalsze leczenie w takim przypadku sie stosuje?? Czy coś z tym plynem w opłucnej sie robi? I jeszcze chcialam zapytac czy jest jakas szansa dostania dla takiej osoby zasilku rehabilitacyjnego? mam takie przeczucie że raczej jest niemożliwy powrót do pracy??
  Temat: Czy ktoś może udzielić mi jakichs informacji?
kasik_7921

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 15874

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-03-16, 07:28   Temat: Czy ktoś może udzielić mi jakichs informacji?
Dziekuje za odp tak myślałam ze ten płyn nie oznacza pewnie nic dobrego tata jest przed wizytą kontrolną u lekarza wiec narazie nie wiemy co dalej?? Czyli jak rozumiem rokowania są chyba dość poważne??
  Temat: Czy ktoś może udzielić mi jakichs informacji?
kasik_7921

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 15874

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-03-15, 16:44   Temat: Dziekuje
Dziekuje wszystkim za slowa otuchy dawno tu nie zagladalam bo staralam sie jak najwiecej czasu spedzac z tata. Jest juz po 6 cyklu chemii ostatnim zaplanowanym:
Cisplatyna i.v 100 mg
Vepesid 200 mg
Ostatnia chemia podzialala wyjatkowo zle tata nie jadl nie pil nie mial sily na nic bez przerwy wymiotowal mdlał :(
Zrobiono mu tk: masa patologiczna najpewniej węzłowa o policyklicznych zarysach zlokalizowana w śródpiersiu górnym po stronie prawej dochodząca do górnego bieguna prawej nęki obecnie nieco mniejsza o wym 35x33x54 mm; w obrębie śródpiersia górnego przedniego po stronie prawej powiekszone węzły chłonne sr do 17 mm zagęszczenia zapalne miąższu z powietrznym bronchogramem w podstawie płata górnego prawego płuca, zmiany zapalne miąższu z komponentną zmian włóknisto-niedodmowych w płacie dolnym prawego płuca z obecnością niewielkiej ilości płynu w prawej jamie opłucnowej szer do ok 8 mm na poziomie zmian, zagęszczenia w rzucie segmentu języczkowego najpewniej pozapalne łączące się włóknistym pasmem z opłucną, pogrubienie odnogi lewego nadnercza do 13 mm
Nie wiem czy jest lepiej czy nie?? Może ktos mi podpowie?? Czy to pogrubienie lewego nadnercza moze oznaczać przerzuty??
Pozdrawiam wszystkich raz jeszcze i dziekuje
  Temat: kasik_7921 - komentarze
kasik_7921

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 4297

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2011-01-04, 16:23   Temat: kasik_7921 - komentarze
Dzięki za słowa otuchy staram siejak najwięcej czasu spędzac razem z dziećmi u taty. Szaleje za wnukami są jeszcze małe i kiedy Go już zabraknie obawiam się że nie będą go pamiętały :cry:
  Temat: Czy ktoś może udzielić mi jakichs informacji?
kasik_7921

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 15874

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-01-03, 20:04   Temat: Czy ktoś może udzielić mi jakichs informacji?
Wiem że tego nikt nie wie...... ale zawsze jakoś człowiek się łudzi?? Czy po chemii w takim przypadku stosuje się radioterapię?? Czy chemia zaplanowana (6 cykli) i koniec??
  Temat: Czy ktoś może udzielić mi jakichs informacji?
kasik_7921

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 15874

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-01-03, 17:15   Temat: Czy ktoś może udzielić mi jakichs informacji?
Witam
Dziekuję za szczere odp do tej pory tylko czytałam i szukałam ne internecie informacji i jako tako przyjmowałam do świadomości jak jest żle:(
Bardzo złe rokowania to ile??? Jest szansa że chociażby rok?? czy wiecej??
Pożniej napiszę jak z tą morfologią muszę się ogarnąć
Dziekuję billyb i absenteeism
  Temat: Czy ktoś może udzielić mi jakichs informacji?
kasik_7921

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 15874

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-01-02, 21:48   Temat: Czy ktoś może udzielić mi jakichs informacji?
Komentarze nie związane bezpośrednio z historią choroby znajdują się w => tym wątku <=


Witam jestem nowa tu ale widze ze można się wiele stąd dowiedzieć. Mój tata zachorował na raka płuc, chciałabym zeby ktos mi powiedział jakie są rokowania w takim przypadku i wogóle jak powinno wyglądać leczenie bo lekarz prowadząca do tej pory konkretnie nie sprecyzowała tego.
Mężczyzna lat 54, wyniki pierwszego badania usg: tarczyca w granicach normy wielkości, o pogrubiałym płacie lewym, nieco niejednorodna. W płacie prawym drobna zmiana ogniskowa lekko hypoechogenna z hypoechogenną otoczką 6x4,5x6,5 mm, w lewym mniejsza hypoechogenna bez otoczki. po stronie prawej szyi na wysokości kata żuchwy węzły chłonne- 13 mm i 9 mm, przy mięśniu s-c-m-21x7mm i nadobojczykowo-gładko odgraniczony obszar lity, hypoechogenny 20x13mm-węzeł? mts? i wokół zmiany drobne wezły 4,6,7 i 8mm. Wyniki usg wątroby ok.
Wyniki badania anatomopatologicznego z węzłów: meta, carcinoma idifferentiatum p. non microcellualare.
Wyniki badania anatomop. z wycinka płuca: z poszerzonej ostrogi-fr.błony śluzowej oskrzela bez zmian; wymaz szczoteczkowy-nabłonki oskrzelowe i komórki zapalne; popłuczyny oskrzelowe-nabłonki oskrzelowe i komórki zapalne.
Tk klatki piersiowej: masa patologiczna najpewniej węzłowa o policyklicznych zarysach zlokalizowana w śródpiersiu górnym po stronieprawej dochodząca do górnego bieguna prawej wnęki; orientacyjne wymiary masy 64x54x102mm. Masa uciska i nacieka żyły ramienno-głowowe, żyłę główną górną, tchawicę, prawe oskrzele główne oraz oskrzele górnopłatowe. Zmiany zapalno-niedodmowe w segmencie 3 płuca prawego oraz w płacie środkowym przy szczelinie międzypłatowej. Płyn w prawej jamie opłucnowej szer. do ok.8,5mm. Poza tym płuca bez zmian ogniskowych.
Tata jest w tej chwili po IV kursie PE. W rozpoznaniu- rak niezróżnicowany(prawdopodobnie płaskonabłonkowy)śródpiersia. ZŻGG , mts-y do węzłow chłonnych szyjnych. Nadciśnienie tętnicze. Stosowane leczenie:
Cisplatyna i.v 100mg-2 dni
Vepesid 200 mg- 3 dni
5% glukoza, MgSO4, 0,9%, NaCl, i.v. Dexaven,i.v. Zofran, Furosemid, Tramal Thiocodin, Nitrazepam, Metoclopramid.
Wykonano kontrolne TK klatki 29.12: w badaniu kontrolnym niewielka regresja wielkosci zmiany naciekowo-węzłowej w śródpiersiu po stronie prawej. Zmiana obecni o wymiarach 34x36x60mm. W ródpiersiu przednim górnym po stronie prawej kilka węzłow śr do 16mm-nieco mniejszych niż poprzednio. Jamy opłucnowe bez płynu. Pasmowate zagęszczenia miąższu w podstawie płata górnego i w płacie środkowym prawego płuca nieco mniejsze niż poprzednio. Pojawiły się zagęszczenia miąższu w płacie dolnym prawego płuca i większy obszar naciekowo-niedodmowy w segmencie 9. Lewe płuco bez zmian ogniskowych.
Tata czeka na wizyte kontrolna może ktoś do tego czasu mi odp. Martwią mnie te zmiany w płacie dolnym?? Guz trochę się zmniejszyl z tego co ja prosty czlowiek czytam.
Jak powinno wygladac leczenie w takim przypadku?? Jakie są rokowania??
Dziękuję z góry
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group