1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Czy DRP to juz wyrok ?? Jak pomoc mojej mamie... ?
Autor Wiadomość
Terlewa 


Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 645
Skąd: Warszawa
Pomogła: 87 razy

 #16  Wysłany: 2013-01-10, 15:44  


Radioterapia głowy na 18 luty, to dość odległy termin. W tym czasie może nastąpić dużo zmian, problem z chodzeniem może być właśnie od głowy.
Niestety, ale DRP szybko daje zmiany.
Bardzo przykro, że tak się dzieje, przeszłam przez to wszystko.
Wiem, rozumiem. Serdecznie pozdrawiam i życzę jeszcze wielu pogodnych dni.
_________________
Teresa
Mąż odszedł 19.09.2011 DRP
 
Jolana 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 2070
Skąd: Warszawa
Pomogła: 1506 razy

 #17  Wysłany: 2013-01-10, 17:10  


Cytat:
chodzeniem może być właśnie od głowy.

Tak jak napisała Terlewa.

Guz mózgu też może dawać takie objawy i wiele innych schorzeń. Dlatego bezwzględnie trzeba szukać natychmiastowej pomocy medycznej. I jeśli możesz dołącz wszystkie badania chronologicznie, które były do tej pory wykonane ( bez danych osobistych Mamy i lekarzy )...
_________________
Aegrotus sacra est...
 
Izabela00 


Dołączyła: 08 Lis 2012
Posty: 7

 #18  Wysłany: 2013-01-10, 17:15  


też to czekanie mnie przeraża , to jest praktycznie miesiac czasu . I dodam , ze to najkrotszy termin ze wszystkich !!! Jednak jest swiatełko nadziei ,że moze da sie radioterapie przyspieszyc , Rozmawiałam z Lekarka , która ma przyjac Mamę i powiedziała , ze jesli tylko lepiej sie poczuje to mam zadzwonić i wtedy przyspieszy termin , nawet w ciagu tyg. znajdzie si miejsce pod warunkiem , ze bede codziennie Mame dowozic.

A swoją drogą nasunęło mi sie pytanie , czy redioterapia jakoś oddziałowuje na inne osoby ? Pytam , ponieważ jestem w 8 miesiacu ciąży . Nie wiem też czy moge właśnie wozić Mamę na radioterapie i smiało przebywac z nią zaraz po naświetleniach

[ Dodano: 2013-01-10, 17:16 ]
wyniki badań dodam w sobote , narazie nie mam do nich dostepu .
_________________
Izabela
 
kmis757 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 2648
Skąd: Nowa Ruda
Pomógł: 402 razy

 #19  Wysłany: 2013-01-10, 18:28  


Izabela00 napisał/a:
A swoją drogą nasunęło mi sie pytanie , czy redioterapia jakoś oddziałowuje na inne osoby ? Pytam , ponieważ jestem w 8 miesiacu ciąży . Nie wiem też czy moge właśnie wozić Mamę na radioterapie i smiało przebywac z nią zaraz po naświetleniach


Wskutek radioterapii ciało nie staje się radioaktywne. Nie ma żadnej potrzeby unikania kontaktu z innymi ludźmi ze względu na prowadzone leczenie. Nawet obejmowanie, całowanie innych ludzi czy kontakty seksualne nie grożą im napromieniowaniem. :)
_________________
Przeszłość została napisana, lecz możemy się z niej uczyć i zmieniać przyszłość
 
Jolana 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 2070
Skąd: Warszawa
Pomogła: 1506 razy

 #20  Wysłany: 2013-01-10, 19:59  


Dokładnie jak napisał kmis757, nie będą potrzebne żadne specjalne środki ostrożności przy kontaktach z Mamą.
I ważna sprawa czy Mama wie na czym polegać będzie radioterapia? Tutaj jest dobre opracowanie: Radioterapia narządów szyi i głowy.

Można też skorzystać z innych poradników...
_________________
Aegrotus sacra est...
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #21  Wysłany: 2013-01-10, 20:41  


Izabela00 napisał/a:
Powiedział , ze to neuropatia , jednak nic na to nie przepisał ani nie powiedział jak można temu zapobiec , żeby np. sie nie pogarszało .
Powiedział jedynie , że takto juz jest przy tej chemii i albo to Pani zostanie albo nie .

Jakkolwiek dziwnie by jego odpowiedź nie zabrzmiała - miał rację.
Bardzo częsta po cisplatynie jest polineuropatia obwodowa, jednak faktycznie nie ma na nią skutecznego lekarstwa. Jednym pomaga łykanie magnezu, innym ćwiczenia (np. ściskanie gumowych piłeczek). Nie wiadomo też, czy objawy cofną się i kiedy.
_________________
 
Jolana 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 2070
Skąd: Warszawa
Pomogła: 1506 razy

 #22  Wysłany: 2013-01-11, 08:03  


Izabela00, dla uspokojenia Ciebie dodam, że tylko kuracja radiojodem prowadzona przy chorobach tarczycy wymaga daleko posuniętych środków ostrożności dla kobiet spodziewających się dziecka i dzieci. Natomiast radioterapia u Twojej Mamy będzie bezpieczna dla Ciebie i maleństwa.... :)
_________________
Aegrotus sacra est...
 
Izabela00 


Dołączyła: 08 Lis 2012
Posty: 7

 #23  Wysłany: 2013-02-07, 11:32  Ból nowotworowy , jak temu zaradzić ?


Witam
Mama choruje na DRP , w styczniu zakonczyła chemioterapię, jednak są przerzuty do głowy , teraz czekamy na radioterapię

Mam pytanie
Jak pomóc mojej Mamie w tych strasznych bólach ?? Mysle , ze gdyby nie te bóle to wszystko wyglądało by zupełnie inaczej , Ona przez nie traci cheć do życia.

Obecnie bierze na nie czopki dicklofenac + paracetamol w miedzy czasie , co oczywiscie nie łagodzi bólu w 100% tylko tak jakby go uśmierza . Do tego stosujemy plastry transtec 70 , jednak od jakiegos czasu zaczeły sie robic odparzenia po nich.

Na Mame nie działa ketonal , tramal , ani sevredol .

Lekarz na ostatniej wizycie zaproponowała morfine , jednak mama nie moze sie do tego przekonac, sama nazwa ja przeraza.

Czy sa jakies inne skuteczne leki ? czy tez mocniejsze plastry ?? bardzo prosze o odpowiedz

[ Dodano: 2013-02-07, 11:34 ]
chciałam jeszcze dodac , ze zauwazylam , ze ten bol sie nasilil od kad Mama zakonczyła chemie

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2013-02-07, 20:18 ]
Wszystkie Twoje (3) wątki scalone w jeden - jeśli dotyczą jednej osoby, nie ma potrzeby zakładać kolejnych wątków.

_________________
Izabela
 
alaslepa 
MODERATOR



Dołączyła: 21 Lip 2012
Posty: 694
Skąd: Gdańsk
Pomogła: 313 razy


 #24  Wysłany: 2013-02-07, 12:05  


Są mocniejsze leki i plastry, zapoznaj się z art. z podanego linka, będziesz wiedziała o co pytać lekarza by pomóc mamie w walce z bólem.

http://zdrowie.gazeta.pl/...wotworowym.html

Pozdrawiam Ala
_________________
www.fundacja-onkologiczna.pl
 
bladze 


Dołączyła: 04 Lut 2013
Posty: 112
Pomogła: 7 razy

 #25  Wysłany: 2013-02-07, 13:45  


Sevredol to właśnie morfina.
Jeśli nie działa, to może dawka zbyt niska?
Na moją mamę Sevredol działa obniżająco ból do stopnia, że mama może robić proste czynności w domu.
Podskórny zastrzyk z morfiny uśmierzył ból w 100%
Czy mama jest pod opieką hospicjum? Tamtejszy lekarz dobierze lek i potem ustawia się dawkę. My ustawiamy, a raczej próbujemy z Sevredolem, jednak mama ma problem z właściwym wchłanianiem z ukł.pokarmowego.
Tyle wiemy, że najistotniejsze jest, by nie bolało.
 
Izabela00 


Dołączyła: 08 Lis 2012
Posty: 7

 #26  Wysłany: 2013-02-07, 17:22  


Nie Mama nie jest pod opieka hospicjum , wiem ,ze sevredol to morfina jednak Pani Doktor przyniosła nam jakąś inna w opakowaniu podczas wizyty ( nie wiem moze mocniejsza )

Z morfiną to nie jest takie łatwe , czlowiek szybko sie do niej przyzwyczaja i powstaje tolerancja na lek . Dlatego mysle zeby zaczac od czegos innego . A to mam nadzieje , ze bedzie ostatecznoscia . Zreszta nie rozumiemiem jak sevredol moze nie dzialac skoro jest morfina .
_________________
Izabela
 
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #27  Wysłany: 2013-02-07, 19:11  


Izabela00 napisał/a:
Z morfiną to nie jest takie łatwe , czlowiek szybko sie do niej przyzwyczaja i powstaje tolerancja na lek . Dlatego mysle zeby zaczac od czegos innego .

Myślę ,że jednak najważniejsze jest jednak zniwelowanie bólu ,dobranie leków tak ,aby chory nie cierpiał.
Nawet ,jeżeli miała by to być morfina.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group