1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Czerniak a zajście w ciążę
Autor Wiadomość
natinx 


Dołączyła: 13 Wrz 2017
Posty: 32
Pomogła: 2 razy

 #1  Wysłany: 2018-05-13, 20:36  Czerniak a zajście w ciążę


Witam wszystkich serdecznie
Niecały rok temu zdiagnozowano u mnie czerniaka Clark 2 breslov II. Poszerzenie marginesu oraz biopsja węzła wartowniczego wykazała, że wszystko jest na chwilę obecną w porządku. Chciałabym zajść w kolejną ciążę i zastanawiam się która z Was drogie kobietki miała taką sytuację, że miała zdiagnozowano czerniaka i zaszła w ciążę. Co na ten temat mówią wasi onkolodzy? Mój powiedział, że w moim przypadku nie widzi przeciwwskazań. Hmmmmm Jak to jest. Czy ciąża może spowodować jakieś ryzyko przerzutu? Czy zalecenia nie zachodzenia w ciążę około 2 lat po diagnozie wiąże się bardziej z faktem, iż jest w ogole ryzyko przerzutu i w czasie ciąży może być utrudnione leczenie? Proszę podzielenie się swoimi doświadczeniami
Dziekuje bardzo i ściskam wszystkich mocniutko :)
 
myszka 


Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 735
Pomogła: 82 razy

 #2  Wysłany: 2018-05-14, 20:03  


Ja zaszlam w ciążę po roku od diagnozy.
 
natinx 


Dołączyła: 13 Wrz 2017
Posty: 32
Pomogła: 2 razy

 #3  Wysłany: 2018-05-14, 20:42  


myszka, a co ma to lekarze? Jakoś więcej kontroli miałaś czy coś innego? Wszystko oczywiście jest w porządku?
 
myszka 


Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 735
Pomogła: 82 razy

 #4  Wysłany: 2018-05-14, 20:49  


Kontrole miałam co pół roku.Synuś skończył właśnie 6 lat.Jedyną rzeczą jaką miałam to po porodzie było badane łożysko.Obenie jest wszystko ok.
 
natinx 


Dołączyła: 13 Wrz 2017
Posty: 32
Pomogła: 2 razy

 #5  Wysłany: 2018-05-14, 21:05  


myszka, super, ciesz się, że synus już duży chłopak a mama zdrowa :)
 
natinx 


Dołączyła: 13 Wrz 2017
Posty: 32
Pomogła: 2 razy

 #6  Wysłany: 2018-05-18, 17:04  Czerniak a witamina D3


Witam
Czy suplementujecie się witamina D3 i w jakich dawkach? Mi internista zalecił raz w miesiącu 30000 jednostek, co wychodzi 1000 j na dzień ale jakoś mi to mało biorąc pod uwagę, że mam niedobór (norma 30-80) ja mam 19. No i zakaz słońca też nie pomoże w uzyskaniu normy. Jak jest u was, co zalecają wasi lekarze?

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2018-05-18, 21:32 ]
Proszę nie zakładać nowych tematów z każdym nowym pytaniem. Każdy użytkownik zgodnie z Regulaminem ma jeden wątek i w nim zadaje pytania, pyta o wyniki, wstawia wyniki, wszystko odnośnie swojej choroby proszę kontynuować w swoim wątku.

Posty scalone.


 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #7  Wysłany: 2018-05-18, 17:43  


moja lekarka b stanowczo zalecała codzienne dawki, brałam 2000 j aż osiągnęłam 25-30 i to się trzyma przy dziennej dawce 1000j. Na początku trzeba kontrolować co 4-6 mies. aż się ustabilizuje, teraz sprawdzam raz na rok.
_________________
sprzątnięta
 
Agakon 


Dołączyła: 03 Lut 2018
Posty: 163
Skąd: zachodniopomorskie
Pomogła: 20 razy

 #8  Wysłany: 2018-05-18, 22:18  


A mnie ani mój onkolog ani internista nawet nie wspomniał o witaminie D3. Przyznam, że ja sama też o tym nie pomyślałam. Właściwie to w jakim celu się ją stosuje u osób chorych na czerniaka? Czy chodzi o zwykłą suplementację jak w przypadku osób zdrowych?
 
natinx 


Dołączyła: 13 Wrz 2017
Posty: 32
Pomogła: 2 razy

 #9  Wysłany: 2018-05-25, 19:40  


Byłam wczoraj na kontroli u swojego onkologa i wspomniałam o witaminie D3 to się na mnie dziwnie spojrzał i powiedział, że jak chce to mogę sobie łykac, jak wierzę że mi pomoże :fucc: oczywiście skrytykował wszystkie suplementy ale o lekach na receptę nie wspomniał więc tematu nie drazylam. Ogólnie temat olał i w ogóle się nie przejął..... Komu tu wierzyć i co robić :roll: ehhh
 
eternitye 



Dołączyła: 23 Mar 2018
Posty: 29

 #10  Wysłany: 2018-05-29, 06:21  


Jak byłam u profesora Rutkowskiego na konsultacji, to spytałam się czy jakkolwiek zmienić dietę, czy jakieś suplementy brać. Powiedział właśnie że ewentualnie Wit D -- też nie do końca rozumiem dlaczego. Czy to dlatego że mamy unikać słońca, więc będzie pewnie jeszcze większy niedobór jak u osób zdrowych? Czy Wit D ma jakieś dodatkowe korzystne działanie u osób z czerniakiem? :?ale?:
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group