1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Czerniak?
Autor Wiadomość
jack.c 


Dołączył: 24 Paź 2018
Posty: 4

 #1  Wysłany: 2018-10-24, 09:07  Czerniak?


Witam, ponad rok temu na łydce pojawiła się zmiana (jakby zakłucie) z czego powstała czarnej barwy grudka... poszedłem do onkologa dermatologa, który to ku mojemu przerażeniu wydłubał to igłą stwierdzając, że na czerniaka to nie wygląda. Zrobił się strupek, po czym zmiana mniejsza ale wróciła. Poszedłem więc do dermatologa (innego) obejrzał to jakąś lupą i stwierdził nic poważnego. Obecnie po roku zmiana uległa powiększeniu ma około 3mm na zdjęciach nie wygląda to optymistycznie... (za 3 dni mam wizytę u kolejnego lekarza) Miał ktoś podobną zmianę?


P1190719.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 671 raz(y) 4,61 MB

 
TP53 


Dołączył: 10 Maj 2016
Posty: 548
Pomógł: 73 razy

 #2  Wysłany: 2018-10-24, 09:21  


Nikt Cię nie zdiagnozuje przez internet ale jeśli zmiana ewoluuje i cię niepokoi to trzeba ją wyciąć i zbadać histopatologicznie. Tylko wtedy będzie wiadomo co to jest. Naciskaj na lekarza na wycięcie albo idź niech Ci to wytna prywatnie i przebadają.
 
Ola Olka 



Dołączyła: 11 Lip 2016
Posty: 2640
Skąd: DE / PL śląskie
Pomogła: 281 razy

 #3  Wysłany: 2018-10-24, 14:54  


jack.c zgadzam się całkowicie z TP53. Dziwne że lekarz coś "dłubał" a nie po prostu wyciął i nie dał do zbadania. Trochę to nieprofesjonalne ....
Pozdrawiam serdecznie
_________________
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszys­tkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
 
jack.c 


Dołączył: 24 Paź 2018
Posty: 4

 #4  Wysłany: 2018-10-27, 17:55  


Słabo dermatolog powiedział że niedobrze to wygląda wzrost wertykalny... Czyli pewnie czerniak guzowy. Zmiana unaczyniona... Natychmiast do wyciecia (poniedziałek) Tyle bezcennego czasu utraciłem przez tego wariata który dłubał w tym igła...
 
Edka77 



Dołączyła: 18 Sie 2018
Posty: 78
Pomogła: 7 razy

 #5  Wysłany: 2018-11-05, 21:20  


jack.c, i jak? Wycieli? Badają co to jest? Kiedy wyniki?
 
jack.c 


Dołączył: 24 Paź 2018
Posty: 4

 #6  Wysłany: 2018-11-06, 08:41  


Witam... wycieli, czekam obawiam się najgorszego i jak tak dalej będzie trafię na leczenie psychiatryczne...
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #7  Wysłany: 2018-11-07, 03:52  


jack.c napisał/a:
i jak tak dalej będzie trafię na leczenie psychiatryczne...

Leczenie psychiatryczne też jest czasami potrzebne i żaden to wstyd, wiele osób korzysta z takiej pomocy, nie zawsze jesteśmy na tyle silni sami, że potrafimy poradzić sobie z własną psychiką zwłaszcza w traumatycznych momentach naszego życia.

Wiem, że czekanie jest straszne ale najważniejsze, że wycięte i nawet jak będzie to ta gorsza opcja to już się będzie coś działo, już trafisz na lecznie i nie będzie choroba rozprzestrzeniała się po Twoim organizmie.

Trzymaj się, czekamy razem z Tobą na wynik.
 
Edka77 



Dołączyła: 18 Sie 2018
Posty: 78
Pomogła: 7 razy

 #8  Wysłany: 2018-11-15, 23:01  


jack.c, kiedy masz wyniki odebrać? Jak twoja psychika? Łatwo gadać nie załamuj się ale sama przeżywam horror a swój wynik już znam. Głowa do góry, życie toczy się dalej z chorobą lub bez i raczej wpływu na to nie mamy więc przeżyjmy to na swój cudowny sposób. Jeszcze trochę przed nami. :lol: 8-) ;)
 
jack.c 


Dołączył: 24 Paź 2018
Posty: 4

 #9  Wysłany: 2018-11-16, 08:30  


Witam, wczoraj odebrałem wynik dzięki Bogu zmiana łagodna, ciężko przeszedłem ten czas oczekiwania...
Choć nie był to mój pierwszy raz, dwa lata temu miałem guza ślinianki (też łagodny)
Jedno wiem na pewno psychicznie silny to ja nie jestem.
 
Edka77 



Dołączyła: 18 Sie 2018
Posty: 78
Pomogła: 7 razy

 #10  Wysłany: 2018-11-16, 09:28  


jack.c, masz dużo szczęścia. Cieszę się,że ominęło Cię najgorsze. Teraz jakieś wakacje sobie zrób co by psychika się zregenerowała. Nie możesz juz tak załamywać się, nerwy nie są dobre dla dalszego zdrowia. Pozdrawiam serdecznie i życzę żebyś nie musiał już tu więcej zaglądać chyba, że po to, żeby pomóc innym.
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #11  Wysłany: 2018-11-16, 20:43  


jack.c,
Cieszymy się z dobrego wyniku. Teraz uspokój psychikę, wycisz się, już po problemie, czas na odpoczynek psychiczny.

Dużo zdrowia.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group