1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Czerniak Clark II, Breslow 1 mm i co dalej?
Autor Wiadomość
arawis 



Dołączyła: 05 Lis 2015
Posty: 676
Pomogła: 68 razy

 #16  Wysłany: 2017-11-19, 11:30  


ethos, oczywiście, że masz rację w kwestii mojego zaawansowania, ale podczas swoich wizyt trafiałam również na lekarza, który najchętniej by mnie pogonił, w myśl zasady "skoro pani wycięto resztę węzłów i nic nie było, to pani chce ode mnie". Z drugiej strony znajoma z "cienkim" czerniakiem bez problemu dostaje skierowania na USG i RTG. Więc może, to nie zależy od szpitala tylko od lekarza...pozdrawiam :)
 
chihiroo 


Dołączyła: 25 Lip 2017
Posty: 44
Pomogła: 6 razy

 #17  Wysłany: 2017-11-19, 12:38  


Arawis, pewnie masz rację, koniec konców decyzyjny jest człowiek. Swoją drogą, uważam, że szkoda, że nie ma obowiązakowej standaryzacji badań kontrolnych, oczywiście odpowiednio weryfikowanych przez lekarzy, żeby nas "system" nie pochłonął ;)
pozdrawiam!
 
ania_mn 


Dołączyła: 02 Wrz 2017
Posty: 22
Skąd: Mikołow

 #18  Wysłany: 2017-11-19, 13:29  


Dziękuję wszystkim za odpowiedz i dobre rady.
Po 3 miesiącach zrobię USG prywatnie aby było jak podręczniki zalecają w pierwszym roku co 3 miesiące.
Pozdrawiam
_________________
AN
 
chihiroo 


Dołączyła: 25 Lip 2017
Posty: 44
Pomogła: 6 razy

 #19  Wysłany: 2017-11-19, 14:52  


ania_mn, wg klasyfikacji TNM masz I stopień i w Twoim przypadku podreczniki zalecają nawet badana kontrolne rzadziej, co 6-12 miesięcy, tak jak w przypadku mojej mamy , która ma Ib, ale też robi badania co 3 miesiące. Dobre samopoczucie psychiczne jeste tez bardzo ważną profilaktyką.
pozdraiwam!
 
ania_mn 


Dołączyła: 02 Wrz 2017
Posty: 22
Skąd: Mikołow

 #20  Wysłany: 2017-12-07, 20:34  


witam,
Dzisiaj miałam wizytę u dermatologa, sprawdzenie dermatoskopia blizny po radykalizacji, wszystko ładnie się goi ale lekarzowi nie spodobał się jakiś efekt rainbow w centrum blizny, tłumaczył mi o co chodzi ale nie bardzo rozumiałam - chodziło o ile dobrze pamiętam o jakiś system włókien które się błyszczały. Blizna jest jeszcze dość świeża bo to dopiero 3 miesiące od radykalizacji, lekarz mówił, że to najprawdopodobniej nic, żeby się tym nie przejmować ale zaleciła zrobienie badania u dr Alexandra Witkowskiegow Krakowie mikroskopem konfakalnym, żeby mieć pewność że to faktycznie nic.
I teraz jestem w kropce, bo wyczytałam że mikroskop konfakalny jest swego rodzaju laserem, który ocenia dogłębnie skórę a wszelkiego rodzaju terapie laserowe nie są zalecane przy czerniaku z tego co czytałam, i nie wiem czy robić to badanie, czy to w ogóle jest konieczne, czy ktokolwiek z Was miał to badanie?
Cieszyłam się tak bardzo, że wszystko ładnie się goi, że badania kontrolne w IO wyszły dobre a tu znowu mętlik w głowie się pojawia ...
_________________
AN
 
Jacenty 


Dołączył: 03 Cze 2017
Posty: 4
Skąd: Śląsk
Pomógł: 1 raz

 #21  Wysłany: 2017-12-08, 09:02  


Witaj, dr A.Witkowski (Kraków) to wysokiej klasy specjalista również w zakresie diagnostyki czerniaków. Po zdiagnozowaniu choroby u mojej żony, zostałem do niego skierowany na badanie mikroskopem konfokalnymm podejrzanej plamki na policzku, gdzie miałem alternatywę chirurgiczne usunięcie. Ponieważ dotyczyło to twarzy wystraszony pojechalem na to badanie, które wykluczyło BCA. Na ekranie w dużym powiększeniu zobaczyłem strukturę badanego miejsca. Mikroskopem konfokalnym można zajrzeć głębiej w skórę, sprawdzając jej strukturę. W ubiegłym miesiącu byłem z córką i żoną na badaniu mikroskopem jej znamion, jedno zostało wskazane do chirurgicznego usunięcia. To moje odczucia, a decyzję o badaniu podejmiesz samemu.
Pozdrawiam
 
ania_mn 


Dołączyła: 02 Wrz 2017
Posty: 22
Skąd: Mikołow

 #22  Wysłany: 2017-12-08, 10:37  


dziękuję bardzo za odpowiedz, wiem że mikroskopia konfokalna jest bardzo dokładnym badaniem jedynie czego nie jestem pewna czy powinno się ją wykonywać na w miarę świeżą bliznę po wyciętym czerniaku
_________________
AN
 
ania_mn 


Dołączyła: 02 Wrz 2017
Posty: 22
Skąd: Mikołow

 #23  Wysłany: 2017-12-30, 00:13  


witam,
wczoraj wieczorem zauważyłam obok blizny a dokładnie bardzo blisko szwów obszar ciemniejszy, brązowy i od tego czasu świruję bojąc się że to wznowa miejscowa :( Zmiana ta pojawiła się dosłownie w ciągu jednego dnia, dzień wcześniej dużo chodziłam ale nie wiem czy to ma znaczenie bo nie wygląda mi to na jakies obtarcie.
Postaram się załączyć fotkę i może ktoś mi bardziej doświadczony podpowie cóz to za niespodzianka mi sie pojawiła.
Zarówno dermatolog do którego chodzę jak i chirurg, który mi to wycinała wracają dopiero po 8 stycznia a ja myślę tylko o tym że to cholerstwo odrasta ...


fota2.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 516 raz(y) 2,22 MB

fota1.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 477 raz(y) 2,26 MB

_________________
AN
 
ethos 


Dołączył: 09 Wrz 2017
Posty: 45
Pomógł: 6 razy

 #24  Wysłany: 2017-12-30, 07:02  


Hej,
nie traktuj wszystkiego, na zasadzie:
ania_mn napisał/a:
że to cholerstwo odrasta ...


bo zwariujesz.

Zrób USG blizny i węzłów dla spokojności...., ale dla mnie skromnego laika to stan zapalny.


Pozdrawiam 8-)
 
TP53 


Dołączył: 10 Maj 2016
Posty: 548
Pomógł: 73 razy

 #25  Wysłany: 2017-12-30, 10:43  


Przy parametrach Twojego czerniaka raczej mało prawdopodobne by to była wznowa. Blizne masz na krawędzi stopy, dużo chodziłaś, może to lekkie otarcie. Jeśli jednak czujesz niepokój dla pewności zrobiłbym USG blizny. Dużo nie zapłacisz a się uspokoisz.
 
ania_mn 


Dołączyła: 02 Wrz 2017
Posty: 22
Skąd: Mikołow

 #26  Wysłany: 2017-12-30, 14:28  


wielkie dzięki, tak też zrobię - umówię się na usg blizny
_________________
AN
 
ania_mn 


Dołączyła: 02 Wrz 2017
Posty: 22
Skąd: Mikołow

 #27  Wysłany: 2018-01-02, 11:16  


obdzwoniłam dzisiaj kilka punktów, gdzie można zrobić USG ale żadne z nich nie chce mnie umówić na usg blizny, jest to chyba jakieś badanie niestandardowe albo osoby z recepcji nie mają go w spisie badań USG i dlatego nie chcą umawiać do lekarzy :(
Gdzie Wam udało się zrobić te USG? Jaki to był specjalista?
_________________
AN
 
madzia1 


Dołączyła: 09 Kwi 2011
Posty: 78
Skąd: Gdynia
Pomogła: 12 razy

 #28  Wysłany: 2018-01-02, 14:54  


Może tak być, że nie ma takiego badania w spisie. Powiedz, że chcesz zrobić USG stopy, może to ułatwi sprawę.
 
stefanek 


Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 289
Pomógł: 89 razy

 #29  Wysłany: 2018-01-02, 16:43  


Tez mialem podobne zmiany od chodzenia, roweru, basenu itp... skora w tym miejscu jest po prostu slabsza i latwo reaguje na ucisk albo obtarcie. Jesli chodziles i pojawilo sie nagle to raczej nic nie jest. Czy jak przyciskasz palcem w to miejsce i puszczasz nagle to skora ma przez chwile normalny jasny kolor?
 
ania_mn 


Dołączyła: 02 Wrz 2017
Posty: 22
Skąd: Mikołow

 #30  Wysłany: 2018-01-02, 20:08  


stefanek, jak przyciskam i puszczam to zmiana jest cały czas taka sama, ale to nawet ciężko przycisnąć bo pod spodem tylko kości i ścięgna
_________________
AN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group