1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
clark III breslov 1mm- moja historia
Autor Wiadomość
pchelka73 


Dołączyła: 22 Sty 2013
Posty: 212
Skąd: jarocin
Pomogła: 37 razy

 #46  Wysłany: 2013-02-19, 22:53  


dzieki dziewczyny, zatem pojade na Nowoursynowska i umowie termin. koniec marca mi pasuje, bo teraz bede na kontroli w CO, to do profesora pojade pozniej.
 
pchelka73 


Dołączyła: 22 Sty 2013
Posty: 212
Skąd: jarocin
Pomogła: 37 razy

 #47  Wysłany: 2013-02-21, 20:13  


dzis w nocy wyruszam do W-wy tak sie zastanawiam- powinnam sie domagac obejrzenia pozostalych pieprzykow? czy to jest obowiazek lekarza na takiej kontroli, czy to moj problem- w sensie, ze musze isc we wlasnym zakresie np. do dermatologa? jestem ciekawa czy tym razem lekarz bedzie mial dla mnie czas???
 
Magda_ada 


Dołączyła: 10 Cze 2012
Posty: 55
Pomogła: 9 razy

 #48  Wysłany: 2013-02-21, 20:34  


Wiem, że nie mają czasu i wizyta trwa chwilę... ale poproś lekarza, żeby zobaczył, może chociaż te które najbardziej Cie niepokoją . Nie każdy dermatolog zna się na rzeczy . Na Jak prywatnej wizycie onkolog sam zaproponował obejrzenie wszystkich znamion.
 
aniazet 


Dołączyła: 09 Lut 2013
Posty: 192
Pomogła: 20 razy

 #49  Wysłany: 2013-02-21, 20:51  


Witam, ja byłam na kontroli w co w warszawie i poprostu stanowczo poprosiłam- onkolog wyjął dermatoskop kazał rozebrać się i oglądnął każdy pieprzyk i znamię. Polecam taki sposób postępowania i trzymam kciuki za dokładne badanie i przede wszystkim za Ciebie. Powodzenia! A.
 
ali0210 


Dołączyła: 20 Paź 2012
Posty: 306
Skąd: szczecin
Pomogła: 54 razy

 #50  Wysłany: 2013-02-21, 20:54  


U mnie onkolog na wizytach nie oglada znamion tylko bliznę po czerniaku. Ze znamionami chodzę do dermatologa, ogląda wszystkie, ostatnio bliznę nawet dermatoskopem. Powinnas regularnie (narazie) chodzic do dermatologa. Dzisiaj usunełam dwa znamiona i odebrałam wynik z poprzedniego, które wycinałam 3 tyg temu-brodawka łojotokowa. Boję się o jedno z dzisiejszych, małe i bardzo czarne.
 
obertas 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 1340
Skąd: Szczecinek
Pomógł: 184 razy

 #51  Wysłany: 2013-02-21, 21:05  


Tak jak napisała poprzedniczka.
Pacjenta święte prawo.
Stanowczo wszystkie zmiany począwszy od najmniejszych, niech zobaczy i te niepokojące do usunięcia!
Samo mówienie o profilaktyce wczesnym wykrywaniu zapobieganiu nie załatwi sprawy.

U lekarzy pierwszego kontaktu, chory na czerniaka wzbudza strach. Zainteresowanie, politowanie i bliżej nieokreślony stan. Określiłbym go jako, uświadomienie u lekarza niewiedzy w tej konkretnej jednostce chorobowej.

Najsmutniejsze jest to, w jaki sposób ów chory, jego rodzina(odczułem na sobie) są uświadomieni o chorobie i praktycznie zastają sami ............na bezludnej wyspie.

Pozdrawiam
obertas
_________________
http://www.forum-onkologi...romu-vt6563.htm
 
pchelka73 


Dołączyła: 22 Sty 2013
Posty: 212
Skąd: jarocin
Pomogła: 37 razy

 #52  Wysłany: 2013-02-21, 21:42  


zbieram sie zatem w sobie, tzn. zbieram sie na odwage i sprobuje jutro cos "wywalczyc"
obertas- masz racje-" na bezludnej wyspie" ja, odkad mam diagnoze, mam wrazenie, ze wzbudzam w swoim lekarzu rodzinnym strach, wspolczucie, politowanie...nie wiem jak to nazwac, wiem, ze jest mi z tym nie fajnie, a on wyglada na zaklopotanego moja wizyta.czasem mam wrazenie, ze on jest zdziwiony, ze ja jeszcze zyje :-D jesli juz zaczyna temat czerniaka to za przeproszeniem opowiada takie bzdury, ze glowa mala- nawet nie chce mi sie z nim dyskutowac.
 
myszka 


Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 735
Pomogła: 82 razy

 #53  Wysłany: 2013-02-25, 16:20  


Jak po wizycie?
 
pchelka73 


Dołączyła: 22 Sty 2013
Posty: 212
Skąd: jarocin
Pomogła: 37 razy

 #54  Wysłany: 2013-02-25, 20:07  


myszko, dziękuję za pamięć...szczerze mówiąc NIJAK :-( pod gabinetem tłumy, a w gabinecie szybko, szybko. Pan doktor zapytał co słychać, obejrzał blizny, dał wytyczne dotyczące kolejnych badań( skierowań nie dał), wyznaczył termin na maj i już mówił do widzenia kiedy spytałam o obrzęk nogi- "z czasem dojdzie do siebie ", i napomknęłam o pozostałych znamionach- spytał, które mnie niepokoją, w nerwach przypomniałam sobie o trzech( z kilkunastu, jeśli nie kilkudziesięciu) zerknął i po wizycie. Jestem załamana... w akcie desperacji umówiłam się do Onkolmedu na kwiecień- mam nadzieję, że jak zapłacę za wizytę, to potrwa ona dłużej niż 2-3 min.
P.S. noga wciąż opuchnięta, a masaże już skończyłam...nie wiem, co jeszcze mogę zrobić
 
eweluta 



Dołączyła: 24 Paź 2012
Posty: 241
Pomogła: 105 razy

 #55  Wysłany: 2013-02-25, 20:28  


Nie jestem specjalistą ale po usunięciu węzłów pod pachami kazano mężowi robić specjalne ćwiczenia,żeby opuchlizna zeszła i na przyszłość nie puchła.Panie rehabilitantki pokazały mężowi cały zestaw ćwiczeń i masaży.
_________________
Eweluta.
 
obertas 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 1340
Skąd: Szczecinek
Pomógł: 184 razy

 #56  Wysłany: 2013-02-26, 08:21  


pchelka73 napisał/a:
myszko, dziękuję za pamięć...szczerze mówiąc NIJAK :-( pod gabinetem tłumy, a w gabinecie szybko, szybko. Pan doktor zapytał co słychać, obejrzał blizny, dał wytyczne dotyczące kolejnych badań( skierowań nie dał), wyznaczył termin na maj i już mówił do widzenia kiedy spytałam o obrzęk nogi- "z czasem dojdzie do siebie ", i napomknęłam o pozostałych znamionach- spytał, które mnie niepokoją, w nerwach przypomniałam sobie o trzech( z kilkunastu, jeśli nie kilkudziesięciu) zerknął i po wizycie. Jestem załamana... w akcie desperacji umówiłam się do Onkolmedu na kwiecień- mam nadzieję, że jak zapłacę za wizytę, to potrwa ona dłużej niż 2-3 min.
P.S. noga wciąż opuchnięta, a masaże już skończyłam...nie wiem, co jeszcze mogę zrobić


Tak, wizyta potrwa tak długo, że będziesz zbadana calutka ze wszystkimi znamionami, nie tylko tymi, które niepokoją.
Uwierz w to, że Ty piszesz scenariusz tej wizyty!
Musisz solidnie się do niej przygotować ( i nie tylko tej, następnych również).
Nie ma galopady.
Wielokroć to powtarzam- wszystkie wątpliwości trzeba przelać na kartkę.
Wręczyć doktorowi a potem dokładnie słuchać! Najlepiej, gdy jest jeszcze ktoś nam bliski i mniej zdenerwowany. Lekarz nigdy, jeśli Ty zechcesz, by był ktoś obecny, tej osoby nie wyprosi z gabinetu.
Ze swego doświadczenia wiem, że po uzyskaniu odpowiedzi -rodzą się nowe pytania. Jak coś trzeba pytać na bieżąco, wyjaśniać.

Pozdrawiam
obertas :okok"
_________________
http://www.forum-onkologi...romu-vt6563.htm
 
Luika 



Dołączyła: 18 Maj 2010
Posty: 262
Pomogła: 65 razy

 #57  Wysłany: 2013-02-27, 16:49  


Pchełko, jestem po wycięciu czerniaka Clark III Breslow 9mm z przerutem do węzła wartownika. To był rok 2010, czyli za chwilę będzie 3 lata jak żyję w dobrym zdrowiu ;) Oczywiście noga (wycięte węzły pachwinowe) dokucza zwłaszcza w ciepłe dni. Masaże rób sama i często trzymaj nogę wyżej. To pomaga. Mnie pomaga również chłodny prysznic na tę nogę.
Uśmiechaj się często mimo choroby a całe ciało pomału się zregeneruje. Smutne myśli nie pomagają. Uwierz lub zapytaj innych ;)

Wysyłam ciepły uśmiech i wiem,że JEST DOBRZE ;***
_________________
nie boję się ;)
http://mamczerniaka.blog.pl/

Czerniak złośliwy, Clark III, naciek 9 mm
Melanoma epithelioides partim fusocellulare typus nodularis cutis, exulcerans, T4bN1aM0
» Mój wątek na tym Forum «
 
dawiteusz 


Dołączyła: 24 Wrz 2012
Posty: 38
Pomogła: 10 razy

 #58  Wysłany: 2013-02-27, 20:57  


Witaj Pchełko. Własnie przeczytałam Twoją historię. Nawet nie wiesz jak bardzo Cię rozumiem. Czerniaka zdiagnozowano u mnie 3 sierpnia 2012r. gdy się o nim dowiadywałam trzymałam na ręku swojego 9 miesięcznego synka. Świat się zawalił. Moje rozpoznanie to Clark II Breslow 0,75 mm. Nie badano mi wartownika. Na początku jest bardzo ciężko, najgorzej gdy patrzysz na dzieci i tak bardzo chcesz dla nich żyć. Z czasem będzie coraz lepiej. Już nigdy nie pozbędziemy się strachu ale czas trochę nas uspokoi. Tak po pół roku od diagnozy jak będziesz robiła badania i będzie ok to trochę "wyluzujesz" Pomagają wizyty u psychologa - korzystałam. Rób badania krwi, LDH, poziom witaminy D3. I dbaj o siebie. Chociaż przy małych dzieciach jest to dosyć trudne :) Pozdrawiam serdecznie.
 
pchelka73 


Dołączyła: 22 Sty 2013
Posty: 212
Skąd: jarocin
Pomogła: 37 razy

 #59  Wysłany: 2013-02-27, 22:08  


dawiteusz- podobne przezycia zblizaja :) szkoda, ze to TAKIE doswiadczenia... 3.08 ja wycinalam swoje feralne znamie... masz racje- trzeba czasu na oswojenie choroby, ale czy to jest calkiem mozliwe? nie wiem, jeszcze nie wiem. tez zastanawiam sie nad psychologiem, ale czy to cos pomaga? najlepszym terapeuta jest moja corka, choc czasem patrzac na Nia calkiem sie rozklejam...odezwij sie czasem, razem bedzie razniej, razem damy rade...pozdrawiam i przesylam calusy dla synka ;)
P.S. Tez leczysz sie w W-wie?
 
Luika 



Dołączyła: 18 Maj 2010
Posty: 262
Pomogła: 65 razy

 #60  Wysłany: 2013-02-27, 22:14  


Dziewczyny, dzieci nie rozczulają... one pobudzają do walki ;) , bo jak nie dla nich to dla kogo???
A poza tym one czują mocniej, bardziej, intensywniej i własnie dla nich musimy zawsze się zbierać, walczyć działać.
Do roboty i głowy do góry ;*****
_________________
nie boję się ;)
http://mamczerniaka.blog.pl/

Czerniak złośliwy, Clark III, naciek 9 mm
Melanoma epithelioides partim fusocellulare typus nodularis cutis, exulcerans, T4bN1aM0
» Mój wątek na tym Forum «
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group