1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Auto ALL Przeszczep gdzie w PL ?
Autor Wiadomość
malwi186 


Dołączyła: 11 Maj 2013
Posty: 92
Skąd: Gdańsk
Pomogła: 3 razy

 #1  Wysłany: 2015-01-16, 20:16  Auto ALL Przeszczep gdzie w PL ?


Witam jak w temacie chciałabym się zapytać gdzie robią auto przeszczepu jak ktoś choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną , bo u nas to raczej tego nie robią z tego co słyszałam tylko allo przeszczep od osoby obcej, proszę o pomoc.
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #2  Wysłany: 2015-01-17, 10:38  


Tam gdzie robią alloprzeszczepy, to i robią autoprzeszczepy <'autoprzeszczepy są łatwiejsze niż alloprzeszczepy'> . Jest tylko kwestia kwalifikacji do allo- czy autoprzeszczepy. Przy ALL dąży się do robienia alloprzeszczepów. Autoprzeszczepy w ALL robi się w sytuacji, gdy nie ma dawcy.
Oczywiście zawsze możesz iść na konsultacje do innego ośrodka <nawet jest wskazane>
http://khits.home.pl/j_pl/index.php
http://www.io.gliwice.pl/...onkohematologii
http://www.ihit.waw.pl/kl...otworczych.html
http://www.hematologia.um...z&strona=adresy
Zadzwoń, napisz maile, zapytaj o konsultacje.
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
MisiekW 
MODERATOR


Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 1408
Pomógł: 560 razy


 #3  Wysłany: 2015-01-17, 13:07  


Tzn. w tej sytuacji należy zdecydowanie zacząć poszukiwania dawcy, jeśli nie ma rodzinnego, to niespokrewnionego. (Nie wiem, czy było typowanie HLA rodzeństwa, jeśli takowe posiadasz).
autoSCT, jak wspomniała Justyna, robi się w dwóch przypadkach w przypadku: albo nie ma choroby resztkowej zamiast pełnego podtrzymywania, albo jest choroba resztkowa, a nie ma dawcy. (W przypadku młodych ludzi w tym momencie próbuje się tzw. przeszczepienia haploidentycznego, czyli od ojca lub matki, zamiast auto).
W przypadku autoprzeszczepu nie ma reakcji graft vs leukemia, co stanowi bardzo ważny, obok kondycjonowania, element konsolidacji.
Ze względu na złożony przypadek proponuję konsultację albo w Gliwicach, albo w Katowicach. Te ośrodki mają największe na ten moment doświadczenie w PL.
 
malwi186 


Dołączyła: 11 Maj 2013
Posty: 92
Skąd: Gdańsk
Pomogła: 3 razy

 #4  Wysłany: 2015-01-17, 22:26  


Ja nie miałam choroby resztkowej do maja 2014 roku dostałam polpasca no i tak jak pisałam wyniki sie zmieniły :( dzisiaj jest to 0.022 no i z tego co zrozumiałam w tym przypadku robią przeszczep allo od osoby obcej ponieważ mój brat jest niezgodny badali tylko jego mama odpada ponieważ chorowała na Ziarnice złośliwa a taty nie badali ma 59 lat to nie za stary ?? Dzwoniliśmy do Gliwic i jest możliwość konsultacji ale prywatnie nie na NFZ plus to jakieś 800km stad :( myślicie zeby jechac ? Chciałabym zostać na podtrzymaniu ale przy chorobie resztkowej nie mozna co ?
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #5  Wysłany: 2015-01-18, 10:38  


Konsultacja jest jak najbardziej wskazana.
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
MisiekW 
MODERATOR


Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 1408
Pomógł: 560 razy


 #6  Wysłany: 2015-01-18, 15:32  


Przeszczepienie haploidentyczne (czyli od jednego z rodziców) pozostaje w fazie eksperymentalnej, gdy wiadomo, że pacjentowi trzeba zrobić alloSCT, ale nie ma dawcy niespokrewnionego/spokrewnionego. Najpierw trzeba szukać dawcy w rejestrach...
Konsultacja jak najbardziej wskazana, ze względu na złożony przypadek.
 
malwi186 


Dołączyła: 11 Maj 2013
Posty: 92
Skąd: Gdańsk
Pomogła: 3 razy

 #7  Wysłany: 2015-02-10, 10:45  


hej mam pytanie co jest potrzebne jak bym jechała na konultacje ?? bo nie mam wszystkich wyników no ale mam ostatnie pobrania szpików plus mam wypis ze szpitala jak wychodziłam czy to wystarczy?
Czy np profesor Gibel może chcieć sam pobrać szpik ? i czy to prawda że jeśli np ma się przeszczep w gliwicach np to wtedy jak by się coś działo po to też tam muszę jeździć ? albo coś wynająć ??
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #8  Wysłany: 2015-02-10, 11:39  


malwi186 napisał/a:
Czy np profesor Gibel może chcieć sam pobrać szpik ?

Na konsultacji nie będziesz miała pobieranego szpiku.
Jeśli zakwalifikujesz się na przeszczep i zdecydujesz się u nich na przeszczep, to przed przeszczepem będziesz miała pobierany szpik.
malwi186 napisał/a:
i czy to prawda że jeśli np ma się przeszczep w gliwicach np to wtedy jak by się coś działo po to też tam muszę jeździć ? albo coś wynająć ??

Nie znam organizacji tego szpitala.
Natomiast jest to kwestia ustalenia i dogadania się. Na tej konsultacji możesz o to się zapytać, co z kontrolą po przeszczepie. Czy konieczna jest u nich, czy możesz w szpitalu, w którym teraz się leczysz itp.?
Na konsultacje weź wszystkie wyniki badania i wypisy ze szpitala, które masz.
Pozdrawiam
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
malwi186 


Dołączyła: 11 Maj 2013
Posty: 92
Skąd: Gdańsk
Pomogła: 3 razy

 #9  Wysłany: 2015-02-10, 19:50  


Dziękuję Justynko :* mój szpital powiedział że na kontrole się jeździ gdzie przeszczepiają ale o to też zapytam,,, zrobię sobie listę pytań ... Ty miałaś od brata przeszczep tak ??
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #10  Wysłany: 2015-02-10, 20:14  


malwi186 napisał/a:
mój szpital powiedział że na kontrole się jeździ gdzie przeszczepiają

Niekoniecznie. Dobra wola obu ośrodków/szpitali.
Ale jeśli szpital, w którym teraz się leczysz nie zgodzi się, to będziesz musiała jeździć do Gliwic.
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group