Komentarze nie związane bezpośrednio z historią choroby znajdują się w => tym wątku <=
Witam
Może przejdę od razu do rzeczy, chodzi o mojego tatę u którego zdiagnozowano nowotwór prawego płuca. Nigdy na nic nie narzekał, miał końskie zdrowie, aż tu nagle taki szok!!! dla nas wszystkich. Tatuś ma 70 lat, pod koniec sierpnia br. zaczął kaszleć, wizyta u lekarza rodzinnego nic nie pomogła, antybiotyk tez nie, w końcu skierowanie na prześwietlenie klatki piersiowej - wykazało zmianę.
Obecnie jest już po TK i bronchoskopii, czekamy na wynik his-pat, mają być za parę dni.
Oto wyniki badań na wypisie ze szpitala:
ROZPOZNANIE
D38.1 Guz wnęki prawej z powiększonymi węzłami chłonnymi śródpiersia. Przypadek nieoperacyjny.
PROCEDURY:
1.Bronchoskopia fiberoskopowa :Opis
Krtań bez zmian. Tchawica w odcinku dystalnym zwężonaprzez ucisk z zewnątrz ze zmianami podsluzówkowymi. Ostroga słówna poszerzona. Lewe drzewo oskrzelowe ruchome i drożne prawidłowo. Śluzówka blado-różowa. Wydzielina śluzowa. Prawe drzewo oskrzelowe uciśnięte z zewnątrz ze zmianami błony śluzowej na bocznej ścianie oskrzela głównego prawego-wycinki.
2.Przezoskrzelowa biopsja śródpiersia lub płuca pod kontrolą ultrasonograficzną: Opis
W badaniu EBUS uwidoczniono rozległy konglomerat guzowo-węzłowy w okolicy tchawicy, wnęki prawej i rozidlenia. Kontynuując badaniew technice TBNA nakłuto w chłonne gr.4R,7 oraz guza wnęki prawej. Kontrola hemostazy.
3.Komputerowa tomografia klatki piersiowej: opis
Badanie bez i z kontrastem.
Badanie uwidoczniło masę węzłowo-guzową we wnęce prawej o wym. około 88x78x108 mm, z ogniskami satelitarnymi do 24 mm, obmurowującą t.główną płucną prawą oraz żyłę główną górną, znacznie zężającą oskrzele do płata górnego prawego, przylegającą do aorty i pniaramienno-głowowego z towarzyszącymi zaburzeniamiupowietrznienia. Odcinkowe pogrubienie szczeliny poziomej. Podopłucnowy guzek w segmencie 9 płuca lewego o przekroju 6 mm. Płyn w prawej jamie opł.-szer. warstwy do 10 mm. Zmiany włukniste w szczycie lewym z miejscowym pogrubieniem opłucnej. Węzły chłonne w śródpiersiu przednim do 23 mm, przednaczyniowe do 13 mm, w oknie aortalno-płucnym do 21 mm, w rozwidleniu pakiet do 50 mm, wnękowe prawe do 20 mm, wnękowe lewe do 14 mm. W segmencie 4 wątroby ognisko hypodensyjne 5 mm. Zmiany guzowate w nadnerczach - po stronie prawej o przekroju do 62 mm, po stronie lewej do 50 mm. Węzły chłonne w przestrzeni zaotrzewnowej do 13 mm. Pęcherzyk żółciowy ze złogami. W okolicy górnego bieguna nerki lewej obszar hypodensyjny o przekroju 23 mm, o uje,mnym wsółczynniku osłabienia. Kości bez zmian npl.
4.Diagnostyka ultarsonograficzna brzuch i przestrzeni zaotrzewowej: Opis
Pęcherzyk żółciowy cienkościenny, z odbiciami złogów. Przewody żółciowe nieposzerzone. Wątroba normoechogeniczna, bez zmian ogniskowych, nipowiększona.
Trzustka i śledziona bez zmian.
Nerki prawidłowej wielkości, ukm-y nieposzerzone, bez odbić złogów.
Przy górnym biegunie nerki prawej obszar hypoechogeniczny o śr. do 20 mm mogący odpowiadac gęstej torbieli?
Guzowate powiększenie obu nadnerczy, prawe o wym ok. 46x40 mm, lewe o wym. ok. 43x40 mm.
Przestrzeń zaotrzewnowa wolna.
Pęcherz moczowy o równej ścianie.
Gruczol krokowy obj. 35ml.
Jeszcze są wyniki laboratoryjne, bardzo proszę niech ktoś przeczyta moją wiadomość, i błagam na szybką odpowiedz czy jeszcze jest jakaś nadzieje, co mogę zrobić i pomóc tacie.
Bardzo jest mi go żal, łzy cisną się do oczu:-( !!!