1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Wydzielone z tematu: Możesz pomóc temu Forum
Autor Wiadomość
Kai_30 


Dołączyła: 05 Wrz 2010
Posty: 23
Pomogła: 3 razy

 #1  Wysłany: 2010-09-20, 09:53  


Zaraz wkleję na zaprzyjaźnionym forum, jeśli można.
 
AndrzejS 


Dołączył: 14 Lut 2009
Posty: 200
Skąd: Bielsko-Biała
Pomógł: 29 razy

 #2  Wysłany: 2010-09-20, 14:23  


Wysłałem na priva propozycje.
Odpowiedzi brak.
Pozdrawiam
 
Łysy 


Dołączył: 01 Cze 2010
Posty: 161
Pomógł: 19 razy

 #3  Wysłany: 2010-09-21, 00:28  


AndrzejS, też wysłałem,
też nie dostałem odpowiedzi
zwalam to na karb zapracowania
a swoją deklarację podtrzymuję, odnośnie ulotek - roznoszone, odnośnie wpłaty również - w swoim czasie -ale poczekam na rozwój wydarzeń, bo wiele deklaracji padło ze strony Fundacji (organizacja gadżetów, zlotu forumowiczów) i nic w tej materii się nie dzieje. Wiem, że są ważniejsze sprawy więc cierpliwie czekam.
Łysy
_________________
jeśli masz zamiar chorować musisz być zdrowy i mieć pieniądze:)
 
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #4  Wysłany: 2010-09-24, 20:08  


AndrzejS,
wybacz proszę, ale fakt powołania do życia Fundacji nie zmienia mojego stanowiska w sprawie możliwości indywidualnej sprzedaży ubezpieczeń na tym forum. Niezależnie od tego, kto miałby czerpać z tego tytułu korzyści finansowe.

Łysy, słusznie podejrzewasz, że są ważniejsze sprawy: najistotniejszą jest realizacja deklaracji pomagania innym w ich wątkach, wszystko pozostałe to 'przyjemności' mające znaczenie zdecydowanie drugorzędne.
Co do gadżetów - zdaje się, że zadeklarowaliśmy realizację Waszych pomysłów jak znajdą się na to środki finansowe. 'Zlot forumowiczów' - to wspaniały pomysł, jednak również uzależniony jest od możliwości pozyskania sponsora oraz ilości chętnych.
Co do sponsoringu - wydaje mi się, że ten tutaj wątek może świadczyć o tym, że rozmowy na ten temat są wciąż jeszcze "w trakcie", natomiast przy okazji zaznaczam, że dwudziestu kilku chętnych na takie spotkanie (co oznacza zazwyczaj ilościowo ok. 50% rzeczywisty udział w spotkaniu) to za mało by liczyć na sponsoring tego typu akcji. Temat oczywiście pozostaje nadal otwarty - jednak we właściwym wątku.
Co do pw - jeśli zostało skierowane do mnie - to proszę o przesłanie go raz jeszcze; otrzymuję ich dziennie kilkanaście do kilkudziesiąt (łącznie z mailami) - jeśli więc coś umknęło mojej uwadze to serdecznie przepraszam.

[...] [przeniesione do tego posta]
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
AndrzejS 


Dołączył: 14 Lut 2009
Posty: 200
Skąd: Bielsko-Biała
Pomógł: 29 razy

 #5  Wysłany: 2010-09-25, 11:39  


Witam
tak gwoli ścisłości to chodziło o pakiety medyczne, nie o typowe ubezpieczenia.
pozdrawiam
 
m.k 



Dołączyła: 26 Maj 2010
Posty: 53
Pomogła: 5 razy

 #6  Wysłany: 2010-09-28, 01:02  


Bardzo prosze o podanie IBAN i SWIFT Banku.
Mysle, ze nalezy sie Wam pomoc ;)
 
spike40 



Dołączyła: 11 Wrz 2010
Posty: 199
Skąd: Woj. Mazowieckie
Pomogła: 16 razy

 #7  Wysłany: 2010-09-30, 15:18  


a może również przy rozliczaniu się z fiskusem ten magiczny % każdy z nas by oddał i wskazał tą fundację.
 
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #8  Wysłany: 2010-09-30, 15:35  


Spike, bardzo dobry pomysł i z pewnością kiedyś z tego będziemy mogli skorzystać.
Niestety, jeszcze nie w najbliższym czasie, gdyż uzyskanie statusu OPP jakiś - nie najkrótszy - czas trwa.
Na pewno kiedy tylko będzie taka możliwość, Zarząd Fundacji nie omieszka o tym fakcie nas wszystkich poinformować.

Bardzo miło, że jest tyle osób chętnych do pomocy :flow:
Mam nadzieję, że nawet obecnie istniejące możliwości pomocy Fundacji będą możliwe do przyjęcia dla tych,
którzy chcą okazać w ten sposób swoją wdzięczność.

Pozdrawiam serdecznie :)

_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
rakar 



Dołączył: 27 Sty 2009
Posty: 119
Skąd: OLSZTYN
Pomógł: 11 razy

 #9  Wysłany: 2010-09-30, 18:46  


Czasami miałem ochotę zapytać, o co chodzi z tą fundacją. Jest czy jej nie ma? Nie pytałem, bo miałem obawy, czy nie zostanę potraktowany jako ten wścibski albo ten co to nie pomaga ,a mąci.

Odpowiedzi dla pytających były, powiedzmy różne.

Ostatnio wybrano mnie do władz Gladiatora (Oddziału). Siłą rzeczy zainteresowałem się tematem stowarzyszeń, fundacji - ich tworzeniem, władzami, statutami, tym bardziej, kiedy przyszło mi sporządzić i złożyć wniosek o dotację.

I oto, właśnie przeczytałem post Richelieu, w którym informuje, że fundacja oczekuje na zarejestrowanie, choć nie rozumiem zdania:
Richelieu napisał/a:
Mam nadzieję, że nawet obecnie istniejące możliwości pomocy Fundacji będą możliwe do przyjęcia dla tych,
którzy chcą okazać w ten sposób swoją wdzięczność

No to, sprawdziłem jak długo trwa rejestrowanie fundacji. Wygląda to tak:
Fundacja

Zawsze wyrażam się pozytywnie o tym forum, jako wzorze dla innych.
Jednak nie chcę, by to ciągłe zapewnianie nabrało fałszywego wydźwięku.

Po ostatnich zawirowaniach, kłopotach - przejęliśmy forum rak-prostaty. Cały czas nad nim pracujemy "w czynie społecznym",wykupiliśmy domenę, serwer i powoli je tworzymy. Zaprosiliśmy do współpracy kolegów z USA (jeden już 'nadaje'), przymierzamy się, aby stało się ono dwujęzycznym (drugi j. angielski). W niedzielę 'przesiądziemy' się na nowe forum, choć pracy jest jeszcze multum. Wierzę, że nam się uda. Najważniejsze, że dalej możemy na nim rozmawiać.
Jako, że ciężar administrowania, teraz ciąży na mnie, staram się informować pozostałych forumowiczów o moich działaniach na bieżąco, po to, by nie było "niezdrowych' domniemywań, bo to forum jest Ich i moje.

Pozdrawiam
_________________
www.rak-prostaty.pl
 
madziorek
[konto usunięte]



Posty: 0

 #10  Wysłany: 2010-09-30, 19:03  


rakar, :-D pytanie dotyczyło 1% dla organizacji OPP a o ten status wg prawa, można ubiegać się po dwóch latach działalności.

Dawno u nas nie byłeś więc zapraszam http://www.fundacja-onkologiczna.com.pl/
i co Ty na to? Fundacja istnieje, ale 1% póki co nas nie dotyczy. :-(
Pozdrawiam.

[ Dodano: 2010-09-30, 19:05 ]
Wszystkim Waszym działaniom kibicujemy :okok" i niechybnie przyjdziemy do Was opowiadać o sobie :mrgreen:
 
rakar 



Dołączył: 27 Sty 2009
Posty: 119
Skąd: OLSZTYN
Pomógł: 11 razy

 #11  Wysłany: 2010-09-30, 20:27  


Dziękuję za szybką odpowiedź. Póki jesteś, niechybnie można na Ciebie liczyć. To co piszesz "rozumiem i chcę rozumieć". Zrozumiałem, że była mowa o 1% podatku, tylko, że ja miałem na myśli, może wybiórcze odpowiedzi dot. wpłat. Nawet zapamiętałem, "że jak było trzeba (akurat w określonym czasie) wspomóc 'datkami', jakoś brakło tych chętnych" (cytat z pamięci).

Brawo, strona fundacji istnieje i jest estetyczna. Aha, skoro tak przyjaźnie rozmawiamy, mam prośbę, czy mogłabyś podać mi podst. prawną, czy przepis mówiący o dwóch latach, tu fundacji, po którym można uzyskać status OPP. Temat ten interesuje mnie. Będę Ci wdzięczny.

Rzeczywiście, nie udzielam się na tym forum, bo bardziej interesują mnie problemy z gruczołem krokowym, tutaj - dział moczowo-płciowy, a "nowych" pacjentów (prostatyków) ostatnio jest jakby mniej - i dobrze.

Zapraszam Was do nas (przypomniał mi się skecz, ale dla podtrzymania dobrej atmosfery nie opowiem). Na pewno zostaniecie przyjęci skromnie, acz godnie i szacunkiem.

Życzę dużo zadowolenia z działalności fundacji i forum.

Pozdrawiam

_________________
www.rak-prostaty.pl
 
madziorek
[konto usunięte]



Posty: 0

 #12  Wysłany: 2010-09-30, 21:00  


rakar napisał/a:
Póki jesteś, niechybnie można na Ciebie liczyć.
wiesz coś w tym temacie czego ja jeszcze nie wiem? :mrgreen:

OPP - uzyskanie statusu :: Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej - Departament Pożytku Publicznego
Czy zmieniły się warunki uzyskiwania statusu OPP? Jakie zmiany dotyczą sprawozdawczości? Co z 1%?
Tu znajdziesz dużo pożytecznych informacji odnośnie statusU OPP, i niestety sprawdza się to w sądach- nie przyjmują wniosków od młodych fundacji.
A tu jeszcze stenogram z obrad Sejmu
Pozdrawiam M.http://orka2.sejm.gov.pl/...2_a_ksiazka.pdf
 
rakar 



Dołączył: 27 Sty 2009
Posty: 119
Skąd: OLSZTYN
Pomógł: 11 razy

 #13  Wysłany: 2010-10-01, 14:48  


Dziękuję za linki. Oczywiście, nie ma problemów zaguglać i znaleźć, to co nas interesuje. Nieprecyzyjnie zadałem pytanie, ok.
Niedawno wróciłem z Sądu Gospodarczego, w którym zapytałem o te wymagane dwa lata działania fundacji, po których można uzyskać status OPP.
Być może opacznie wspomniałem tutaj o fundacji, ale chyba nie bez kozery. W moim stowarzyszeniu pojawiają się wnioski o stworzenie fundacji. Dzisiaj odbyło się posiedzenie zarządu i znów padł wniosek o jej założenie. Rzucać hasłami, to i ja potrafię, ale "od pomysłu do przemysłu" droga wyboista. I, kto będzie ją prowadził? Moje doświadczenie jest takie, że organizacje przeważnie ciągną 1-3 ludzi, a bywa, że sam lider, natomiast oczekiwania są duże. Mimo, że serce mam dobre, jak serduszko Kasi Cichopek, stanowczo powiedziałem, że nie będę miał dla niej czasu, a robota musi być wykonywana jak należy i nadzorowana na bieżąco. Najwyżej, mogę pomóc ją założyć. Dość jest pracy ze stowarzyszeniem, dla którego działam z potrzeby serca. Stowarzyszenie mnie pomogło, nie mogę być niewdzięcznikem i jeśli uda się pomóc, choć jednej osobie?!
I dlatego poszedłem dziś do Sądu Gospodarczego po konkretne informacje w spr. fundacji.
http://fwd4.me/gz5
USTAWA
z dnia 24 kwietnia 2003 r.
o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie
art. 22 ust.1

I, to tyle, co miałem do powiedzenia.

Dalej, niezmiennie życzę powodzenia.
_________________
www.rak-prostaty.pl
 
madziorek
[konto usunięte]



Posty: 0

 #14  Wysłany: 2010-10-01, 17:15  


A tu zmieniona -ustawa art.22.1 z dnia 22.01.2010
http://isip.sejm.gov.pl/D...10$03$12&type=1
Sąd Gospodarczy działa na podstawie ustaw z 2003 nie patrząc na poprawki :shock:
rakar, w którym to mieście??? może tam uda nam się uzyskać status :mrgreen:

Pozdrawiam M.
 
rakar 



Dołączył: 27 Sty 2009
Posty: 119
Skąd: OLSZTYN
Pomógł: 11 razy

 #15  Wysłany: 2010-10-01, 20:51  


Olsztyn
_________________
www.rak-prostaty.pl
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group