1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zmiany w piersiach
Autor Wiadomość
urania 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 03 Maj 2010
Posty: 421
Pomogła: 178 razy

 #16  Wysłany: 2012-12-04, 17:59  Re: BACC


Nikt nie dowiedzie swojej racji. Często mówi się, że jest to badanie subiektywne i faktycznie tak jest.
Porównałam swoje USG z wynikiem z biopsji: na USG podaje się lokalizacje zmiany na 12.00 na biopsji 11.00. Było to jednak bez znaczenia, zmiana w piersi była tylko jedna , a to że igłę wbito w zmianę nie mam wątpliwości ponieważ widziałam to na monitorze.
Ponieważ w Twoich piersiach zmian jest więcej może warto byłoby zastanowić się nad oznaczaniem miejsca biopsji tytanowym klipsem, co dałoby pewność z którego miejsca pobrano materiał. O takiej możliwości informują niektórzy wykonawcy biopsji mammotomicznej.
 
malaperelka 


Dołączyła: 12 Maj 2012
Posty: 88
Pomogła: 5 razy

 #17  Wysłany: 2012-12-04, 23:20  


Dziękuję Ci bardzo za podpowiedź, porozmawiam o tym z Onkologiem.

Lekarze uspokajają mnie, że, te zmiany są łagodne, ale ta "nowa" ma nieco podejrzany obraz na USG i stąd biopsja. Dlatego tak bardzo zależy mi na tym, aby zostało wykonane badanie akurat tej zmiany.
_________________
Pozdrawiam,
A.
 
malaperelka 


Dołączyła: 12 Maj 2012
Posty: 88
Pomogła: 5 razy

 #18  Wysłany: 2012-12-08, 21:52  Wynik biopsji guzka 11.00 pierś prawa


Zmiana okazała się być niegroźną torbielą :-D

Wynik biopsji:
BAC guzka piersi prawej na godz. 11.00. W ocenianych preparatach obraz cytologiczny odpowiada zawartości torbieli. Koniec igły uwidoczniono dwukrotnie w obrębie zmiany. Zaaspirowano kilka kropli gęstej, półpłynnej treści. W rozmazach z pobranych aspiratów widoczna treść białkowa bez obecności elementów komórkowych".

Tak jak napisałam we wcześniejszym poście, nie jestem pewna, czy została wykonana biopsja faktycznie guzka na 11.00, ponieważ wkłucie było ewidentnie na 9.00. Jeden z guzków, które mam, jest między 8 a 9, więc podejrzewam, że to właśnie tą zmianę zaaspirowano. Na najbliższej wizycie u Onkologa, powiem o swoich obawach i zobaczę co lekarz postanowi.
_________________
Pozdrawiam,
A.
 
asssiek 


Dołączyła: 05 Lip 2012
Posty: 9

 #19  Wysłany: 2012-12-23, 23:05  


Super :)
 
malaperelka 


Dołączyła: 12 Maj 2012
Posty: 88
Pomogła: 5 razy

 #20  Wysłany: 2013-02-12, 21:06  Kontrolne USG po BACC


Witam serdecznie

U mnie wszystko w porządku po dzisiejszym USG :) . Zdecydowałam się jednak napisać, ponieważ w końcu wyjaśniło się, dlaczego istnieją rozbieżności w interpretacji obrazu USG moich piersi przez różnych lekarzy oraz dlaczego lekarz zrobił biopsję na godz. 9 a nie na 11.

Moja historia może pomóc osobom w takiej sytuacji, w jakiej się znalazłam.

Otóż okazało się, iż na godz. 11 nie było nigdy żadnego guzka, Radiolog robiący biopsję pod kontrolą USG miał rację. Dziś, inny doświadczony lekarz poinformował mnie, że to, co widzieli inni Radiolodzy, to nic innego, jak zraziki tkanki tłuszczowej a nie guzy. Niestety, przy mojej budowie piersi, badanie jest utrudnione i niektórzy mają problem z interpretacją.

Cieszę się, że trafiłam na profesjonalistę. Dzięki temu jestem spokojniejsza i wiem jak wygląda moja sytuacja.

Przytaczam wyniki:
USG sutków z dnia 12.02.2013

Sutki o regularnej budowie, z przewagą tkanki gruczołowej wykazują echogeniczność i strukturę w normie.
Zwraca uwagę duża ilość rozsianych w obrębie tkanki gruczołowej izolowanych niewielkich zrazików tkanki tłuszczowej.
W sutku lewym na godzinie 3 i 11 po jednej owalnej hypoechogenicznej zmianie odpowiednio 5x3 mm i 6x4 mm o cechach torbielek z gęstą zawartością do różnicowania z FA.
W sutku prawym na godzinie 7 i 9 po jednej podobnej zmianie odpowiednio 7x7 mm i 5x3 mm.
Poza tym innych jednoznacznie zdefiniowanych zmian ogniskowych nie stwierdza się.
Przewody mlekowe nieposzerzone.
Skóra i tkanka podskórna prawidłowe.
Węzły chłonne na drogach odpływu z sutków w normie.
BIRADS 2
Kontrola USG za 6 miesięcy.
_________________
Pozdrawiam,
A.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group