1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Czy miałam szczęście?
Autor Wiadomość
sloneczko11 


Dołączyła: 01 Lip 2014
Posty: 88
Pomogła: 4 razy

 #1  Wysłany: 2014-07-01, 19:24  Czy miałam szczęście?


Zrobiłam Rtg płuc, ponieważ po raz pierwszy w życiu chciałam jechać do sanatorium. Wynik cienie plamiste, brak porównania z innymi wynikami poniewaz nie robiłam ich od 18 lat.

Mam 62 lata od 12 nie palę. Niestety zaczełam bardzo wcześnie, bo mialam 16 lat i paliłam namiętnie i duzo. Tydzin pobytu na Pulmonologii z podejrzeniem gruzlicy. TK wykazała niestety guz - chirurdzy określili jako operacyjny. Operacja odbyla sie po 2 tygodniach od diagnozy. Wszystko przebieglo pomyślnie. Dowiedziałam sie, że guz jest złośliwy, bez żadnych przerzutow do węzlow. Po 6 dniach wyszlam do domu.
Wynik badania histo: Adenocarcinoma G1.

Nie miałam chemii ani naświetlen. Jestem 3 miesiąc po operacji - czuje sie bardzo dobrze. Poddalam sie badaniom klinicznym - szczepionka lub placebo. 30 lipca mam badanie kontrolne - bronchoskopie i mam nadzieje i wierze, że będzie dobrze. Dodam jeszcze, ze nigdy nie miałam jakichkolwiek objawow, wskazujących na raka płuc. Miałam i mam świetny apetyt, nie kaszlalam, uprawiałam sporty nie miałam zadyszki. Guz wycięty w porę - to słowa lekarza. Dzien operacji to dzien mojego nowego życia :) Pozdrawiam
 
tam-tam-taram 
PRZYJACIEL Forum


Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 763
Skąd: daleko
Pomógł: 628 razy

 #2  Wysłany: 2014-07-01, 19:27  


sloneczko11,

jakie masz konkretnie pytania?

Nie pisz wszystkiego jednym ciagiem, bo nie da sie tego czytac. Rob odstepy i akapity, aby bylo przejrzysciej.

Wklej dokladne wyniki, od poczatku do konca, a nie urywki.

A wiec:

opis TK przedoperacyjnej, wypisy ze szpitala, USG j.brzusznej, wyniki hist.pat, bronchoskopia.
 
Ptaszenio 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2014
Posty: 1239
Skąd: Wrocław
Pomogła: 277 razy

 #3  Wysłany: 2014-07-01, 19:27  


Słoneczko, witaj

przede wszystkim cieszę się, że dobrze się czujesz, oby tak dalej.

Bardzo proszę zamieść wszystkie wyniki badań, protokół pooperacyjny, żebyśmy mogli sensownie odnieść się do Twoich pytań. Pomocny może być ten post:

http://www.forum-onkologi...t3597.htm#63987
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #4  Wysłany: 2014-07-01, 19:43  


Przede wszystkim, masz do nas jakieś pytania? :)
_________________
 
sloneczko11 


Dołączyła: 01 Lip 2014
Posty: 88
Pomogła: 4 razy

 #5  Wysłany: 2014-07-01, 19:54  


Dzisiaj odnalazłam to forum i poniewaz cały czas żyję tym tematem chciałam sie podzielic swoimi odczuciami z innymi chorymi.
Bardzo często czytałam o niestety złych rokowaniach w przypadku tego nowotworu,dlatego chciałam przekazać ,że wczesna diagnoza i szybka operacja daje duze szanse wyleczenia.
Dziękuje za zainteresowanie, na razie nie mam pytań,ale chętnie będe wymeniala sie moimi spostrzezeniami odnosnie wynikow moich nastepnych badań.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #6  Wysłany: 2014-07-01, 20:00  


Pewnie, że daje, i gratulujemy wczesnego wyłapania choroby - Twój przykład pokazuje, jak istotne są badania profilaktyczne i jak najwcześniejsze zdiagnozowanie, bo tylko to daje szansę na pełne wyleczenie, za które trzymamy kciuki.

Gdybyś chciała w przyszłości, abyśmy wypowiedzieli się co do kolejnych wyników badań kontrolnych, potrzebne będą wszystkie wyniki dotychczas wykonanych badań: z pewnością pełne TK klatki PRZED zabiegiem operacyjnym, pełen wynik histopatologii pooperacyjnej oraz wyniki kolejnych TK klatki po operacji.
_________________
 
sloneczko11 


Dołączyła: 01 Lip 2014
Posty: 88
Pomogła: 4 razy

 #7  Wysłany: 2014-07-01, 20:01  


:) Dziękuję i pozdrawiam!
 
Lejandra 


Dołączyła: 21 Mar 2013
Posty: 138
Skąd: Łódź
Pomogła: 18 razy

 #8  Wysłany: 2014-07-01, 21:05  


Słoneczko, dla większego spokoju ducha, wynik pooperacyjny skonsultowałabym z przy najmniej dwoma onkologami. Mój Tato zaraz po usunięciu guza został skierowany na konsultację z chemioterapęutką. Pani doktor uznała, że ze względu na wczesne stadium choroby, nie ma potrzeby by wdrażać chemio czy radioterapię.
Nie umieszczam tego posta by Cię nastraszyć, ale by uczulić na specyfikę tej choroby. Z własnego doświadczenia wiem, że wielu lekarzy uznaje bardzo ważnw badania za niezbyt potrzebne
Jakby to nie brzmiało, uważam, że dzięki mojej dociekliwości mój Tata żyje, bo gdyby nie mój upór, wielu badaň Tata by nie przeszedł, nie wspominając o leczeniu.
Nie chcę mieszać "mojego" wątku z Twoim, nakłaniam Cię jednak do bycia czujną i zapobiegliwą.
Życzę Ci wszystkiego dobrego!
Ola
 
sloneczko11 


Dołączyła: 01 Lip 2014
Posty: 88
Pomogła: 4 razy

 #9  Wysłany: 2014-07-01, 22:32  


Dziękuje Ci bardzo za odpowiedz.Wyjaśnię dokladniej ,że moj wynik pooperacyjny był konsultowany z onkologami i nie kwalifikowałam sie do chemii ani radioterapii.W związku z tym zaproponowano mi udział w Badaniach klinicznych związanych z moją chorobą.Jestem juz po dwoch szczepionkach ,zrobiono mi TK klatki i głowy.Przed kazdym szczepieniem mam bardzo dokładnie badaną krew .kontaktuje sie z lekarzami badającymi co 3 tygodnie i zgłaszam swoje dolegliwosci. Badanie takie trwa 2 lata.Jestem krotko po operacji ,na razie wyniki są dobre.Pozdrawiam
 
tam-tam-taram 
PRZYJACIEL Forum


Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 763
Skąd: daleko
Pomógł: 628 razy

 #10  Wysłany: 2014-07-02, 15:06  


sloneczko11,

mimo wszystko fajnie sie czyta takie posty, jak Twoj.

Oby tak dalej!
 
sloneczko11 


Dołączyła: 01 Lip 2014
Posty: 88
Pomogła: 4 razy

 #11  Wysłany: 2014-07-02, 19:55  


Mimo wszystko? :)

No coż ,dobre i to :-D W pierwszej chwili byłam nieco zszokowana Twoją krytyką mojego postu.W końcu jestem 60 letnią kobietą na emeryturze i nie "śmigam" tak dobrze po klawiaturze.Czytałam zasady pisania postów,ale w obliczu ciężkiej choroby wydaje mi sie to mało ważne-nie obrażając nikogo.

Chciałam swoją wypowiedzią podzielic sie moja radością,choc niczego nie jestem przecież pewna.Kiedy odbierałam wynik hist.pat.po operacji i lekarz prowadzący pomimo nowotworu złośliwego powiedział-Proszę pani,wynik jest dobry, teraz tylko badania kontrolne i żyć, czułam się taka lekka ,napiecie opadło ,nic się nie liczyło a moje nogi same niosły mnie do wyjścia.
Może moj przypadek sprawi ,że będziecie czytali więcej takich radosnych postów.Pozdrawiam :)
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #12  Wysłany: 2014-07-02, 20:32  


sloneczko11 napisał/a:
Czytałam zasady pisania postów,ale w obliczu ciężkiej choroby wydaje mi sie to mało ważne-nie obrażając nikogo.

W obliczu pomocy dziennie dziesiątkom osób z tą chorobą i czytaniu ich dziesiątek/setek postów dziennie - wierz mi, to jest ważne (przynajmniej dla nas, jako czytających i pomagających) :)
_________________
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #13  Wysłany: 2014-07-02, 20:55  


sloneczko11 napisał/a:
Czytałam zasady pisania postów,ale w obliczu ciężkiej choroby wydaje mi sie to mało ważne-nie obrażając nikogo.

A ja ze swej strony każdemu forumowiczowi, który na ten temat ma podobne zdanie, proponuję wziąć pod uwagę:
DumSpiro-Spero napisał/a:
Ja też cierpię na notoryczny brak czasu, zatem z postami, które trudno rozczytać radzę sobie następująco: pomijam je i ich nie czytam :)
cytat pochodzi z tego posta, pod którą to wypowiedzią i ja się podpisuję:
kto 'czytał zasady pisania postów', gdzie wyraźnie stoi:
Cytat:
jakość informacji, które nam dostarczysz - determinuje jakość odpowiedzi/porady/pomocy, którą uzyskasz.

ten powinien dobrze wiedzieć, dlaczego jakość oraz ilość otrzymanych odpowiedzi i porad odpowiada staranności zamieszczonego na forum zapytania.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
Ptaszenio 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2014
Posty: 1239
Skąd: Wrocław
Pomogła: 277 razy

 #14  Wysłany: 2014-07-02, 21:04  


Do powyższego dodam jeszcze cytat z wczorajszej wypowiedzi DSS w tym watku:

http://www.forum-onkologi...ghlight=#223819

"bardzo dziękuję za przejrzysty wątek, a przede wszystkim za "mapę" przebiegu historii choroby gdzie jest wszystko co istotne plus daty. W takich wątkach zawsze chętnie udzielę odpowiedzi"
 
Basia2000 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 06 Sty 2014
Posty: 546
Pomogła: 188 razy

 #15  Wysłany: 2014-07-02, 21:59  


oj, tam , oj tam i tak czytacie i tak pomagacie i dlatego jesteście tacy kochani. Wiem macie z nami dużo kłopotu, czasami zachowujemy się jak nieznośne bachory, ale Wy i tak nam pomagacie, za co z całego serca dziękujemy i obiecujemy poprawę o!
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group