1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Wysoko Limfocytoza i leukocytoza - pomocy!
Autor Wiadomość
Kati11 



Dołączyła: 08 Lis 2011
Posty: 39
Skąd: Opole
Pomogła: 6 razy

 #1  Wysłany: 2011-11-08, 09:54  Wysoko Limfocytoza i leukocytoza - pomocy!


Mój mąż zrobił okresowe badania w pracy i wyszły mu złe wyniki - WBC 23,2 , limfocyty 70%
Był przeziębiony wiec wybrał antybiotyk i po 3 tygodniach powtórzył badanie. Szok bo wyniki się pogorszyły choć on czuje się świetnie :
WBC 24,6
limfocyty 83% - w rozmazie opisali że z grudkowatą chromatyną
Segmenty tylko 13%, pałeczki 1%
Hemoglobinę ma w normie. Skierowano go na badanie szpiku, ale dopiero termin w5 grudnia. Czy ta grudkowata chromatyna w limfocytach świadczy że to może być jakiś początek nowotworu, wariuje już z nerwów. On czuje się świetnie tylko trochę mu dokucza pełność żołądka i zgaga, nawet podejrzewamy wrzody bo nigdy nie miał robionych badań, ale nie wiem czy wrzody mogą dawać takie wyniki. Tak bardzo sie boję

[ Dodano: 2011-11-08, 20:29 ]
Może ktoś mógłby mi coś poradzić na ten temat, może słyszeliście o podobnych objawach
_________________
//Iść, ciągle iść, w stronę słońca...//
 
sonia21 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Lip 2010
Posty: 2735
Skąd: Sosnowiec
Pomogła: 198 razy

 #2  Wysłany: 2011-11-08, 20:40  


Witaj Kati11
cz Twój mąż oprócz tych dolegliwości , które opisujesz ma jeszcze jakieś inne objawy np. zlewne nocne poty , zmęczenie , stany podgorączkowe , czy lekarz który kierował na badanie szpiku badał mężowi węzły chłonne ?
_________________
Bije zegar godziny , my wtedy mówimy: '' Jak ten czas szybko mija '' - a to my mijamy .
Stanisław Jachowicz
 
Nika2 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 25 Lut 2011
Posty: 1606
Skąd: Wielkopolska
Pomogła: 297 razy

 #3  Wysłany: 2011-11-08, 21:13  


Kati11,
Witam ,
Jak możesz to poszukaj u was Hematologa i zapisz się na wizytę. Powinien mieć zrobione jeszcze raz wyniki i Rozmaz robiony tzw. ręczne wtedy będzie dokładniej wiadomo co tam jest.Oczywiście szpik musi być pobrany do badania .
Mam pytanie zlecił to(pobranie szpiku) lekarz hematolog ,rodzinny ???. Jak rodzinny to podją właściwą decyzję co do pobrania szpiku.Musi mąż mieć niestey dokładniejsze wyniki ,narazie jest w trakcie diagnozy ,więc nie ma co gdybać ,tylko robić wyniki.
Pozdrawiam.
_________________
Życie jest piękne i warto Żyć
 
Kati11 



Dołączyła: 08 Lis 2011
Posty: 39
Skąd: Opole
Pomogła: 6 razy

 #4  Wysłany: 2011-11-08, 22:55  


Niestety od roku ma lekko powiększone węzły chłonne - zostało mu po przeziębieniu, mówi ze go nie bolą i ich nie odczuwa, ale... Po przeczytaniu postów o chłoniaku boje się ze to to. Skierowanie mamy od rodzinnego na oddział hematologii w Opolu, ale termin jest wolny dopiero na 5 grudnia. Lekarz powiedział, że za dobrze mój maż sie czuje i nie widzi powodu do wielkiego pospiechu. :( A ja czuje taki strach.

[ Dodano: 2011-11-08, 23:00 ]
A gdzie tu na forum można znaleźć hematologa?? Ja zapisałam się na za tydzień na wizytę prywatną bo na nfz nie ma szans szybko. Tylko te koszty... ah
_________________
//Iść, ciągle iść, w stronę słońca...//
 
sonia21 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Lip 2010
Posty: 2735
Skąd: Sosnowiec
Pomogła: 198 razy

 #5  Wysłany: 2011-11-08, 23:04  


Kati11
do grudnia daleko , które węzły są powiększone ? dobrze by było zrobić usg węzłów pachowych i pachwinowych , jak rozumiem mąż nie ma objawów które wymieniłam a czy ostatnio mąż leci na wadze ?
_________________
Bije zegar godziny , my wtedy mówimy: '' Jak ten czas szybko mija '' - a to my mijamy .
Stanisław Jachowicz
 
Finlandia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 1273
Pomogła: 311 razy

 #6  Wysłany: 2011-11-08, 23:05  


Kati11, weź od rodzinnego skierowanie do onkologa i do Wrocławia.
W międzyczasie możecie zrobić USG węzłów chłonnych, jeśli rodzinny nie da skierowania, to prywatnie.

No i zamieść tu całą morfologię, nie wolno analizować tylko wybranych fragmentów.
_________________
 
 
Kati11 



Dołączyła: 08 Lis 2011
Posty: 39
Skąd: Opole
Pomogła: 6 razy

 #7  Wysłany: 2011-11-08, 23:15  


Morfologia:
leukocyty: 24,6
Erytrocyty 5,10
Hemoglobina 15,8
Hematokryt 45%
Płytki krwi 128 tys
Rozmaz ręczny:
Pałeczki 1%
Segmenty 13%
Eozynocyty 1%
monocyty 1%
Limfocyty 83% - limfocyty z grudkowata chromatyną

[ Dodano: 2011-11-08, 23:18 ]
Z wagą jest wszystko ok, nie leci na wadze - wręcz wyglada lepiej, ma 36 lat trochę chodzi przemęczony ale ogólnie gdyby nie te kiepskie wyniki w życiu bym nie powiedziała że mu coś jest
_________________
//Iść, ciągle iść, w stronę słońca...//
 
kobiecinka 


Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 269
Pomogła: 31 razy

 #8  Wysłany: 2011-11-09, 07:27  


Do onkologa nie trzeba mieć skierowania ale terminy pewnie też długawe.
Zapiszcie się może nawet na jakąś prywatną wizytę do onkologa albo hematologa a wcześniej zróbcie USG tego węzła, który jest powiększony.

Nie zakładajcie z góry, że to nowotwór ale z drugiej strony nie bagatelizujcie tych wyników.
 
Finlandia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 1273
Pomogła: 311 razy

 #9  Wysłany: 2011-11-09, 08:39  


Fakt, nie wiem co mi odbiło z tym skierowaniem, skonsultujcie się po prostu z onkologiem, o ile znajdziecie jakiś termin przed 5 grudnia. Nie rezygnujcie jednak z wizyty na hematologii, bo tu potrzebne jest na pewno badanie szpiku i znacznie dokładniejsze badania krwi.
_________________
 
 
Nika2 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 25 Lut 2011
Posty: 1606
Skąd: Wielkopolska
Pomogła: 297 razy

 #10  Wysłany: 2011-11-09, 08:47  


Finlandia napisał/a:
Nie rezygnujcie jednak z wizyty na hematologii, bo tu potrzebne jest na pewno badanie szpiku i znacznie dokładniejsze badania krwi.

Zgadzam się ,mimo to jest wskazane zrobienie USG powiększonych węzłów chłonnych.
Niestety jest koniec roku i nasz NFZ myśli że pod koniec roku się nie choruje paranoja :roll:
Pozostało wam tylko wizyta prywatna :?ale?:
Mam pytanie czy oprucz Morfologii miał mąż jeszcze jakieś robione wyniki biochemiczne ,jak tak to zamiść je na forum.
Pozdrawiam
_________________
Życie jest piękne i warto Żyć
 
Kati11 



Dołączyła: 08 Lis 2011
Posty: 39
Skąd: Opole
Pomogła: 6 razy

 #11  Wysłany: 2011-11-09, 10:12  


Nie innych badań nie mieliśmy robione tzn czekamy na jedno badanie z krwi na mononukleozę bo ponoć ona też daje podobne objawy, ale dziwi mnie że przy takim poziomie limfocytów on czuje się tak dobrze. Mówi że jedyne co odczówa to czasem zgagę, odbijanie i pełność żołądka.
A ja się boję... Mama umarła mi na nowotwór trzy lata temu i od tego czasu nie umiem trzeźwo myśleć jeśli chodzi o sprawy nowotworowe.

[ Dodano: 2011-11-09, 10:16 ]
Myślimy też o zrobieniu gastroskopii - jak myślicie - czy wrzody dwunastnicy lub żołądka mogą dawać takie objawy we krwi? Jedna lekarka mówiła że tak, druga że nie... Ja już nie wiem.
_________________
//Iść, ciągle iść, w stronę słońca...//
 
Finlandia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 1273
Pomogła: 311 razy

 #12  Wysłany: 2011-11-09, 10:20  


Kati11, nie, wrzody raczej nie powodują takiej limfocytozy. Co oczywiście nie znaczy, że nie powinniście przeprowadzić diagnostyki pod tym kątem, bo skoro mąż ma takie objawy, to może mieć wrzody niezależnie od tego, co spowodowało takie wyniki krwi.
_________________
 
 
kobiecinka 


Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 269
Pomogła: 31 razy

 #13  Wysłany: 2011-11-09, 11:00  


Warto też zrobić gastroskopię pod kątem tych dolegliwości żołądkowych.
 
Nika2 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 25 Lut 2011
Posty: 1606
Skąd: Wielkopolska
Pomogła: 297 razy

 #14  Wysłany: 2011-11-09, 11:06  


Kati11 napisał/a:
Nie innych badań nie mieliśmy robione tzn czekamy na jedno badanie z krwi na mononukleozę bo ponoć ona też daje podobne objawy

Zgadza się ,jest to też bardzo ważne że takie badanie jest w trakcie.
Mąż narazie jest w trakcie diagnozy,więc kochana musisz uzbrić się w cierpliwość |przytula| ,jedocześnie nie znaczy to aby bagatelizować objawy ( chodzi o żołądek) koniecznie powiedz o tym lekarzowi( obojętnie czy hematologowi czy onkologowi) na wizycie.
Są osoby które mając takie wyniki jak tój mąż nie odczuwają ich skutku ,dlatego każdy organizm jest niestey trochę inny ;)
Pozdrawiam ::thnx::
_________________
Życie jest piękne i warto Żyć
 
Kati11 



Dołączyła: 08 Lis 2011
Posty: 39
Skąd: Opole
Pomogła: 6 razy

 #15  Wysłany: 2011-11-09, 11:28  


Dziękuję za odpowiedzi, ale tak strasznie trudno być spokojnym... Zapisałam męża na prywatne usg węzłów bo ma od roku powiększone lekko na szyi. - koszt 100zł Gastroskopia prywatnie koszt 200zł :( masakra...
A powiedzcie mi jeszcze czy spotkaliście się z takim opisem "limfocyty z grudkowatą chromatyną" - bo nigdzie w necie nic nie ma na ten temat - co to oznacza? Bardzo proszę uspokójcie mnie ze to nie jakiś objaw typowo nowotworowy..... :cry:
_________________
//Iść, ciągle iść, w stronę słońca...//
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group