1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
wynik tomografii klatki piersiowej - Bardzo proszę o pomoc
Autor Wiadomość
alka77 


Dołączyła: 03 Sty 2016
Posty: 6

 #1  Wysłany: 2016-01-13, 23:13  wynik tomografii klatki piersiowej - Bardzo proszę o pomoc


witam, BARDZO PROSZĘ O POMOC
moja mama miała wczoraj tk klatki piersiowej -główny powód: z rtg: "guzowate poszerzenie wnęki prawej-tu?" oto wynik tk:
"pozapalne zwłóknienia w polu szczytowym prawym i u podstawy segmentu 5PL. W segmencie 5 i 8 PP widoczne są obszary guzkowych i pasmowatych zgęszczeń mogące odpowiadać zmianom pozapalnym lub masce pozapalnej procesu rozrostowego - do weryfikacji prospektywnej. Poza tym upowietrzenie miąąższu płuc prawidłowe.
Nie stwierdza się zmian zapalnych i ognisk patologicznego gromadzenia środka cieniującego. Struktury śródpiersia oraz duże naczynia klatki piersiowej prawidłowe. NIe uwidoczniono powiększonych węzłow chłonnych wnęk płucnych oraz śródpiersia. Oskrzela drożne, bez cech zwężeń. Oskrzela II i III rzędowe miernie, rozstrzeniowo poszerzone, koncentrycznie pogrubiałe, ze zwiększeniem indeksu naczyniowo oskrzelowego. Jamy oplucnowe bez cech płynu. Ściany klatki piersiowej bez widocznej patologii. Zlecono dożylne podanie środka cieniującego."

Bardzo Was proszę o szybką poradę. Jesteśmy wykończeni czekaniem w niewiedzy na wizytę rozstrzygającą. Dodam, że mama ma 66 lat, ogólny stan zdrowia dobry i te papierosy...
 
alka77 


Dołączyła: 03 Sty 2016
Posty: 6

 #2  Wysłany: 2016-01-18, 18:55  


Witam ponownie,
szkoda, że nikt nie chce mi pomóc :-( . Chcialam tylko poinformować, że jesteśmy po wizycie w co i na podstawie właśnie tej tomografii wykluczyli nowotwór :-D . Jednak trapi mnie czy nie jest to zbyt pochopna decyzja, czy nie powinno się dla spokoju ducha wykonać dodatkowych badań: bronchoskopii, wymazu z plwociny /nie wiem czy to się tak nazywa/, jakiś markerów czy rezonansu. O ile rezonans i markery możemy zrobić prywatnie, to reszty nie koniecznie. Proszę o jakąś radę czy moj tok rozumowania jest słuszny. Nie chcialabym później pluć sobie w twarz, że coś przeoczyliśmy ciesząc się z diagnozy.
I proszę nie zostawiajcie bez odpowiedzi podobnych postów innych jeśli tylko macie jakąś wiedzę na temat, bo trwanie w niemocy jest dla każdego z nas okropną katorgą.
Zyczę wszystkim zdrowia a przede wszystkim wiary (mi akurat pomaga wiara w Boga), że każdą przeszkodę można pokonać
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group