1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Wydzielony przez absenteeism z tematu: Rokowanie rak żołądka
Autor Wiadomość
sprinter 


Dołączyła: 05 Sty 2012
Posty: 28
Skąd: Poznań
Pomogła: 5 razy

 #16  Wysłany: 2012-04-18, 18:16  


Soja,
Powiem szczerze, jestem już zmęczona przekonywaniem wszystkich na temat tego co czuję, myślę i dlaczego – zwyczajnie brakuje mi sił. Nie obrażam się, słucham i czytam z duża pokorą wszystkie uwagi.
Chciałabym żeby niektóre osoby zrozumiały. Zrobiłam dla moich bliskich WSZYSTKO. Walczyłam jak lwica, ale przychodzi w życiu moment, że lwiątka dorastają, usamodzielniają się i muszą nauczyć się żyć na własny rachunek. A tak na marginesie, to moje dorosłe już lwiątka mają jeszcze wspaniałego tatę, który też, potrafi dbać o stado jak lew.
Dlatego z pełną świadomością chcę powiedzieć, że nie mam zamiaru nikogo krzywdzić.
Napisałaś -

,, …uważam, że każdy dzień twojego życia jest dla twoich dzieci najcenniejszym darem na świecie”

W moim życiu - KAŻDY DZIEŃ ŻYCIA MOICH DZIECI BYŁ DLA MNIE NAJCENNIEJSZYM DAREM.
Do tych słów nie potrafię już nic więcej dodać.

[ Dodano: 2012-04-18, 18:36 ]
Justyna, Twój glos bardzo był mi potrzebny – dziękuję.
Masz w 100% rację. Zawsze gdy ktoś mówił mi musisz, zapalała się ,,czerwona lampka” w stylu nic nie muszę – mam swoja wolę i rozum. Teraz jest podobnie, większość, żeby nie powiedzieć wszyscy zgodnie twierdzą, że coś muszę.
Tak jak wcześniej już napisałam, czasami wiedza przeszkadza. Tak też jest w przypadku manipulacji. Wiem na czym polega i wyczuwam ją na kilometr. Dziękuję Ci za to co napisałaś.
Jeśli nie zrobię sobie przerwy w pisaniu postów, to za chwilę padnę jak mucha.
Pozdrawiam.
_________________
sprinter
 
małgośka 



Dołączyła: 25 Mar 2012
Posty: 482
Pomogła: 72 razy

 #17  Wysłany: 2012-04-18, 18:52  


Od miesiąca wiem,że wiele planów nie zostanie zrealizowanych,ominą mnie różne ważne wydarzenia,czegoś nie skończę,nie dopnę.Dziś przeczytałam Twój wątek i pomyślałam,że nie zdążę w prawdziwym świecie spotkać takiej ciepłej,mądrej osoby.
_________________
małgośka
 
soja 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 1263
Pomogła: 194 razy

 #18  Wysłany: 2012-04-18, 20:29  


Sprinter, jakąkolwiek decyzję podejmiesz to życzę ci wszystkiego najlepszego i mam nadzieję, że twoja rodzina cie zrozumie i to uszanuje :) . Trzymaj się ciepło. Pozdrawiam
_________________
Mamuś ur. 01.08.1955 - zm. 28.11.2011 godz.22.27 (*) .
 
sarenka 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 08 Wrz 2011
Posty: 650
Pomogła: 120 razy

 #19  Wysłany: 2012-04-18, 20:49  


Jetem po stronie sprintera i każdego,kto zabiega o zachowanie własnej autonomii w życiu.Również w podejmowaniu decyzji w kwestii leczenia lub nie w chorobie onkologicznej.
Najtrudniej jest zostawić drugiemu człowiekowi wolność,prawda?
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #20  Wysłany: 2012-04-18, 21:14  


sprinter napisał/a:
jestem już zmęczona przekonywaniem wszystkich na temat tego co czuję, myślę i dlaczego

Rozumiem, też tak czasami mam, a nawet często. I mam wrażenie, że niezależnie co powiem, niezależnie jak będę tłumaczyła, to i tak każdy przełoży przez siebie i zrozumie na opak.

Pozdrawiam serdecznie

PS. Bardzo dobrze, że zaistniał taki wątek, który mówi o 'uszanowaniu' decyzji o leczeniu lub nie, podjętej przez chorego. Myślę, że taki wątek jest bardzo potrzebny.
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
gabi30 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 16 Kwi 2010
Posty: 562
Pomogła: 206 razy

 #21  Wysłany: 2012-04-18, 21:19  


Sprinter, Ty znasz moje zdanie, już raz je wyraziłam. Myślę bardzo podobnie do Ciebie i popieram Cię we wszystkich decyzjach, jakiekolwiek one będą.
Do PuszekOkruszek: Sprinter po obecnej operacji wyraźnie poprosiła o uszanowanie jej zdania co do chemioterapii, o powstrzymanie się od potępiania itp. Można kogoś pocieszać, można dodawać otuchy, ale nie wolno być w tym nachalnym. Myślę,że Sprinter potrzebuje bardziej wsparcia i uszanowania jej decyzji. Piszesz z poziomu córki osoby chorej, postaraj się chociaż odrobinę postawić się w sytuacji tego chorego. Może ten chory ma po prostu ,po ludzku dość? I nie myśli teraz o tym jak zareagują dorosłe dzieci, myśli o tym aby ostatnie być może miesiące przeżyć właśnie z rodziną, bez męczarni związanych z chemią.
 
dagis2 


Dołączyła: 22 Sie 2011
Posty: 14
Skąd: Stalowa Wola
Pomogła: 2 razy

 #22  Wysłany: 2012-04-19, 19:21  


Sprinter, zdecydowanie Cię popieram.
Wiadomo, że rodzina chce, aby chory jak najdłużej był z nimi, ale często w ten sposób zaspokaja swoje potrzeby oraz tłumi strach i poczucie bezsilności. Jest to w pełni zrozumiałe, ale dla chorego nie koniecznie korzystne.
Masz pełne prawo przeżyć ten czas, jak Ci został, tak jak Ty chcesz, tak, jak czujesz, że dla Ciebie będzie najlepiej. Bo to jest Twój czas!
I masz pełne prawo nie mieć siły do walki. Ani chęci.
Bo łatwo jest mobilizować kogoś do kolejnej chemii, jeżeli się samemu tego nie przeszło.
A trudno decydować się na kolejną, jak się dokładnie wie, jak to będzie.
Zwłaszcza, gdy jest to chemia paliatywna.

Pozdrawiam Cię serdecznie :)
 
 
Masza 


Dołączyła: 14 Mar 2012
Posty: 111
Pomogła: 20 razy

 #23  Wysłany: 2012-05-05, 23:11  


Sprinter. Co słychać? Jak się czujesz? Jestem z Tobą, odezwij się czasami.
 
sprinter 


Dołączyła: 05 Sty 2012
Posty: 28
Skąd: Poznań
Pomogła: 5 razy

 #24  Wysłany: 2012-05-06, 08:53  


Masza,
Dyskusja, która powstała gdy zaczęłam pisać o moim dylemacie dotyczącym wyboru poddać się chemii czy nie, przerosła moje możliwości. Emocjonalnie nie jestem w stanie w tej chwili skupić się na wypowiedziach. Od dwóch tygodni biorę leki antydepresyjne, ale to jest zbyt krótki czas by osiągnąć pełen efekt terapeutyczny. Mówiąc w dużym skrócie jestem jednym wielkim kłębkiem nerwów. Nie udało się załatwić konsultacji u lekarz, który miał ze spokojem wytłumaczyć mi ,,dwie strony medalu”, tzn. efekt chemii i ewentualna sytuację życia bez jej przyjęcia. Niestety czas biegnie nieubłaganie. Na jutro rano mam wyznaczony termin stawienia się do WCO. Ponieważ na początku badania (USG, EKG, echo serca, morfologia..), potem czeka mnie rozmowa z moim lekarzem prowadzącym. Postanowiłam, że tym razem nie pozwolę na uzasadnienie, że warto bo: dzieci, bo dla męża, dla wnuków (których jeszcze nie mam) – będę żądała konkretów i nie pozwolę na przemilczenie mojego pytania, co będzie jeśli chemii nie wezmę? Mój lekarz mówi same ogólniki z których nic konkretnego nie wynika. Ja, po prostu chce wiedzieć co mnie czeka.
Jak widzisz w mojej sytuacji, do dnia dzisiejszego niewiele się zmieniło. Przepraszam niezupełnie tak jest. Jestem chudsza o kilka kilogramów i bardziej milcząca.
Dziękuję, że do mnie napisałaś.
Pozdrawiam i mam nadzieje, że za jakiś będę mogła napisać, że jeszcze jestem i chcę cieszyć się życiem.
_________________
sprinter
 
Masza 


Dołączyła: 14 Mar 2012
Posty: 111
Pomogła: 20 razy

 #25  Wysłany: 2012-05-06, 22:03  


Sprinter
Bardzo się ucieszyłam, że odpisałaś. Trzymam kciuki za Twoją jutrzejszą wizytę w WCO. Życzę Ci żeby udało się pogadać tak normalnie z lekarzem. To jest ważne i ułatwi Tobie podjęcie decyzji. Jeżeli masz chęć i siły to pisz. My tu jesteśmy, ja tu jestem. Jeżeli jednak będzie to zbyt wyczerpujące dla Ciebie to nie ma sprawy - myśl o sobie. To jest teraz najważniejsze.
Trzymaj się, pozdrawiam
Masza
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #26  Wysłany: 2012-05-06, 22:14  


Masza napisał/a:
My tu jesteśmy, ja tu jestem.

Ja też jestem
Masza napisał/a:
Trzymaj się, pozdrawiam

Pozdrawiam serdecznie
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
Anelia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Gru 2010
Posty: 2959
Skąd: Wlkp
Pomogła: 466 razy

 #27  Wysłany: 2012-05-06, 22:24  


JustynaS1975 napisał/a:
Ja też jestem

I ja też jestem i często tu zaglądam ::thnx::

sprinter napisał/a:
Chciałabym żeby niektóre osoby zrozumiały.

Nie będę się rozpisywała, dlatego też napiszę krótko, że ja Ciebie jak najbardziej rozumiem (przynajmniej staram się zrozumieć).

sprinter napisał/a:
Zawsze gdy ktoś mówił mi musisz, zapalała się ,,czerwona lampka” w stylu nic nie muszę – mam swoja wolę i rozum.

Dokładnie tak jest. Masz Swoją wolę i rozum i nikt Cię do niczego zmusić nie może !

Trzymaj się sprinter,
I mam nadzieję, że jutrzejsza rozmowa w WCO będzie taka jaką oczekujesz.
_________________
Anelia
Jeśli wiara czyni cuda,trzeba wierzyć,że się uda !
 
Anelia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Gru 2010
Posty: 2959
Skąd: Wlkp
Pomogła: 466 razy

 #28  Wysłany: 2012-05-10, 22:16  


Witaj sprinter, , co u Ciebie ?
sprinter napisał/a:
Na jutro rano mam wyznaczony termin stawienia się do WCO. Ponieważ na początku badania (USG, EKG, echo serca, morfologia..), potem czeka mnie rozmowa z moim lekarzem prowadzącym.

Jakie masz wyniki badań (jeżeli można wiedzieć) i czy udało Ci się już konkretnie porozmawiać z lekarzem ?

Pozdrawiam.
_________________
Anelia
Jeśli wiara czyni cuda,trzeba wierzyć,że się uda !
 
Masza 


Dołączyła: 14 Mar 2012
Posty: 111
Pomogła: 20 razy

 #29  Wysłany: 2012-05-10, 23:04  


Witaj
Ja też ciekawa jestem co u Ciebie.
Pozdrawiam. Trzymaj się sprinter,
 
Monika2012 


Dołączyła: 07 Mar 2012
Posty: 63
Skąd: kraków
Pomogła: 7 razy

 #30  Wysłany: 2012-05-11, 12:04  


Sprinter,
przeczytałam Twój wątek - i doskonale Cię rozumiem.
Pozdrawiam :tull:
_________________
Monika - Mama [*] 14.04.2012
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group