1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Witam
Autor Wiadomość
piedra34 


Dołączyła: 05 Maj 2011
Posty: 1

 #1  Wysłany: 2011-05-05, 22:19  Witam


Witam nazywam się Wiola i mam 34l mieszkam z mężem w Irlandii od 5 lat.Mój mąż nie wie że ja pisze do Was ale wiem sama po sobie że posiadacie wiedzę i doświadczenie wiec zwracam sie o pomoc.
Mój mąż Łukasz 30l jest po przebytej chorobie jądra (które usunięto operacyjnie) póżniej były przerzuty do brzucha ale chemioterapia zaradziła i obecnie latamy tylko na badania. Cała sytuacja zaczęła się we wrześniu 2009 kiedy to ja poleciałam na operacje wymiany biodra a Łukasz mi towarzyszyć.Pech chciał ze oboje byliśmy chorzy. Mój mąż to bardzo aktywny mężczyzna przed chorobą ćwiczył aktywnie na siłowni (nie "paker"ot tak dla zdrowia i sylwetki)ma wiele zainteresowań i hobby to bardzo dobry człowiek.Całą chorobę przeszedł bez paniki, spokojnie jakby wiedział z góry że wyleczy całe zło i wracamy do domu w sumie tak też się stało.Był bardzo dzielny i silny psychicznie.
Obecnie robi badania co 4miesiace i ze str onkologicznej jest w porządku.Ale od ok 6tygodni ma znaczny spadek testosteronu ( w badaniach wyszło i hmm w sypialni)co oczywiście bardzo go martwi.Mąż jest tym bardzo zestresowany bo nie wie dlaczego tak jest a to człowiek który nienawidzi nie jasnych sytuacji.W międzyczasie pojawiły sie też stany lekowe, bezsilność i czasami płacze bez powodu z bezsilności.Doktor ogólna powiedziała ze może to być depresja ale byliśmy u psychologa i ta uważa że to nie jest depresja.Łukasz bierze leki które mu przepisała dr ogólny Lexapro 0,5 ale i one chyba nic nie rozwiązują (bierze je już 4 tydzień).W sobote jedziemy do psychiatry bo już sił brak a ja widząc jak on się męczy też w środku cierpię.
Proszę Was może ktoś miał takie stany po chorobie???

Pozdrawiam serdecznie będę wdzięczna za pomoc.Przepraszam jeśli umieszczam wątek w złym miejscu.
 
kex 


Dołączyła: 19 Kwi 2011
Posty: 13

 #2  Wysłany: 2011-09-19, 19:50  


Myślę, że jest to spowodowane leczeniem jakie przebył. Mój mąż miał to samo. Dzielny w chorobie ale po coraz silniejszy lęk.
 
vioom 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 1286
Pomógł: 1048 razy

 #3  Wysłany: 2011-09-19, 23:55  


Witam,

Wszystkie objawy wskazują na chorobę psychiczną, która powinna być leczona u psychiatry (jakkolwiek źle brzmi ta nazwa to tylko psychiatra może przeprowadzać leczenie farmakologiczne stanów na przykład depresyjnych). Samo leczenie onkologiczne nie powinno prowadzić do takich zaburzeń.

Pozdrawiam
_________________
www.rjforum.pl - Nowotwór jądra to nie wyrok! Masz wątpliwości? Dowiedz się więcej!
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group