1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak piersi przewodowy
zufed

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 8176

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2009-12-27, 13:14   Temat: Rak piersi przewodowy
po pierwsze winnam Ci przeprosiny bo napisałam "drogi mral" a powinno być 'droga mral", chyba temperatura uderzyła mi do głowy ::thnx::

bynajmniej nie miałam takiego zamiaru, i na pewno nie mam zamiaru budować autorytetu moderatora na urażaniu kogokolwiek, daleka jestem od tego. jeżeli moją wypowiedź tak odebrałaś to przepraszam (choć czytałam ją kilka razy i nie wiem w którym momencie staram się to zrobić :?ale??: )
i mam taką propozycję, jeżeli masz jeszcze do mnie jakieś uwagi, przenieśmy to na PW a nie zaśmiecajmy wątku Renaty.

pozdrawiam Cię mocno
<uscisk>
  Temat: Rak piersi przewodowy
zufed

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 8176

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2009-12-27, 11:10   Temat: Rak piersi przewodowy
drogi mral :)

ja też się nie lubię przekomarzać, Ty przedstawiłaś swoje zdanie ja swoje i myślę, że na tym pozostańmy. :) . Odpowiadałam w punktach bo tak było mi łatwiej odnieść się do Twojej wypowiedzi.Jeżeli to właśnie lub cokolwiek innego Cie uraziło to wybacz

pozdrawiam, miłego dnia :)

żółwik

<uscisk>
  Temat: Rak piersi przewodowy
zufed

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 8176

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2009-12-26, 23:47   Temat: Rak piersi przewodowy
drogi mral :)


ad.1. fakt twoja poprzednia wypowiedź była mało precyzyjna.
co do wskazań/przeciwwskazań do usunięcia piersi nie będziemy polemizować bo o tym decyduje lekarz w porozumieniu z pacjentem mając na uwadze stan zaawansowania, przerzuty do węzłów, odległe przeżw której brałam pod uwagę : zmiany w węźle/węzłach (?) chłonnym oraz nieradykalność zabiegu.
obecność przerzutów do węzłów chłonnych jest jednym z przeciwwskazań względnych do operacji oszczędzającej.
faktem jest, że post Renaty jest nieco ubogi

ad.2. tu akurat się zgadzam, że lekarz przed tak poważnym zabiegiem powinien uczciwie porozmawiać z pacjentką.

ad.3. tego jak na razie nie wiemy, wiemy, że węzeł/węzły są zajęte i guzek nie był usunięty w całości.wiemy też, że czeka Renatę kolejny zabieg i poważna i ciężka decyzja.

ad.4. patrz ad.3. :)

ja również napisałam tylko swoją opinię, i myślę, że nie będziemy się przekomarzać bo każdy ma swoje zdanie na ten temat i po to właśnie jest to forum, żeby można je było wyrazić.
Renata i tak musi podjąć decyzję sama.my będziemy ją wspierać w swojej decyzji i możemy odpowiedzieć na nurtujące ją pytania.

również pozdrawiam ciepło :)
  Temat: Rak piersi przewodowy
zufed

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 8176

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2009-12-26, 19:58   Temat: Rak piersi przewodowy
decyzja o usunięciu piersi jest decyzją nie zwykle trudna zwłaszcza dla nas kobiet.
z jednej strony jak pisze mral skoro można ją oszczędzić, to czemu nie ale z drugiej strony, skoro już wiemy, że na chwile obecną czeka Cię drugi zabieg, myślę, że warto się zastanowić czy nie zdecydować się na zabieg usunięcia piersi i mieć pewność, że wszystko usuniemy.po co ryzykować, a jeśli znowu coś zostanie?piszesz, że węzeł chłonny (węzły?) są z przerzutami.

oczywiście decyzja należy do Ciebie, takie jest moje zdanie. pierś można zrekonstruować- nowego życia nie dostaniesz niestety.

pomyśl o tym kochana i pamiętaj, że jesteśmy z Tobą.
<uscisk>
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group