1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 13
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz w lewym mięśniu prostym brzucha 70 x 40 x 35 mm
zufed

Odpowiedzi: 55
Wyświetleń: 60187

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2010-12-13, 15:21   Temat: Guz w lewym mięśniu prostym brzucha 70 x 40 x 35 mm
Syla, faktycznie wynik jednoznacznie mówi, że to endometrioza, pozostaje się cieszyć tylko :)

Z endometriozą za bardzo Ci nie pomogę, bo się poprostu nie znam.

Nie pozostaje mi nic innego, jak poradzić Ci to co poradził lekarz, czyli poszukać dobrego ginekologa, który poprowadzi już Twoje leczenie.

pozdrawiam ciepło

zuza
  Temat: Guz w lewym mięśniu prostym brzucha 70 x 40 x 35 mm
zufed

Odpowiedzi: 55
Wyświetleń: 60187

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2010-12-12, 16:03   Temat: Guz w lewym mięśniu prostym brzucha 70 x 40 x 35 mm
Syla napisał/a:
Wynik i owszem jest... na razie trwam w totalnym osłupieniu!!! :shock:
Bo wynik stwierdza że moja fibromatoza nie jest fibromatozą! Jest nawet endometriozą!
Sama już nie wiem czy to dobra wiadomość


Czy wynik jednoznacznie oznajmia, że to endometrioza czy każe różnicować pomiędzy fibromatozą a endometriozą?


pozdrawiam

zuza
  Temat: Guz w lewym mięśniu prostym brzucha 70 x 40 x 35 mm
zufed

Odpowiedzi: 55
Wyświetleń: 60187

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2010-12-04, 19:35   Temat: Guz w lewym mięśniu prostym brzucha 70 x 40 x 35 mm
Syla napisał/a:
I co wtedy?? Zaszywają to jakoś??? :shock:


Niestety rozejście się rany było spowodowane radioterapią i oprócz tego miałam ogromny odczyn popromienny, więc niestety przerwano mi leczenie.

Ale narazie nie denerwuj się ewentualnymi powikłaniami, bo nie jest wcale powiedziane, że coś takiego Ci się może przydarzyć.

Dużo zależy od miejsca naświetlania, czy równocześnie jest stosowana chemioterapia ( u mnie była), dawki, czasu naświetlania itp.

Ale nie to jest najważniejsze, liczy się efekt końcowy w postaci zdrowia.

pozdrawiam

zuza
  Temat: Guz w lewym mięśniu prostym brzucha 70 x 40 x 35 mm
zufed

Odpowiedzi: 55
Wyświetleń: 60187

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2010-12-02, 21:57   Temat: Guz w lewym mięśniu prostym brzucha 70 x 40 x 35 mm
Cytat:
czyli jakby było ryzyko że się szwy rozejdą?


Niestety może tak się stać, klamry mają temu zapobiec.
U mnie cięcie szło od pachwiny pod pośladek (całkiem słuszny kawałek) i niestety podczas naświetlania (mimo, że rana była już całkiem zagojona) blizna w pachwinie rozeszła się.

Ale klamry są :roll: na wszelki wypadek, nie jest powiedziane, że się rozejdzie. Czego z całego serca Ci życzę. :)

pozdrawiam

zuza
  Temat: Guz w lewym mięśniu prostym brzucha 70 x 40 x 35 mm
zufed

Odpowiedzi: 55
Wyświetleń: 60187

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2010-12-02, 17:36   Temat: Guz w lewym mięśniu prostym brzucha 70 x 40 x 35 mm
Syla, doskonale Cię rozumiem, mówmy co chcemy, ale nie jest łatwe oglądać swojego Ciała mocno pokiereszowanego.

Ja miała pod pośladkiem meeeega dziurę, teraz już jest mniej widoczna. U Ciebie też tak z czasem będzie. Nie zapominaj, że jesteś świeżo po zabiegu.

pozdrawiam

zuza
  Temat: Guz w lewym mięśniu prostym brzucha 70 x 40 x 35 mm
zufed

Odpowiedzi: 55
Wyświetleń: 60187

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2010-11-14, 18:22   Temat: Guz w lewym mięśniu prostym brzucha 70 x 40 x 35 mm
Syla, wypoczywaj i nie szalej :)

Dobrze, że już po wszystkim, i że masz dostęp do neta, zawsze to inaczej. Cieszymy się, że opieka jest fachowa.

Jeżeli odczuwasz ból, nie zwlekaj tylko proś pielęgniarki o coś przeciwbólowego.

ściskamy

zuza
  Temat: Guz w lewym mięśniu prostym brzucha 70 x 40 x 35 mm
zufed

Odpowiedzi: 55
Wyświetleń: 60187

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2010-10-26, 18:41   Temat: Guz w lewym mięśniu prostym brzucha 70 x 40 x 35 mm
Syla, w takim razie to już tuż tuż :) I dobrze.

Masz czas na przygotowanie się i nabranie sił na operacje i okres po.

pozdrawiam

zuza
  Temat: Guz w lewym mięśniu prostym brzucha 70 x 40 x 35 mm
zufed

Odpowiedzi: 55
Wyświetleń: 60187

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2010-10-19, 22:07   Temat: Guz w lewym mięśniu prostym brzucha 70 x 40 x 35 mm
Syla napisał/a:
Zaraz dostanę ochrzan ale szczerze mówiąc uważam, że dobrze się stało :fiufiu:


Nie dostaniesz ochrzanu, bo przedstawiłam tylko swój punkt widzenia. Każdy jest inny i każdy potrzebuje "swoją dawkę" informacji i odpowiedni sposób przekazu. Ja wole prosto z mostu, a ktoś będzie potrzebował dłuższej rozmowy ;)
  Temat: Guz w lewym mięśniu prostym brzucha 70 x 40 x 35 mm
zufed

Odpowiedzi: 55
Wyświetleń: 60187

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2010-10-19, 21:03   Temat: Guz w lewym mięśniu prostym brzucha 70 x 40 x 35 mm
Syla napisał/a:
Szczerze mówiąc nie wierzę w tego typu "dary" i podchodzę do tego raczej żartobliwie ;)


Toteż ja właśnie żartowałam ;)

Czekanie to ciężka sprawa, ja wychodzę z założenia, że lepiej jest znać najgorsza prawdę niż nie wiedzieć nic.
  Temat: Guz w lewym mięśniu prostym brzucha 70 x 40 x 35 mm
zufed

Odpowiedzi: 55
Wyświetleń: 60187

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2010-10-19, 19:49   Temat: Guz w lewym mięśniu prostym brzucha 70 x 40 x 35 mm
Syla, może Ty jakiś dar masz? :)
  Temat: Guz w lewym mięśniu prostym brzucha 70 x 40 x 35 mm
zufed

Odpowiedzi: 55
Wyświetleń: 60187

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2010-10-18, 21:34   Temat: Guz w lewym mięśniu prostym brzucha 70 x 40 x 35 mm
Syla, moim skromnym zdaniem między innymi dlatego też dobrze jest zrobić nawet USG, żeby wiedzieć co jest powodem powiększania się tej operowanej okolicy i ewentualnie czego można spodziewać się po otwarciu jamy brzusznej...

Ale lekarz Cię badał i mam nadzieję, że wie co robi :)

Ja opieram swoje wnioski tylko na Twoim opisie i własnych domniemaniach (wiesz o co mi chodzi mam nadzieję)

pozdrawiam ciepło

zuza
  Temat: Guz w lewym mięśniu prostym brzucha 70 x 40 x 35 mm
zufed

Odpowiedzi: 55
Wyświetleń: 60187

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2010-10-15, 22:23   Temat: Guz w lewym mięśniu prostym brzucha 70 x 40 x 35 mm
Syla, dobrze by było zrobić USG tej okolicy. Pozwoli to ocenić z czym mamy do czynienia.


pozdrawiam

zuza
  Temat: Guz w lewym mięśniu prostym brzucha 70 x 40 x 35 mm
zufed

Odpowiedzi: 55
Wyświetleń: 60187

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2010-10-15, 21:38   Temat: Guz w lewym mięśniu prostym brzucha 70 x 40 x 35 mm
Syla napisał/a:
z moich obserwacji i odczuć, to po pobraniu wycinków i tym "udziabaniu" guza on znacznie urósł. Wcześniej trzeba było wiedzieć gdzie nacisnąć żeby go wyczuć a teraz widać gołym okiem na brzuchu takie jajo. A może to tylko obrzęk po zabiegu?


Syla, Czy byłaś w międzyczasie u lekarza i widział powiększająca się zmianę?

pozdrawiam

zuza
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group