1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 14
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Małe węzły chłonne na szyi
zufed

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 36535

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2010-07-19, 21:21   Temat: Małe węzły chłonne na szyi
Pseudomnas to paskudna bakteria, lubi dawać nawroty niestety.

Dobrze, że masz antybiogram, bo przynajmniej nie będziesz się leczyć w ciemno.
  Temat: Małe węzły chłonne na szyi
zufed

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 36535

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2010-07-18, 22:39   Temat: Małe węzły chłonne na szyi
No i sprawa wyjaśniona. Cieszę się, że wiesz co Ci jest i możesz zabrać się za leczenie.

pozdrawiam

zuza
  Temat: Małe węzły chłonne na szyi
zufed

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 36535

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2010-05-14, 19:03   Temat: Małe węzły chłonne na szyi
Bardzo dziękuje koleżance za pilnowanie porządku, przychylam się do stanowiska absenteeisma- proszę nie dublować wątków bo to wywołuje bałagan i zamieszanie.
  Temat: Małe węzły chłonne na szyi
zufed

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 36535

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2010-05-02, 18:42   Temat: Małe węzły chłonne na szyi
Kerni masz rację, skoro tylu lekarzy wyraziło jasno swoją opinie, nie ma co szukać na siłę, ALE trzeba być mimo wszystko czujnym i kontrolować sobie te węzły, gdyby się powiększały, czułbyś się źle itd natychmiast wio do lekarza.

pozdrawiam i powodzenia :)
  Temat: Małe węzły chłonne na szyi
zufed

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 36535

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2010-04-29, 21:54   Temat: Małe węzły chłonne na szyi
Co do węzłów i biopsji. Wytłumaczeniem może być to, że węzły centymetrowe, zwykle nie są węzłami onkologicznymi.
  Temat: Małe węzły chłonne na szyi
zufed

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 36535

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2010-04-26, 19:43   Temat: Małe węzły chłonne na szyi
Kerni i jak po wizycie?
  Temat: Małe węzły chłonne na szyi
zufed

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 36535

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2010-04-10, 22:10   Temat: Małe węzły chłonne na szyi
Dobrze, odezwij się po.

pozdrawiam
  Temat: Małe węzły chłonne na szyi
zufed

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 36535

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2010-04-08, 20:41   Temat: Małe węzły chłonne na szyi
Dobrze, pozalicza maraton i zobaczymy.

pozdrawiam
  Temat: Małe węzły chłonne na szyi
zufed

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 36535

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2010-04-07, 21:07   Temat: Małe węzły chłonne na szyi
Bardzo dobrze, daj znać co Ci powiedział. Spróbuj zapytać go o ewentualna biopsję węzłów.
  Temat: Małe węzły chłonne na szyi
zufed

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 36535

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2010-04-07, 20:42   Temat: Małe węzły chłonne na szyi
Kerni domyślam się, że stresujesz się.

Tak jak mówiłam, nie wydaje mi się, żeby było to coś groźnego, tym niemniej jednak obserwuj je, i idź jak masz taka możliwość do innego lekarza skonsultować się, tak dla niespokojności.

I jak coś odzywaj się gdyby coś się zmieniło.

pozdrawiam serdecznie
  Temat: Małe węzły chłonne na szyi
zufed

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 36535

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2010-04-06, 22:05   Temat: Małe węzły chłonne na szyi
to chyba ja źle przeczytałam, przepraszam. kamień spadł mi z serca.w takim razie podtrzymuje moje poprzednie zdanie. :)
  Temat: Małe węzły chłonne na szyi
zufed

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 36535

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2010-04-06, 21:24   Temat: Małe węzły chłonne na szyi
hmm no to teraz nieco zmienia stan rzecz, gdzie masz jeszcze węzły powiększone?Kiedy robiłeś morfologię?
  Temat: Małe węzły chłonne na szyi
zufed

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 36535

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2010-04-06, 20:17   Temat: Małe węzły chłonne na szyi
Pytam o ten antybiotyk, bo takie węzły mogą być wynikiem infekcji.

Mnie też się nie wydaje, żeby takich rozmiarów węzły były podejrzane onkologiczne, ale trzeba być czujnym jak napisał Richelieu.

Zawsze dla spokojności sumienia możesz skonsultować się z innym lekarzem i obserwować te węzły, czy się znacznie nie powiększają. Bo rozumiem, że w żadnym innym miejscy nie masz powiększonych węzłów ( pod pachą, w pachwinie czy podobojczykowych? )

pozdrawiam
  Temat: Małe węzły chłonne na szyi
zufed

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 36535

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2010-04-06, 14:38   Temat: Małe węzły chłonne na szyi
Po części zgadzam się z Richelieu, bo biopsja na pewno nie zaszkodzi, jednak biorąc pod uwagę rozmiar węzłów (jak piszesz max 10mm), zależność ich pojawienia się od branych leków,nie wydaje mi się, żeby były one węzłami pochodzenia onkologicznego.

Węzły pochodzenia onkologicznego osiągają rozmiar ok 20mm i więcej, zwykle tworzą skupiska (pakiety) i nie reagują na leczenie.

Czy ktoś proponował Ci leczenie antybiotykiem, aby do końca wykluczyć ich infekcyjny charakter?

Ile masz lat?

pozdrawiam

zuza
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group