1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: "Przedwczesna menopauza zwiększa ryzyko raka płuc"
zoi

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 6991

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2009-10-26, 22:44   Temat: "Przedwczesna menopauza zwiększa ryzyko raka płuc"
Podchodzę z dużym dystansem do tego typu rewelacji naukowych 8-)
W dzisiejszych czasach niemal wszystko wiąże się z ryzykiem powstania jakiegoś raka, nie tylko picie i palenie, niewłaściwa dieta, tłuste żarcie oraz konserwanty, hormony, środki ochrony roślin i inna chemia w jedzeniu, zatrute środowisko naturalne, brak ruchu, nadużywanie leków, a także pozornie niewinnych witamin, stres, zablokowane emocje, podświadomość, złe geny, słońce, powietrze, telefony komórkowe, promieniowanie, niektóre materiały budowlane, itp. itd... Nawet leczenie jednego raka grozi powstaniem innego raka. :uuu:

Mam - jeśli wolno w tym wątku - pytanie osobiste związane z wywołanym tu pośrednio tematem chemioterapia a menopauza. Czytałam, że chemioterapia wywołuje przejściowe zaburzenia hormonalne i objawy menopauzy, co potwierdzał mój onkolog, zapewniając mnie, że po zakończeniu leczenia wszystko powinno wrócić do normy.
Leczenie cytostatykami trwało u mnie od stycznia do końca lipca. Od lutego nie mam miesiączki, w zamian mam niemiłe uderzenia gorąca. Po przeczytaniu powyższego tekstu (mniejsza o ryzyko raka płuc) zaczęłam wątpić czy jest to przejściowy skutek uboczny, a raczej skłaniać się ku przedwczesnej/wcześniejszej :?: (mam 47 lat) menopauzie.
Dziewczyny, macie doświadczenia w tej materii? Jak to jest z tą menopauzą po chemioterapii. Normuje sie wszystko czy już raczej nie? :roll:
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group