1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Aspiryną w raka?
zoi

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 10456

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2010-12-10, 18:01   Temat: Aspiryną w raka?
Tak właśnie myślałam :roll: Naukowo dowiedziono, że ryzyko powstania nowotworu pozwala zminimalizować odpowiednia dieta bogata w warzywa i owoce. Pod warunkiem jednak, że nie zwierają one więcej chemii niż witamin :--: . Tylko kto i gdzie uprawia dzisiaj marchewkę na ziemi nawożonej naturalnym końskim obornikiem i bez chemicznych oprysków? I czy w ogóle gdzieś jeszcze istnieje zdrowa nie skażona konserwantami i innymi świństwami żywność? Myślę, że aspiryna nie zneutralizuje tych wszystkich trucizn, które codziennie pochłaniamy :uuu:
I wydaje mi się jeszcze, że w nadmiarze to wszystko raczej szkodzi, nie tylko aspiryna, która jakby nie było jest jednak lekiem, ale i szpinak też. Stwierdzono bowiem, że spożywanie nadmiaru tego jak go ładnie określił Awilem "zielska" ;) zwiększa zawartość kwasu szczawiowego, a co za tym idzie szczawianu wapnia w organizmie. Nie dość, że szpinak wcale nie ma aż tyle żelaza, jak ongiś sądzono, bo ktoś pomylił się i postawił przecinek w złym miejscu, to jeszcze zawartość wspomnianego kwasu szczawiowego utrudnia wchłanianie żelaza przez nasz organizm, jak również wchłanianie wapnia.
Ostatnio przeczytałam, że naukowcy stwierdzili, że choć brokuły zawierające jeden ze znanych flawonoidów - sulforafan, substancję o właściwościach przeciwnowotworowych, połowa ludności niestety nie jest w stanie z tego dobrodziejstwa korzystać, gdyż w wyniku barku jakiegoś tam genu dwie godziny po zjedzeniu brokuła wypłukuje z organizmu cudowny sulforafan, wydalając go po prostu z moczem.
Reasumując, istnieje wiele flawonoidów o działaniu przeciwnowotworowym, które zawierają między innymi pomidory, arbuzy, marchewki, truskawki, winogrona, soja, kapusta itp. One wszystkie zawsze były i są nadal podstawą mojej diety, bo ja po prostu lubię warzywa. Aspirynę dawniej też często zażywałam. I to wszystko także i mnie nie uchroniło mnie przed rakiem :-(
  Temat: Aspiryną w raka?
zoi

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 10456

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2010-12-10, 08:57   Temat: Aspiryną w raka?
Co o tym myślicie?
http://portalwiedzy.onet....czasopisma.html

Mnie w czasie chemioterapii lekarze zabronili zażywania aspiryny, a jak dzień przed pobraniem wycinków do histopatologii zażyłam jedną aspirynę, to mnie wyrzucili ze szpitala i kazali wrócić za dwie doby.
W tym tekście podoba mi się jedno zdanie, w którym autor pisze, że gdyby ludzie zaczęli zażywać aspirynę w wieku 50 lat, to po 30 latach zmniejszyliby znacznie ryzyko zachorowania na raka. Czyli akurat na mecie, bo w wieku lat 80. Dobre :-D
A badania te z pewnością sfinansował jakiś koncern farmaceutyczny. Może Bayer?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group