1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Opieka hospicyjna
wiki

Odpowiedzi: 134
Wyświetleń: 74851

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2010-07-21, 09:25   Temat: Opieka hospicyjna
itaj łyżka :)

Mój tatko jeździ do szpitala na odbarczanie transportem medycznym. W dzień poprzedzający wyjazd idziemy do lekarza rodzinnego i on wypisuje nam zlecenie na przejazd do szpitala (bezpłatne) w jedną, albo w dwie strony oraz uzgadnia godzinę przyjazdu po pacjenta. To bardzo wygodny sposób dla pacjenta, ratownicy medyczni znoszą go i zawożą na miejsce(nosze, wózek, stołeczek do wyboru:)
Zaletą takiego rozwiązania jest też to, że nie trzeba czekać w kolejce na przyjęcie, ratownicy mają pierwszeństwo i pacjent też. Mój tatko raz dostał duszności to mu podali tlen, tak że spróbujcie w ten sposób.

Nie wiem czy lekarz z hospicjum ma możliwość odbarczenia w domu, ale myślę że w szpitalu pod usg i wykonane przez chirurga da lepszy efekt. Nam już raz tak odbarczyli tatkę, że udało im się ściągnąć ok. 3 litry płynu, reszta została i efekt był taki, że po 2 tygodniach tatko wylądował wykończony w szpitalu. A po ostatnim razie po konsultacjach chirurga zrobił się płaski brzuszek , zeszło wszystko, tatko jest już miesiąc w domu i zastanawia się czy w przyszłym tygodniu iść już na odbarczanie, czy jeszcze nie? Różnica jest duża: wtedy 2 tygodnie, teraz 6 :-D

Zapytajcie więc lekarki rodzinnej o ten transport medyczny, a w szpitalu domagajcie się konsultacji chirurga (gdzie się wkłuć)

Pozdrawiam, wiki :)
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group