1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 16
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz wycięty, ale...co dalej?
urania

Odpowiedzi: 713
Wyświetleń: 189397

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-08-04, 16:44   Temat: Guz wycięty, ale...co dalej?
Kasiu bardzo mi przykro.
  Temat: Guz wycięty, ale...co dalej?
urania

Odpowiedzi: 713
Wyświetleń: 189397

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-05-07, 19:17   Temat: Guz wycięty, ale...co dalej?
Katarzynko,
Osłabienie nóg pojawiające się podczas chodzenia może być objawem choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa lędźwiowego.
Ulgę przynosi pacjentowi pozycja zgięciowa.

Staram się dołączyć rysunek obrazujący sylwetkę pacjenta, ale niestety nie wychodzi mi to, spróbuję w następnej wiadomości.



[ Dodano: 2012-05-07, 21:14 ]
Nic z tego, plik co prawda udaje mi sie dołączyć, ale już otworzyć to niestety nie. Może Moderatorzy pomogą ?

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Richelieu: 2012-05-08, 08:31 ]
Załatwione.

  Temat: Guz wycięty, ale...co dalej?
urania

Odpowiedzi: 713
Wyświetleń: 189397

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-04-28, 19:25   Temat: Guz wycięty, ale...co dalej?
Katarzynka36 napisał/a:
Dopisuję leki, które dr rodzinna dzisiaj Tacie zapisała:

Trifas cor, Axtil i Avedol.


Katarzynko,

Jak Tata się czuje po tych lekach ?

Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Guz wycięty, ale...co dalej?
urania

Odpowiedzi: 713
Wyświetleń: 189397

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-04-24, 20:53   Temat: Guz wycięty, ale...co dalej?
Katarzynko,

W ulotce dla pacjenta , którą wyjęłam ze swego opakowania, cyt.: "(...) Długotrwałe leczenie często skutkuje obrzękami twarzy, (...)".
Innych lokalizacji obrzęków, ulotka nie podaje się.

Z bogatym zbiorem doświadczeń, pacjentów stosujących długotrwale metypred, możesz się zapoznać tutaj http://crohn.home.pl/foru...?t=1200&start=0
  Temat: Guz wycięty, ale...co dalej?
urania

Odpowiedzi: 713
Wyświetleń: 189397

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-04-24, 18:27   Temat: Guz wycięty, ale...co dalej?
Katarzynko,
rzuć na to okiem:

Cytat:
Kiedy „puchnie”, „puchną”...

twarz – może to świadczyć o niewydolności nerek, kłębuszkowym zapaleniu nerek, niedoczynności i nadczynności tarczycy,

brzuch – zapalenie osierdzia lub marskość wątroby, poważne niedożywienie,

gardło i tarczyca – początek rozwoju wola tarczycowego,

ręce – choroby serca, niedrożność żył w obrębie szyi, utrudniony odpływ chłonki (zatkanie naczyń limfatycznych),

dłonie – zaburzenia krążenia, choroby reumatyczne (przy obrzęku palców), dna moczanowa,

nadgarstek – zespół cieśni nadgarstka (choroba komputerowców),

łokcie – zapalenie i zwyrodnienie stawów,

kolana – zwyrodnienia i przeciążenia wynikające m.in. z otyłości,

łydki – niewydolność serca, zakrzepica żylna, niewydolność nerek, nadczynność tarczycy,

kostki – niewydolność krążenia, niewydolność nerek,

stopy – niewydolność krążenia, procesy zwyrodnieniowe stawów, dna moczanowa (opuchnięty paluch). Niekiedy niesymetryczny obrzęk jednej stopy czy podudzia może być pierwszym sygnałem toczącego się w jamie brzusznej czy płucu procesu nowotworowego.


http://www.poradnia.pl/zl...ze-choroby.html


Katarzynko, jakie sterydy stosuje Tata ?
  Temat: Guz wycięty, ale...co dalej?
urania

Odpowiedzi: 713
Wyświetleń: 189397

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-04-24, 14:14   Temat: Guz wycięty, ale...co dalej?
Katarzynko,

Czy kontrolował Tata serce?

Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Guz wycięty, ale...co dalej?
urania

Odpowiedzi: 713
Wyświetleń: 189397

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-02-25, 20:11   Temat: Guz wycięty, ale...co dalej?
Katarzynka36 napisał/a:
dzięki Uranio za kolejny lin - jestes nieoceniona - chylę czoła za Twoją pomoc i wyszukiwanie w necie informacji mi pomocnych.


Katarzynko,
Cała przyjemność po mojej stronie.
Dla Ciebie ::thnx:: i Taty _littleflower_

Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Guz wycięty, ale...co dalej?
urania

Odpowiedzi: 713
Wyświetleń: 189397

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-02-25, 13:04   Temat: Guz wycięty, ale...co dalej?
Katarzynko,
Na str. 10 http://www.kardiologia.al...prezentacja.pdf porównanie obrazów guza mózgu, wykonanych rezonansem 0,2T i 1,5T.
Niestety nic nie mogę znaleźć n/temat ew. różnic (lub ich braku) w jakości obrazów wykonanych sprzętem o tym samym T, ale różnych konstrukcjach (otwarty , zamknięty).
  Temat: Guz wycięty, ale...co dalej?
urania

Odpowiedzi: 713
Wyświetleń: 189397

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-02-23, 19:55   Temat: Guz wycięty, ale...co dalej?
Katarzynka36 napisał/a:
Boję się, że nawet w rezonansie o sile 0,5 coś się może Tacie stać, ale z drugiej strony pani mi z W-wy mówiła, że tylko z rozrusznikiem może sie coś stać...


Katarzynko,

Moim zdaniem w placówce w Warszawie wiedzą, co mówią i na pewno, gdyby takie ryzyko było, nie podjęliby się badania.


Katarzynka36 napisał/a:
Dzwoniłam dzisiaj do Warszawy zapytać się dokladnie. Powiedziałam, że Tata ma przerzuty raka pluc do glowy i potrzebuje rezonans - jaki ona poleca - bez wahania powiedziała, że wielopolowy 1,5 T, bo jest dokladniejszy. Ja jej na to, że ten nie może bo ma endoprotezy. Więc powiedziała, że to może tylko ten otwarty o slabszym polu - 0,5 T. ja z kolei czy w takim razie jest to dokladnośc porownywalna jest z TK czy jednak pokaże jakieś mniejsze zmiany. No to mi powiedziała, że jest lepszy niż Tk, ale mniej dokladny niż ten 1,5 T. Powiedziałam, że chodzi o dokladny bo trzeba sprawdzic czy nie ma małych, na to ona, że ma sobie porozmawiac z lekarzem i się wypytać...


Co do przydatności badania rezonansem otwartym jw. do Waszych celów , to poczekajmy na odpowiedź Warszawy. Osobiście jednak uważam że powinna być pozytywna dla Was, w przeciwnym bowiem razie nasuwa się pytanie " czy sprzęt jw. powinien być dopuszczony do ruchu ?" , albo "do czego służy ?"

Oczywiście, że są lepsze i gorsze rozwiązania, ale zawsze musimy wybierać optymalne dla nas. Z ograniczeniami mamy bardzo często do czynienia, ja np. nie mogę być diagnozowana tomografem. A pacjenci z klaustrofobią ? Myślę, ze dla nich również rezonans otwarty jest dobrym rozwiązaniem.

Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Guz wycięty, ale...co dalej?
urania

Odpowiedzi: 713
Wyświetleń: 189397

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-02-23, 16:28   Temat: Guz wycięty, ale...co dalej?
Jak się zachowują metalowe przedmioty w polu magnetycznym MR , można zobaczyć na załączonym filmiku.
http://klubekspertow.pl/g...adku-p-164.html

Katarzynko,
Mam przed sobą wyniki z rezonansu, z których przepisuję: "MR Gyroscan Intera 0,5T".
Na tym sprzęcie wykonywałam badania głowy, kręgosłupa i innych narządów. Wyniki konsultowałam m/innymi z prof. M.Haratem. Badania pochodzą z roku 2008 - 2010. Aktualnie wykonuję na sprzęcie Signa HDe firmy GE o mocy pola elektromagnetycznego 1,5 T, ale te wcześniejsze wciąż służą jako materiał porównawczy.
  Temat: Guz wycięty, ale...co dalej?
urania

Odpowiedzi: 713
Wyświetleń: 189397

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-02-20, 17:35   Temat: Guz wycięty, ale...co dalej?
Katarzynko,

Nic nie piszesz, a ja muszę wiedzieć jak jest. Dzwonię.
Uzyskałam tlf. informację (22 8582358) , że na Wierniczej mają tzw. otwarty system MR i tam mogą wykonać rezonans pacjenta z endoprotezą wykonaną z dowolnego materiału bez potrzeby okazywania jakiekolwiek dokumentacji.
Jeśli tę placówkę będziesz brała pod uwagę , to koniecznie uzyskaj potwierdzenie powyższego.
  Temat: Guz wycięty, ale...co dalej?
urania

Odpowiedzi: 713
Wyświetleń: 189397

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-02-19, 12:44   Temat: Guz wycięty, ale...co dalej?
Katarzynko,

Może tutaj wykonają ? Przepraszam, ze w formie pytania, ale dzisiaj nie ma możliwości dowiedzenia się czegoś więcej.

Cytat:
10.Implanty zębowe - mostki, koronki, wszczepy tytanowe nie stanowią przeszkody do badania MR. Podobnie jest z implantami po operacjach ortopedycznych - druty, śruby, płytki zespalające, oraz sztuczne stawy pozwalają na wykonanie badania MR.


http://www.radiologica.pl...ans-magnetyczny
wytłuszczenia w tekście jw. moje.
  Temat: Guz wycięty, ale...co dalej?
urania

Odpowiedzi: 713
Wyświetleń: 189397

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-02-18, 11:43   Temat: Guz wycięty, ale...co dalej?
Katarzynko,
Kluczową sprawą jest odpowiedź na pytanie , czy Praga podejmie się wykonania zabiegu u Twego Taty nawet jeśli ilość i wielkość zmian w mózgu (np. na podstawie TK) na to pozwoli. W Gk w Pradze wykorzystywany jest rezonans, tak pisze Homer366 i tak piszą pacjenci tam leczeni. Należy liczyć się z tym, ze tam również implanty mogą stanowić przeszkodzę.
Tak jak wcześniej proponowałam - konsultacja z lekarzem/ośrodkiem w Pradze. Być może zostaną Tacie przedstawione dodatkowe wymagania, udzielone wskazówki które ukierunkują Twoje działania.
  Temat: Guz wycięty, ale...co dalej?
urania

Odpowiedzi: 713
Wyświetleń: 189397

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-02-17, 23:50   Temat: Guz wycięty, ale...co dalej?
W tej sytuacji proponuję przedyskutowanie z lekarzem wykonanie TK. Poniżej fragment książki „ Podstawy neurologii” pod redakcją Urszuli Fiszer i Małgorzaty Michałowskiej , wydanie I , 2010. Rozdział III Badania neuroobrazujące:
Cytat:
W przypadku pacjentów z rozrusznikiem serca, metalowymi klipsami naczyniowymi, protezami, śrubami, gwoździami ortopedycznymi czy metalowymi szwami mostka metodą z wyboru pozostaje TK. Wyjątkiem wśród metali jest tytan – wykonane z niego elementy nie są przeciwwskazaniem do badania metodą RM
  Temat: Guz wycięty, ale...co dalej?
urania

Odpowiedzi: 713
Wyświetleń: 189397

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-02-17, 22:52   Temat: Guz wycięty, ale...co dalej?
Katarzynka36 napisał/a:

czy to oznacza, że ludzie posiadający coś metalowego w ciele pozbawieni są całkowicie możliwości tego typu diagnostyki???

Na pewno nie wszyscy, zależy co ma wbudowane i z czego wykonane.
Poniżej przykładowo, wymagany przez jedną z placówek, zakres dokumentacji dopuszczającej do badania.

Cytat:
Względnym przeciwwskazaniem do badania MR jest obecność sztucznej zastawki serca, klipsów naczyniowych, oraz metalicznych implantów ortopedycznych: sztucznych stawów, drutów, śrub i stabilizatorów. W tych przypadkach wymagane jest dostarczenie do pracowni MR pełnej dokumentacji dotyczącej leczenia operacyjnego, z określeniem typu zastosowanego implantu i daty jego produkcji, oraz materiału z jakiego został wykonany a także zgody lekarza specjalisty na badanie MR.


http://www.rezonanskielce...do-badania.html
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group