1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: rak niedrobnokomórkowy vs. miedzybłoniak opłucnej
tara

Odpowiedzi: 44
Wyświetleń: 22870

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-08-01, 13:51   Temat: rak niedrobnokomórkowy vs. miedzybłoniak opłucnej
Strasznie mi przykro :(
  Temat: rak niedrobnokomórkowy vs. miedzybłoniak opłucnej
tara

Odpowiedzi: 44
Wyświetleń: 22870

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-07-27, 13:23   Temat: rak niedrobnokomórkowy vs. miedzybłoniak opłucnej
Skoro nie udało się ustalić ogniska pierwotnego powinno się leczyć to o istnieniu czego się wie. Tak było w przypadku mojego Taty - tez gruczolakorak (zresztą na dzień dzisiejszy nie mam żadnych wątpliwości, że u Taty mamy do czynienia z pierwotnym rakiem płuca) W przypadku mojego Taty (65 lat, tez nigdy nie chorował, i z rodziny "długowiecznych) - chemia nic nie dała - niby w płucach była stabilizacja, ale ma 5 cm przerzut w wątrobie/. Chemia była jednym wielkim koszmarem, wycieńczyła jego organizm, teraz ma problemy nawet z chodzeniem. Wiem że bardzo ciężko podjąć jest decyzje o nicnierobieniu - ale czasami to najlepsza z opcji :/

Jeżeli Twój Tata chce być być leczony to walczcie o to - niech Wam dadzą odmowę rozpoczęcia leczenia na piśmie, jeśli rzeczywiście uważają ze nie ma sensu podejmować próby leczenia! Mój tata dostał skierowanie na chemię (cisplatyna +winorelbina)podczas prywatnej wizyty u onkologa, potraktowano chorobę jako raka płuc i chemie dostawał w szpitalu zajmującym sie chorobami płuc.

Pozdrawiam
  Temat: rak niedrobnokomórkowy vs. miedzybłoniak opłucnej
tara

Odpowiedzi: 44
Wyświetleń: 22870

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-07-10, 08:07   Temat: rak niedrobnokomórkowy vs. miedzybłoniak opłucnej
Trzymam kciuki by jak najszybciej udało się właściwie zdiagnozować Twojego tatę. Kiedy będzie wynik histo. materiału pobranego z żołądka?
  Temat: rak niedrobnokomórkowy vs. miedzybłoniak opłucnej
tara

Odpowiedzi: 44
Wyświetleń: 22870

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-07-07, 12:39   Temat: rak niedrobnokomórkowy vs. miedzybłoniak opłucnej
Agnieszka - macie już wynik z vats? Niestety ja nie bardzo potrafię precyzyjnie zinterpretować podane przez Ciebie wyniki więc nie będę gdybać i mieszać...choć nie wydaje mi się opis tk klatki piersiowej był typowy dla miedzybłoniaka

Moze warto zbadać marker PSA. Czy była robiona kolonoskopia? Wiem, że pierwotne ognisko adencarcinomy najczęściej dotyczy raka prostaty, jelita grubego, trzustki, żołądka.

Jestem bardzo ciekawa wieści od Ciebie.

Pozdrawiam
  Temat: rak niedrobnokomórkowy vs. miedzybłoniak opłucnej
tara

Odpowiedzi: 44
Wyświetleń: 22870

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-07-02, 09:21   Temat: rak niedrobnokomórkowy vs. miedzybłoniak opłucnej
Witaj, najważniejszy będzie wynik histopatologiczny materiału pobranego podczas VATS. Wasza historia jest bardzo podobna to historii mojego Taty. Z tymże tata ma pojedynczy guz w lewym płucu i zajęta opłucną, u Taty badanie histop. takze dało wynik świadczący o przerzutowym charakterze zmian i mimo bardzo szczegółowej diagnostyki nie udało sie ustalić ogniska pierwotnego. Warto chyba wykonać test TTF1, który da odpowiedź czy mamy do czynienia z pierwotnym rakiem płuca, zbadanie poziomu innych markerów (klaretynina,CK5/6,HBME1) będzie pomocne z ustaleniu czy jest to międzybłoniak, ale zapewne lekarze o tym wiedzą :)

Najważniejsze żebyś podała wyniki badań, bo bez tego trudno cokolwiek doradzić. Wiem, ze jest Wam bardzo ciężko, ale spróbuj się trzymać i wspierać tatę z całych sił.

Pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group