1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: co dalej? przerzuty na wątrobe to już wyrok?
soja

Odpowiedzi: 69
Wyświetleń: 83551

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-06-13, 23:37   Temat: co dalej? przerzuty na wątrobe to już wyrok?
Ja myśle, że wyniki z biopsji wątroby nie wniosą nic nowego . Mało prawdopodobne patrząc na cały obraz sytuacji, żeby ognisko pierwotne znajdowało się w wątrobie . Jeśli masz taką możliwość to oczywiście zróbcie wspomniany przez ciebie PET . Można by się było również pokusić o rezonans magnetyczny, ale PET byłby lepszy . Powinniście też zrobić biopsję zmiany na jajniku i to samo z trzustką . Koniecznie ! Według mnie ognisko pierwotne jest w którymś z tych narządów . Szkoda, że tak póżno mama dowiedziała się o chorobie :-( .
  Temat: co dalej? przerzuty na wątrobe to już wyrok?
soja

Odpowiedzi: 69
Wyświetleń: 83551

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-06-13, 21:23   Temat: co dalej? przerzuty na wątrobe to już wyrok?
Witaj . Przykro mi z powodu twojej mamy . Co do twojego głównego pytania - czy przerzuty do wątroby to wyrok, przeczytaj mój wątek . Ale niestety rak rakowi nierówny . Lekarzem nie jestem, ale sytuacja twojej mamy nie wygląda za ciekawie . Mianowicie : marker CA 125 jest zatrważająco wysoki |wht?!| . Generalnie odpowiada on za raka jajnika, ale również za raka trzustki . U twojej mamy zmiany są tu i tu . Skoro ginekolog onkologiczny nic nie zobaczył ( nie opierałąbym się na opinii tylko jednego lekarza ) to można się skłaniać ku rakowi trzustki co jest gorszą wersją . W grę tak, czy tak wchodzi jedynie leczenie paliatywne, bo proces jest rozsiany . Nie sądzę, żeby lek na astmę mógł być przyczyną wodobrzusza . Są to z pewnością przerzuty i zaawansowanie choroby nowotworowej . Czy mama będzie miała jeszcze jakieś dokładniejsze badania w kierunku raka trzustki lub jajnika ?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group