1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czerniak złośliwy, Clark III, Breslow 0,75 mm
skiper

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 20959

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2011-01-12, 17:05   Temat: Czerniak złośliwy, Clark III, Breslow 0,75 mm
Mała poprawka w mojej wcześniejszej wypowiedzi od. USG - nie na wyniki się czeka, a na samo badanie , w Piotrkowie Tryb. ok. 2 miesięcy (mówię o badaniu z NFZ), prywatnie też od ręki raczej nie robią, bo są kolejki, ale czeka się znacznie krócej- max. do kilku dni. Wynik od ręki. Za USG dołu brzucha, pachwiny i blizny pooperacyjnej moja mama płaciła w listopadzie 2010r. - 60zł (to dość tanio, bo traktują to jako 2 oddzielne badania, ale chyba to było tak "promocyjnie" bo akurat w nowo otwartym gabinecie) W innych prywatnych przychodniach zapłaciłaby 100-120 zł (dwa badania po 50-60zł).
Pozdrawiam
Sławek
  Temat: Czerniak złośliwy, Clark III, Breslow 0,75 mm
skiper

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 20959

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2011-01-12, 13:30   Temat: Czerniak złośliwy, Clark III, Breslow 0,75 mm
Witaj.
Nie, usg Ci nie zrobią, raczej dadzą na nie skierowanie, które i tak jest mało warte bo na wyniki trzeba długo czekać, więc nieco inaczej bym zrobił na Twoim miejscu.
Zrób sobie prywatnie USG dołu brzucha i pachwiny i okolicy blizny pooperacyjnej (nie musisz mieć skierowania) i weź ze sobą wynik na kontrolę do CO
To samo z RTG płuc- jeśli przez pół roku nie robiłaś, zrób i też mniej ten wynik na kontroli w CO (żeby zrobić RTG musisz mieć skierowanie np. od lekarza rodzinnego).
Jeśli nie będziesz miała tych wyników to wizyta zakończy się na oględzinach i skierowaniach właśnie na te badania i z powrotem z wynikami do CO, a tak załatwisz sprawę za jednym razem, chyba że lekarz będzie chciał skierować na dodatkowe badania (np. TK), ale tego już się dowiesz na kontroli.
Pozdrawiam
Sławek
  Temat: Czerniak złośliwy, Clark III, Breslow 0,75 mm
skiper

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 20959

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2010-12-05, 22:00   Temat: Czerniak złośliwy, Clark III, Breslow 0,75 mm
Witaj Nowa :)
Pytasz jak się "prowadzić" - po prostu normalnie(cokolwiek to oznacza) :-D Żyj tak jak wcześniej i tyle, jedyne co- to kontrole i czujność (szczególnie doradzałbym tę czujność pomiędzy 2 a 3 rokiem od operacji). Oprócz standardowych badań (usg-3mies, rtg-6mies) i kontroli u onkologa możesz sobie sama co jakiś czas (byle bez przesadyzmu :) )obmacać dokładnie całą nogę z uwzględnieniem blizn i pachwiny- pod kątem czy nie ma jakichś wyczuwalnych zmian, guzków itp. Gdyby (oby nie) coś wzbudziło Twoje podejrzenia- natychmiast onkolog. Pilnuj się ale na co dzień zapomnij o tym co było, żyj normalnie i tyle :)
Pytasz o dietę- ogólnie, po prostu zdrowa, mniej soli, smażonego, dużo warzyw, owoców czyli normalna zdrowa dieta.
I co ja jeszcze mogę powiedzieć...chyba nic , jedyne co mi pozostaje to życzyć dużo zdrowia :)
Pozdrawiam

[ Dodano: 2010-12-05, 22:07 ]
Zapomniałem dodać: unikaj wszelkiego rodzaju "cudownych" wynalazków, preparatów, cudotwórców, certyfikowanych fachowców ze 100% skutecznością leczenia raka itp. średniowiecznych metod by nie narażać się na zrobienie sobie krzywdy na własny koszt :roll:
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group