1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Ciekawostki
rakar

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 13417

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2009-08-17, 21:00   Temat: Ciekawostki
nena napisał/a:
Na dwoje babka wrozyla...Tutaj "o papieroskach inaczej":
http://www.longevitas.pl/index.php?id=19


Już 10 lat nie palę papierosów. Przed ostatecznym, jak mi się wydaje, zaprzestaniem palenia, kopciłem dwie paczki, a przy piwie więcej. Był 1999 rok , m.in. rok wprowadzenia reformy zdrowia. I stało się, zaczęło mnie dusić, nagle. Zgłosiłem się do swojej przychodni, a tam rozgardiasz. Nikt nie chce mi pomóc. W***em się i wrzasnąłem, żeby ściągnęli karetkę pogotowia. W końcu zajęli się mną, dali zastrzyk, zrobili EKG. Potem przeszedłem wiele badań. Okazało się, że mam astmę oskrzelową na tle alergicznym. W ogóle jestem uczulony, prawie na wszystko.

Na ulotkach informacyjnych zażywanych przeze mnie leków, było napisane, że palacze zażywają leki odpowiednio, chyba większe dawki. Na początku było ciężko, dobierano mi leki, w końcu zostały dobrane i z małymi modyfikacjami łykam je do dziś.

Jakiś czas potem znalazłem przedruk z amerykańskiego czasopisma, że palenie na alergię astmatyczną (w skrócie) nie szkodzi. Z tym artykułem poszedłem do mojej rodzinnej. Zdębiała, przeczytawszy przedruk. W końcu powiedziała, " wie pan, mnie na studiach uczono, że płuca palaczy wyglądają tak, a tak". Tylko, że ja o tym wiedziałem. Ale sama powaga lekarki, z jaką wypowiadała słowa mocno na mnie podziałały. Wyszedłem i całą paczkę cisnąłem do kosza. Paręnaście metrów dalej, gdy przechodziłem przez park, poczułem dym papierosowy, od palących tam niewolników nałogu, i tak mocno zachciało mi się palić, że wróciłem do kosza po wyrzuconą paczkę. Ale papierosów już nie było. Pomyślałem, oho - to znak, żebym nie palił, i że trzeba moją decyzję o zaprzestaniu palenia zahartować. Poszedłem do pubu, kupiłem piwo i wśród zatwardziałych palących hartowałem swoje postanowienie. Wytrzymałem do dziś.W pubie dym mi nie przeszkadza, w domu, na przystanku - tak.

Bo charakter, proszę ja kogo, mam silny. Jeśli ktoś postawi przede mną 0,5 l wódki i zapyta, wypijemy? To ja mam mocny charakter, choć rozsądek mówi nie pij, to mój silny, stalowy charakter zwycięża i przeważnie wypiję, ale nie palę, bo na paczce napisane jest, że palenie szkodzi i coś powoduje....

A tak poważnie, lepiej się czuję nie paląc, już dawno nie chrząkam, nie odkasłuję. W ogóle przyjmuję 1/3 dawki przypisanych mi leków. Tydzień temu byłem u swojej przemiłej pulmonolog. Po przebadaniu mnie była zadowolona.

Współczuję palaczom,zewsząd są przeganiani.

  Temat: Ciekawostki
rakar

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 13417

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2009-08-15, 17:55   Temat: Ciekawostki
AndrzejS napisał/a:
Rakar inaczej po co żyć.
Czy po to żeby sobie cały czas czegoś odmawiać a z drugiej strony czy to jest życie i co ono jest warte.
Mój jedyny nałóg to papierosy i to jest ten najgorszy z możliwych.
Ale nie wyobrażam sobie porannej kawy bez papierosa a to jest jeszcze związane ze stomią.
Po kawie i papierosie zrobię sobie porządek właśnie z tym workiem i mam cały dzień spokój.
Takie to już jest życie ludzi po przejściach.
Pozdrawiam.

Po co żyć? Oto jest pytanie. Od zarania ludzkości filozofowie zadawali podobne pytania. O sens życia, bezsens egzystencji. Nie znaleźli odpowiedzi. Natworzyli mnóstwo myśli, definicji i odeszli.
Po co żyć? Można by odpowiedzieć, żeby jeść. Walczyć o wspomnianą egzystencję, zabiegać, a potem umrzeć. Dobrze jeśli odejście nastąpiło w zdrowiu, a jeśli zdrowie zaczęło szwankować?

Dlatego moje pytanie, jak żyć? Jak żyć w naszym zasyfiałym XXI wieku? Jak żyć w natłoku informacji, że wszystko szkodzi, bo statystycznie spożywający trawę pospolitą umierają szybciej niż spożywający trawę ogólnodostępną. A z reklam dowiesz się, że jeśli tylko będziesz zatruwał się ich lekami, to będziesz uzdrowiony. Jak żyć? Żyć zdroworozsądkowo. Nie dać się zwariować. Nie rezygnować ze wszystkiego tylko dlatego, że coś statystycznie może szkodzić.

Paliłem 34 lata, od 10ciu nie palę, ograniczyłem picie, ale z piwa nie rezygnuję.

Jak żyć? Przyzwoicie i jak najwygodniej dla siebie, pomagając innym jak najmniej im przeszkadzając.

Pzdr
  Temat: Ciekawostki
rakar

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 13417

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2009-08-15, 16:16   Temat: Ciekawostki
Zachodnia zgnilizna. A u nas w Polsce proszę, ludzie zakąszają ogórcem, śledziem, kaszanką, salcesonem, kawiorem, a ostatnio owocami morza i czym tam jeszcze i proszę. Taki Anglik tylko ze szklanicą cały wieczór łazi, co rusz dolewa ichniego bimbru i ma przechlapane. A ta ich rozwiązłość seksualna? Tfu! No i mają za swoje.

A poważnie, czytając wyniki badań, statystyki można się załamać. Wszystko szkodzi. Niedługo ktoś obliczy, że robiąc jeden krok dziennie więcej, o x% przyśpieszasz raka krocza. Panie, jak żyć?!

 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group