1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz trzustki nieoperacyjny
pola66

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 21127

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-01-19, 12:28   Temat: Guz trzustki nieoperacyjny
Przykro mi bardzo :-(
Odpowiadając na Twoje pytania, rak trzustki jak tutaj widać jest kompletnie nieprzewidywalny, niby rozpoznanie histopatologiczne takie samo a przebieg i złośliwość gadziny różna, czasem myślę że do szczęśliwych należą Ci którzy dowiadują się o chorobie w stanie zaawansowanym i przyżywają krótki czas... żebyś mnie dobrze zrozumiała, nasza walka trwa już 9-ty miesiąc , na tę chwilę jest dobrze, czekamy na operację , mama jest pełna nadziei a ja mając świadomość tego jakie cierpienie ją czeka i jaka perspektywa przed nią czasem mam wątpliwości czy dobrze się stało że w takiej fazie dowiedzieliśmy się o chorobie. Czasem warto żyć w nieświadomości, Bóg tak steruje naszym życiem jak chce, wam dane było przeżyć to w takim szybkim tempie , inni przechodzą przez piekło leczenia kilka lat, patrzymy na cierpienie, dziękujemy za to co za nami, drżymy przed tym co będzie. Twoja mamusia już jest spokojna, Ty kochana zastanawiasz się czy gdzieś po drodze nie można było zrobić coś lepiej, inaczej... nie analizuj proszę Cię, nie wyrzucaj sobie że gdzieś , ktoś popełnił błąd.... tak właśnie miało być , tak gdzieś tam zostało wszystko wyreżyserowane i choćbyśmy niebo poruszyli nie jesteśmy w stanie tego zmienić.
A z własnego doświadczenia wiem że jeżeli opatrzność zechce to postawi nam na drodze takich lekarzy i takich ludzi którzy będą w stanie coś zaradzić... jeżeli ON zechce.... dlatego JEZU UFAM TOBIE ...
Sorki że tak to ujęłam, przed nami jeszcze bardzo, bardzo daleka droga, czasem przychodzi moment że człowiek opadnie z sił , szczególnie tych psychicznych, życzę Ci kochana spokoju serca, ukojenia w bólu po stracie ukochanej osoby, jesteśmy z Tobą, szczerze Ci współczuję, a mocno wierzę że mamusia gdzieś tam w górze będzie pilnować żeby scenariusz Twojego życia ktoś dla Ciebie pięknie napisał.
Trzymaj się ciepło.
  Temat: Guz trzustki nieoperacyjny
pola66

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 21127

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-11-14, 19:05   Temat: Guz trzustki nieoperacyjny
Hej, moja mama dostała wskazówki diety beztłuszczowej, wysokobiałkowej, wysokokalorycznej, piła chude mleko i chudy twarożek z pomidorkiem, jadła na co miała ochotę a organizm sam podpowiadał co chce, nie wolno wieprzowiny, nie wolno cukru choć lekarz powiedział żeby nie przesadzać bo i tak cukier sobie organizm "znajdzie" w pożywieniu, jadła dużo drobiu, szczególnie indyka, mięsko głównie gotowane, z wykluczeniem smażonego i grillowanego,przecierane warzywa surowe- seler, ja piła przy tym nutridrinki proteinowe, jadła zupki przecierane warzywne gotowane na wywarach z kurczaka,smakowały jej kwaśne potrawy- żurek, barszcz czerwony, ogórkowa- to wzmagało apetyt- mama nie chciała jeść pokarmów których nigdy nie jadła albo nigdy nie lubiła, nie traciła na wadze, nie stosowaliśmy "cudownych" diet bo nawet jakby były najzdrowsze to patrząc z jakim trudem mama je przełyka i z jaką niechęcią je - katowanie jej jeszcze w taki sposób byłoby zwyczajnie nieludzkie.

Nutridrinki są uzupełnieniem diety, pić je należy w przerwach między posiłkami a nie zamiast, dostarczają dużo białka dzięki temu chemia może przejść zupełnie dobrze.

Pozdrawiam Was serdecznie :-)
  Temat: Guz trzustki nieoperacyjny
pola66

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 21127

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-10-26, 14:41   Temat: Guz trzustki nieoperacyjny
Witaj, 2.5 bilirubina to dobry wynik, mieszczący się jak najbardziej w normie, nie ma podstaw do wymiany protezy, jednak prawidłowy poziom bilirubiny nie jest jedynym badaniem "dopuszczającym" do chemioterapii, o tym wszystkim decyduje lekarz prowadzący :-)

Niski poziom bilirubiny to dowód na to że drogi żółciowe są drożne, nie wiadomo w jakim stanie jest uszkodzona wątroba, jakie są wyniki morfologii, kreatyniny... organizm musi być naprawdę mocny żeby na tym etapie chemia miała sens... pozdrawiam
  Temat: Guz trzustki nieoperacyjny
pola66

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 21127

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-10-22, 21:54   Temat: Guz trzustki nieoperacyjny
Hej, guz jest nieoperacyjny ponieważ jego usunięcie wiązałoby się z uszkodzeniem zajętych, albo inaczej- nacieczonych dużych naczyń, tj. tętnicy wątrobowej i pnia trzewnego. Podobna sytuacja jest u mojej mamy, u nas jednak jest o tyle dobrze że nie ma zmienionych okolicznych węzłów i narządów.
Markery mojej mamy są w normie a u Twojej mamy bardzo wysokie co świadczy u Was o zaawansowanym procesie.

Co do protezy to wymienia się ją w przypadku kiedy przestaje spełniać swoją funkcję,wraca żółtaczka, podnosi się bilirubina, wraca ból- bywa że chory trafia ponownie do gabinetu w bardzo krótkim czasie. Nie ma reguły jak np. przy wymianie cewnika, wykonanie ECPW odbywa się zawsze w sytuacji wyższej konieczności mając na uwadze konieczność znieczulenia ogólnego do którego jest niezbędna kwalifikacja anestezjologiczna- a czasem z uwagi na ciężki stan ogólny pacjenta bywa różnie.

Jeżeli wynik hist-pat będzie zły- a pewnie będzie :-( szczerze- bardzo zastanowiłabym się nad zasadnością chemioterapii...markery świadczą o rozsiewie , gadzina ruszyła niestety :-( bardzo mi przykro .... pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group