1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 73
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: liczne węzły hypoechogenne - Chłoniak Hodgkina
nesssssa

Odpowiedzi: 170
Wyświetleń: 72676

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-01-19, 16:06   Temat: liczne węzły hypoechogenne - Chłoniak Hodgkina
Heloł dawno nie pisałam nic :) grudniowy Pet potwierdził remisję. radioterapię zakończyłam 9 września. Na kontrolę mam stawić się jakoś na początku kwietnia. Na marzec zlecone tylko usg węzłów na szyi (moim zdaniem bezsensowne, bo usg wykazuje zmiany, a pet nie). No, ale dostałam skierowanie na morfologię i się zdziwiłam bo wbc 2.7 a jakoś w listopadzie było 3.3
Czy z takim wynikiem mam iść do nich, czy zostawić to w spokoju, bo tak może być po tym leczeniu?
  Temat: liczne węzły hypoechogenne - Chłoniak Hodgkina
nesssssa

Odpowiedzi: 170
Wyświetleń: 72676

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2011-09-24, 10:07   Temat: liczne węzły hypoechogenne - Chłoniak Hodgkina
dzięki Finlandia :)
  Temat: liczne węzły hypoechogenne - Chłoniak Hodgkina
nesssssa

Odpowiedzi: 170
Wyświetleń: 72676

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2011-09-23, 23:04   Temat: liczne węzły hypoechogenne - Chłoniak Hodgkina
i jeszcze jedno, ropna wysypka na naświetlonym śródpiersiu? coś się z tym robi czy przeczekać i nie ruszać? W trakcie radioterapii nic mi nie było, a teraz wyskakują jakieś nowości
  Temat: liczne węzły hypoechogenne - Chłoniak Hodgkina
nesssssa

Odpowiedzi: 170
Wyświetleń: 72676

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2011-09-23, 18:55   Temat: liczne węzły hypoechogenne - Chłoniak Hodgkina
pojawił się dziwny objaw. Jestem 2 tygodnie po zakończeniu radio. Kiedy idę szybszym krokiem i przyspiesza mi oddech zaczynają się okropne kłucia w klatce piersiowej. Muszę stanąć i odpocząć żeby przeszło, ale generalnie potem chodzenie muszę zakończyć bo jest męczarnią. Ktoś miał podobnie? Jakiś pomysł co to?
Dziś robiłam morfologię...po sterydach ( już odstawiłam) mam hemoglobinę 13.3 - nigdy w życiu nie miałam tak wysokiej :lol: zazwyczaj 11 z hakiem
  Temat: liczne węzły hypoechogenne - Chłoniak Hodgkina
nesssssa

Odpowiedzi: 170
Wyświetleń: 72676

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2011-09-10, 22:58   Temat: liczne węzły hypoechogenne - Chłoniak Hodgkina
dziękuję ślicznie :)
  Temat: liczne węzły hypoechogenne - Chłoniak Hodgkina
nesssssa

Odpowiedzi: 170
Wyświetleń: 72676

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2011-09-10, 21:07   Temat: liczne węzły hypoechogenne - Chłoniak Hodgkina
dziś skończyłam radioterapię :lol: w trakcie były przeboje z leukocytami, neupogen i encorton w ruchu. Straciłam smak i mam aftki. Poza tym jestem nieskończenie szczęśliwa i mam nadzieję, że to już koniec przygód onkologicznych ;)
  Temat: liczne węzły hypoechogenne - Chłoniak Hodgkina
nesssssa

Odpowiedzi: 170
Wyświetleń: 72676

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2011-08-01, 13:27   Temat: liczne węzły hypoechogenne - Chłoniak Hodgkina
No ja tylko dla własnej wiedzy chcę zrobić :) wolę wiedzieć czy niczego gratisowo nie dostałam.

Dziś odebrałam wyniki PETa. Są opisane suv-y niskie, ale jest napisana całkowita regresja metaboliczna opisywanych zmian, a na końcu całkowita odpowiedź metaboliczna na zastosowane leczenie, więc skromnie śmiem myśleć, że to bardzo dobry wynik :) w środę konsultacje z radioterapeutą i symulacja.
  Temat: liczne węzły hypoechogenne - Chłoniak Hodgkina
nesssssa

Odpowiedzi: 170
Wyświetleń: 72676

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2011-08-01, 10:50   Temat: liczne węzły hypoechogenne - Chłoniak Hodgkina
24 czerwca miałam ostatnią chemię. Kiedy powinnam zrobić badania na wzw c? Ktoś ma jakąś wiedzę na ten temat?
  Temat: liczne węzły hypoechogenne - Chłoniak Hodgkina
nesssssa

Odpowiedzi: 170
Wyświetleń: 72676

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2011-07-22, 14:43   Temat: liczne węzły hypoechogenne - Chłoniak Hodgkina
W niedzielę mijają 4 tygodnie od chemii, w poniedziałek ktoś ma się ze mną kontaktować w sprawie PETA i termin prawdopodobnie czwartek/piątek. Pomijam, że mówili że czas oczekiwania 3 tygodnie, a nawet jak czekali do tych 4 po chemii to w poniedziałek mogłabym już go mieć, a nie tracić kolejny tydzień. Potem kolejny tydzień stracę pewnie na czekanie na wyniki, jak nie więcej. W środę będę mieć badanie przygotowujące do radio, ale tam też czekają na wyniki PETA. Mam nadzieję, że jakimś cudem uda się rozpocząć radio do tych 2 miesięcy po chemii. :evil:

Wyniki tomografii takie se. Węzeł w szyi jeden się ostał 18x12mm, taki jak w połowie zdaje się. W śródpiersiu zmniejszyło się chyba o 0,5cm od ostatniego badania w połowie chemii. Nie wiem na czym stoję. Nie wiem czy radio przy tym syfie w śródpiersiu starczy. Teraz ma wymiary 3 cm x 1,3 w przekroju poprzecznym i w wymiarze CC 4,5cm.
  Temat: liczne węzły hypoechogenne - Chłoniak Hodgkina
nesssssa

Odpowiedzi: 170
Wyświetleń: 72676

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2011-06-27, 22:44   Temat: liczne węzły hypoechogenne - Chłoniak Hodgkina
dzięki, zobaczę co jutro mi powiedzą PET-owi spece. Do radio mi się aż tak nie spieszy bo w końcu kiedyś trzeba pożyć :lol:
  Temat: liczne węzły hypoechogenne - Chłoniak Hodgkina
nesssssa

Odpowiedzi: 170
Wyświetleń: 72676

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2011-06-27, 20:30   Temat: liczne węzły hypoechogenne - Chłoniak Hodgkina
Hej

Czy istnieje jakiś okres czasu jaki musi minąć od zakończonej chemii do wykonania PET-a? Kiedyś coś mi lekarze mówili, ale teraz jak dali skierowanie to tylko powiedzieli, że czeka się 2, 3 tygodnie. No i druga sprawa. Jaki czas powinien/musi upłynąć od chemii do rozpoczęcia radioterapii? Mam mieć konsultacje z radioterapeutą, ale on chyba musi mieć wszystkie wyniki, a to z miesiąc minimum.
  Temat: liczne węzły hypoechogenne - Chłoniak Hodgkina
nesssssa

Odpowiedzi: 170
Wyświetleń: 72676

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2011-06-22, 16:46   Temat: liczne węzły hypoechogenne - Chłoniak Hodgkina
Hej

Mam w wypisie ze szpitala w morfologii ziarnistości toksyczne w granulocytach. Czytałam, że to może być w przebiegu infekcji, ale czy w trakcie chemioterapii to może oznaczać coś innego? Chora dawno nie byłam...tzn przeziębiona, może trafniej to określę :mrgreen:
  Temat: liczne węzły hypoechogenne - Chłoniak Hodgkina
nesssssa

Odpowiedzi: 170
Wyświetleń: 72676

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2011-06-03, 16:32   Temat: liczne węzły hypoechogenne - Chłoniak Hodgkina
hej mam mały problem z ręką. Otóż w poprzedni piątek miałam chemię (10 jupi jeszcze tylko dwie) i dostałam ją w żyłkę na dłoni. Było nawet ok i tylko trochę bolało przy dakarbazynie. Ale od dwóch dni ta ręka powyżej nadgarstka boli. Nie jest spuchnięta ani nawet ciepła, tylko ten okropny ból. Mniej więcej taki jak przy podaniu dakarbazyny, rozdzierający i kłujący. Czasem zaboli tak, że na chwilę tracę jakby czucie w dłoni i odczuwam mrowienie. Czy to po prostu skutki uboczne i zmęczone żyły?

[ Dodano: 2011-06-03, 22:20 ]
tak jeszcze zauważyłam, że na tej dłoni w którą podawana była chemia jest jakby plama na skórze. Taka cienka, lśniąca papierowa skóra :uuu:
  Temat: liczne węzły hypoechogenne - Chłoniak Hodgkina
nesssssa

Odpowiedzi: 170
Wyświetleń: 72676

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2011-05-21, 22:52   Temat: liczne węzły hypoechogenne - Chłoniak Hodgkina
dzięki :)
  Temat: liczne węzły hypoechogenne - Chłoniak Hodgkina
nesssssa

Odpowiedzi: 170
Wyświetleń: 72676

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2011-05-21, 21:18   Temat: liczne węzły hypoechogenne - Chłoniak Hodgkina
podbijam swoje poprzednie pytanie ;)
 
Strona 1 z 5
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group