1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Dieta
nena

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 10924

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2009-08-10, 22:47   Temat: Dieta
JaInka- dobrze, ze to napisalas- to cholernie logiczne.
Ja mam podobne przemyslenia. Moj tato ma takie wlasnie "napady smakow", potrafi zajadac sie czyms co dawniej zjadal sporadycznie. Pamietam jak przy ktorejs kolejnej chemii zajadal sie winogronami, co wzbudzilo nawet zdziwienie lekarza.(pan je winogrona? i nie szkodza panu?)
Czasy "rakotworczych" pomidorow pamietam rowniez. Teraz mowi sie, ze pomidory sa cacy ale nie mowi sie, ze nie wszystkie- kto mial okazje zjesc pomidora z ogrodu wie jaka jest roznica smakowa miedzy nim i pomidorem szklarniowym, o wartosciach odzywczych i zawartosci substancji szkodliych potoczny zjadacz chleba nie mysli albo nie chce wiedziec.
Salata np - modna i na czasie, jem salate -bede zdrowa... az chce sie powiedziec: g...o prawda.
Yang- mnie nie przeszkadzaja Twoje rozmyslania o jedzeniu, jak dla mnie mozesz pisac, byc moze wpadniesz na cos na co ja nie wpadlam...? Zawsze warto sie czegos dowiedziec.

Odzywianie przy chorobie nowotworowej uwazam za bardzo wazne- powie ktos, ze mu wszystko jedno co je?
  Temat: Dieta
nena

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 10924

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2009-08-10, 19:17   Temat: Brokulki
Rakar- masz duzo racji w tym o piszesz, chce tylko troszke dodac od siebie.

Wspomniane brokuly- oslawione, zdrowe itd a tak do konca nie jest.
1.sa w nich(jak zreszta we wszystkich warzywach) pozostalosci pestycydow i innych srodkow ochrony. Wartosci te sa/powinny byc sprawdzane-jednak zdarzaja sie przekroczenia(wynikajace np z nie dotrzymywania kwarantanny czy zbyt wysokih dawek nawozow)
2. modyfikowane genetycznie- spor o wplyw na organizm czlowieka trwa a my to wcinamy az milo.

ps. malo kto zdaje sobie sprawez tego, ze zakazane kiedys chemiczne srodki ochrony roslin jakims dziwnym cudem szkodliwe byc przestaly i wracaja. Przykre jest niestety to, ze nie ma odwrotu, bez chemii nie urosnie juz nic.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group