1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Chemioterapia paliatywna - rak jajnika w IV stadium
nana1

Odpowiedzi: 168
Wyświetleń: 64588

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2018-12-09, 00:06   Temat: Chemioterapia paliatywna - rak jajnika w IV stadium
"Bardzo proszę o niepolecanie leków dostępnych na receptę, zwłaszcza opioidowych, ponieważ można spowodować poważne powikłania u chorego, łącznie ze zgonem."
Madziu, źle mnie zrozumiałaś. Do głowy by mi nie przyszło, że ktoś poleci do apteki i kupi sobie ten lek, bo tak napisano na Forum. Wiem, że jest wyłącznie na receptę i to lekarz decyduje o zmianie. Chodziło mi o to, że skoro po Tramalu są silne zaparcia, to może by lekko zasugerować lekarzowi zastosowanie Targinu, nic więcej
  Temat: Chemioterapia paliatywna - rak jajnika w IV stadium
nana1

Odpowiedzi: 168
Wyświetleń: 64588

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2018-12-05, 12:12   Temat: Chemioterapia paliatywna - rak jajnika w IV stadium
Przepraszam, przekręciłam. Lek się nazywa Targin, a nie Target. Myślę, że Twojej mamie jeszcze tak bardzo nie boli. Przy "prawdziwym" bólu nie patrzy się na skutki uboczne, ale żeby chociaż trochę ulżyło. Z pewnością leki typu Pyralgina Ketonal, Ibuprom nie mogą być stosowane często. Tu na pewno są bezpieczniejsze opioidy. Mimo wszystko mają znacznie mniej skutków ubocznych. Ja walczę z bólem od prawie dwóch lat. Przetestowałam całą gamę leków. Obecnie zażywam systematycznie (co 12 godzin) 5 leków z grupy opioidów. Funkcjonuję normalnie. Żadnych zwidów ani innych zawirowań nigdy nie doświadczyłam.
  Temat: Chemioterapia paliatywna - rak jajnika w IV stadium
nana1

Odpowiedzi: 168
Wyświetleń: 64588

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2018-12-03, 22:27   Temat: Chemioterapia paliatywna - rak jajnika w IV stadium
Litanio, jakie zwidy?! Brałam Tramal Retard regularnie przez wiele miesięcy i zapewniam Cię, że ani razu nie miałam żadnych zwidów. Większość ludzi Tramal dobrze toleruje, chociaż, rzeczywiście, chyba zdarzają się takie wyjątki. Kiedyś podałam ten lek mamie, to zaczęła się po nim zachowywać jak pijana, - śmiała się bez powodu, była bardzo wesolutka. Przeszło jej gdzieś po godzinie.
Tramal powoduje jednak zaparcia i to prawie u wszystkich. To chyba najgorszy skutek uboczny. Jest lek o tym samym składzie, co Tramal, ale ma dodatkowo drugi składnik zapobiegający zaparciom. Lek nazywa się Targit. Przecież zawsze można wziąć lek i obserwować reakcję organizmu. Nie wszyscy po opioidach dostają głupawki.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group