1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak trzonu macicy uogólniony
mufaso83

Odpowiedzi: 112
Wyświetleń: 28798

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-02-14, 19:32   Temat: Rak trzonu macicy uogólniony
kolejne chemie niestety kumulują swoją toksyczność w organizmie, dlatego raczej przy kolejnych wlewach lepiej nie będzie. Moja Mamcia pierwszy rzut też przeszła znośnie, kolejne były jednak coraz gorsze
co do uczulenia proponuję konsultację z lekarzem, na pewno podadzą coś na uczulenie, a przy kolejnej chemii wprowadzą odpowiedni lek
  Temat: Rak trzonu macicy uogólniony
mufaso83

Odpowiedzi: 112
Wyświetleń: 28798

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-01-22, 14:53   Temat: Rak trzonu macicy uogólniony
w kwestii tego leku nie pomogę.
o leki na grzybicę powinnaś poprosić lekarza prowadzącego (onkologa/internistę), ale nie wiem, czy dadzą tak na zapas.
Proponuję płukanie meridolem na wszelki wypadek (ewentualnie elmex zielony). Na receptę nystatyna (o ile dobrze piszę nazwę)
  Temat: Rak trzonu macicy uogólniony
mufaso83

Odpowiedzi: 112
Wyświetleń: 28798

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-01-22, 14:05   Temat: Rak trzonu macicy uogólniony
co do chemioterapii to niestety ciężko jest cokolwiek przewidzieć. Moja Mama caly pierwszy cykl znosila w miarę. Zawsze tylko przez tydzień po wlewie miała mdlości i ból stawów. Przy kolejnym cyklu było niestety coraz gorzej.
Możesz jedynie przygotować się na ewentualne dolegliwości. Zrobić Mamie jakieś lekkostrawne dania do rozmrożenia lub odgrzania, zaopatrzyć ją w zdrowe przekąski czy leki na grzybicę jamy ustnej, która może wystąpić (a uwierz mi daje do wiwatu gorzej niż chemia)
i przede wszystkim spacery lub to siedzenie przy oknie. Naprawdę pomaga, poprawia apetyt
pilnujcie też wagi
  Temat: Rak trzonu macicy uogólniony
mufaso83

Odpowiedzi: 112
Wyświetleń: 28798

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-01-22, 13:41   Temat: Rak trzonu macicy uogólniony
jak najbardziej normalne
jesteśmy tylko ludźmi....
mogę Ci jedno poradzić z własnego doświadczenia. Nie pozwól, aby choroba całkowicie Was zdominowała. Mimo wszystko, starajcie się żyć normalnie, a nawet bardziej. Rób to, co lubisz, co chciałaś z Mamą zrobić, spędzaj z Nią czas, staraj się zapamiętywać, doceniaj każdą, nawet najzwyklejszą chwilę. Mi tego właśnie brakuje. Codzienności....i żałuję, że nie potrafiłyśmy z Mamą tak szczerze pogadać o śmierci, o strachu, o bólu....niby o tym mówiłyśmy, ale tak jakoś obydwie wypierając rzeczywistość. Nie mówię, żebyś szykowała się na śmierć, na to i tak nie ma możliwości się przygotować.
  Temat: Rak trzonu macicy uogólniony
mufaso83

Odpowiedzi: 112
Wyświetleń: 28798

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-01-22, 12:32   Temat: Rak trzonu macicy uogólniony
wiesz co, ja okropnie przeżywałam chorobę Mamci. Natłok myśli non stop, żal, strach, gdy tylko dzwonił telefon. Przy tym konieczność skupienia się na własnym życiu, pracy.....doskonale Cię rozumiem i wiem, jak ta choroba niszczy. Nie tylko chorego ale też bliskich.
Ja osobiście chciałam skorzystać z pomocy psychologa, jednak nawet nie miałam na to czasu. Małe dziecko, choroba Mamy, praca. Gdyby przyjmował w nocy to może. Natomiast jeśli Ty masz czas, to świetny pomysł, aby z kimś "przepracować" całą sytuację
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group