1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 8
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: PMBCL Witam Proszę o Pomoc
mufan

Odpowiedzi: 87
Wyświetleń: 35575

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2018-10-21, 22:27   Temat: PMBCL Witam Proszę o Pomoc
cześć...
mam prośbę...możecie napisać mi jak zakończyły się te bóle żony w okolicy łopatki. Od miesiąca mam coś podobnego, promieniuje mi do ręki i drętwieje skóra na plecach; zastanawiam się jakie było postępowanie u żony. Mój onkolog zrezygnował z pracy i muszę poszukać nowego ale z racji tej samej choroby PMBCL ( 3 lata remisji) chciałem podpytać.
Pozdrawiam.
  Temat: PMBCL Witam Proszę o Pomoc
mufan

Odpowiedzi: 87
Wyświetleń: 35575

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2016-07-03, 11:05   Temat: PMBCL Witam Proszę o Pomoc
To super informacja. Zastanawiałem się co się u Was dzieje. Dochodzenie do siebie po tym schemacie naprawdę trwa długo. Ja co prawda dobiłem się jeszcze radioterapią i do pracy wróciłem dopiero po 5 miesiącach. Ale najważniejsze to nauczyć się cieszyć życiem i tego Wam życzę.
  Temat: PMBCL Witam Proszę o Pomoc
mufan

Odpowiedzi: 87
Wyświetleń: 35575

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2016-03-01, 14:06   Temat: PMBCL Witam Proszę o Pomoc
Miałem podobnie...zaczynało się już podczas podawania chemii zwykle 4-5 dnia. Czopki to dobry pomysł, można spróbować z Lactulosą w syropie 3x1 łyżka. Poza tym len mielony zaparzany do płukania buzi, a potem można połknąć i też trochę pomaga. Z otrębami bym uważał, szczególnie po kolejnych cyklach...jak są zbyt twarde i ostre to mogą trochę pokaleczyć śluzówkę odbytnicy szczególnie przy zaparciach...parzenie ich w gorącej wodzie nie zawsze pomaga. Śluzówki będą coraz gorzej tolerowały kolejne cykle bo tu zawsze będzie, chwilowa przynajmniej, neutropenia między cyklami więc trzeba pilnować dobrej perystaltyki. O piciu wody chyba nie muszę mówić. Z doświadczenia mogę powiedzieć,że Nutridrinki, które musiałem włączyć po 4 cyklu bardzo ruszały jelita ;-)
  Temat: PMBCL Witam Proszę o Pomoc
mufan

Odpowiedzi: 87
Wyświetleń: 35575

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2016-02-29, 18:31   Temat: PMBCL Witam Proszę o Pomoc
Tutaj badania są zwykle 2 razy w tygodniu, bo na podstawie spadków neutrocytów w kolejnych morfologiach dobiera się następną dawkę chemii. Generalnie tutaj chodzi o to żeby tak dowalić, aby doprowadzić do neutropenii; jak nie ma to większa dawka i tak do skutku ;-)
Co do diety to chyba poradniki są dostatecznie wyczerpujące. U mnie najbardziej wysiadły śluzówki jamy ustnej i przełyku. Spacery są jak najbardziej wskazane... przechodziłem to dokładnie w tym samym czasie i łaziłem nawet po mrozie.

[ Dodano: 2016-02-29, 18:33 ]
Podania co 21 dni od 6-8. Jedno podanie trwa 5 dni.
  Temat: PMBCL Witam Proszę o Pomoc
mufan

Odpowiedzi: 87
Wyświetleń: 35575

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2016-02-25, 16:45   Temat: PMBCL Witam Proszę o Pomoc
To bardzo dobra wiadomość...choć to typowe dla PMBCL, bo ten gad akurat niezbyt często lokalizuje się poza klatką w momencie rozpoznania. Trzymajcie się dzielnie. Niech żona dba o śluzówki jamy ustnej i unika infekcji bo wszyscy dookoła teraz kichają i prychają. Pozdrawiam.
  Temat: PMBCL Witam Proszę o Pomoc
mufan

Odpowiedzi: 87
Wyświetleń: 35575

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2016-02-19, 00:07   Temat: PMBCL Witam Proszę o Pomoc
Tak naprawdę te dodatkowe badania mają określić ryzyko zajęcia centralnego układu nerwowego. Standardowo idzie chemia DA-EPOCH-R lub R-CHOP, ale czasami potrzebne są dodatkowo dokanałowe ( tzn drogą punkcji lędźwiowej) wlewki metotreksatu kiedy ryzyko zajęcia CUN jest wysokie ( choć zdania uczonych na ten temat są podzielone to cały czas to obowiazuje). Jeśli zapadnie decyzja o tej pierwszej to mam pewne doświadczenia ;-) jeśli chodzi o R-CHOP pewnie będzie więcej głosów pomocnych. Trzymam za Was kciuki.
  Temat: PMBCL Witam Proszę o Pomoc
mufan

Odpowiedzi: 87
Wyświetleń: 35575

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2016-01-19, 16:15   Temat: PMBCL Witam Proszę o Pomoc
Wklucie centralne jest w klinice zakładane od razu, jeśli pacjent tego wymaga. Nie trzeba nic blokować. Jeśli chloniak Hodgkina, to chemioterapia w tym przypadku nie wymaga żadnego wklucia centralnego. Ani biopsja cienkoigłowa, ani grubo nie są rekomendowane w diagnostyce chłoniaków.[/quote]

Nie mówię o wkłuciu centralnym tylko o porcie do chemioterapii... to jednak różnica. Chłoniaki Hodkina też pięknie się leczy przez port. Kogo by nie zapytać po ziarnicy co by zmienił po leczeniu to przede wszystkim mówią o porcie. Co do gruboigłowej to się nie będę kłócił ze specem w tej dziedzinie, ale trudno mówić o pobraniu całego węzła jeśli mamy guz ponad 10cm i niepowiększone węzły obwodowe. Ale racja trzeba dążyć, żeby złotym standardem była mediastinoskopia przy guzach śródpiersia.
Co do portu to moje doświadczenia są znakomite. W R-DEPOCH lecą 3 pompy na raz prze 96 godzin plus nawodnienie ....nie wiem czy dałbym radę inaczej. Port utrzymuję do dziś przepłukując co 6-8 tyg heparyną w poradni onko.
  Temat: PMBCL Witam Proszę o Pomoc
mufan

Odpowiedzi: 87
Wyświetleń: 35575

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2016-01-19, 11:16   Temat: PMBCL Witam Proszę o Pomoc
Biopsja cienkoigłowa oczywiście odpada. Rozumiem, że w Zabrzu proponują mediastinoskopię - tak zaleca większość ośrodków. Jednak w takim przypadku nie skreślałbym biopsji gruboigłowej...tym bardziej, żę na 90% jest to pierwotny chłoniak śródpiersia (PMBCL).
Żeby wykorzystać czas oczekiwania spróbowałbym załatwić już termin wszczepienia portu do chemioterapii ( bez hist-patu nikt tego nie wszczepii,ale może można już zabookować termin). Bo jak będą chcieli zapodać R-DEPOCH to nie widzę możliwości w żyłę obwodową :-( i pewnie skończy się na R-CHOP bo guz ten rośnie dość szybko.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group