1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Podejrzenie rak pęcherza lub prostaty z przerzutami
missy

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 7735

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2018-01-05, 14:36   Temat: Podejrzenie rak pęcherza lub prostaty z przerzutami
Pytanie nie do mnie, ale się wepchne ;)
Sprawdzanie morfologii ma największy sens albo jeśli planowane jest jakieś konkretne leczenie albo w trakcie leczenia. Tak więc wg mnie Mama zrobiła bardzo dobrze rezygnując z „kłucia” Taty.
  Temat: Podejrzenie rak pęcherza lub prostaty z przerzutami
missy

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 7735

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2018-01-03, 22:18   Temat: Podejrzenie rak pęcherza lub prostaty z przerzutami
Tutaj wskazówki:
http://www.forum-onkologi...5,30.htm#311473
  Temat: Podejrzenie rak pęcherza lub prostaty z przerzutami
missy

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 7735

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2018-01-03, 18:30   Temat: Podejrzenie rak pęcherza lub prostaty z przerzutami
Pisałam gdy akurat dopisywałaś wynik TK. Hm, prostata również nie wygląda prawidłowo - w tej sytuacji wycofuję się ze stwierdzenia, że to rak pęcherza jest głównym albo raczej jedynym winowajcą.
Co do brodawczaków to, z tego co wiem, pewien rodzaj może ulec zezłośliwieniu. Ale u Taty w 2006 zdiagnozowano raka i główne pytanie to jak wyglądały kontrole po jego usunięciu. No i leczeniem raka oraz późniejszymi kontrolami zajmuje się onkolog.
Rak prostaty też nie jest wykluczony.
  Temat: Podejrzenie rak pęcherza lub prostaty z przerzutami
missy

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 7735

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2018-01-03, 17:58   Temat: Podejrzenie rak pęcherza lub prostaty z przerzutami
Cytat:
Pacjent w przeszlosci leczony z powodu narotowego guza pecherza moczowego, pat z 2006 roku - ca uyrotheliale G1 bez naciekunia blony miesniowej.

No to chyba mamy najbardziej prawdopodobnego winowajcę: rak pęcherza moczowego a nie brodawczak. Dlatego pytałam czy Tatą opiekowal się jedynie urolog - bo raka leczy onkolog...

Opisane węzły w stanie rozpadu to w tej akurat sytuacji obraz gwałtownie rozwijającej sie choroby - jedynie intensywne leczenie onkologiczne może również doprowadzić do rozpadu guza/guzów. A takowego leczenia Tata nie przechodzi.
Lokalizacja węzłów jest zdecydowanie typowa dla procesu nowotworowego wywodzącego się z miednicy. Jeśli jest to ( a najprawdopodobniej jest) rozsiew raka pęcherza moczowego to generalnie systemowe leczenie paliatywne ( chemia) ma dość ograniczoną skuteczność - ponadto nie ma co o nim mysleć, tak jak piszesz, Tata jest w zbyt ciężkim stanie.

Wiesz, co do informowania pacjentów w szpitalu to generalnie jest z tym kiepsko i dlatego istnieje to forum :|
Hospicja mają bardzo dużo pracy właśnie z tego powodu - pacjentów potrzebujących leczenia objawowego jest b.dużo, większość oddziałów szpitalnych nie jest do tego przygotowanych ani przeznaczonych. I stąd kolejki, oczekiwanie na wolne miejsce. To taki dość częsty standard, niestety..
  Temat: Podejrzenie rak pęcherza lub prostaty z przerzutami
missy

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 7735

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2018-01-03, 16:20   Temat: Podejrzenie rak pęcherza lub prostaty z przerzutami
Coś gdzieś poszło nie tak, strasznie mi przykro.. Brodawczaki nie są inwazyjne, nie przerzutują. Dlatego pytałam czy tylko urolog to nadzorował i czy każde wycięcie mialo potem swoj wynik histpat.
Teraz to akurat nie ma absolutnie znaczenia, dobrze, że pomoc HD jest odpowiednia.
Myślę najserdeczniej, pisz kiedy tylko potrzebujesz - jeżeli bardziej chodzi Ci o naturalne w tej sytuacji wygadanie się i podzielenie emocjami to po prostu daj znać. Dostaniesz swój własny wątek tzw.niemerytoryczny ( kciukowy).
  Temat: Podejrzenie rak pęcherza lub prostaty z przerzutami
missy

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 7735

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2018-01-03, 13:38   Temat: Podejrzenie rak pęcherza lub prostaty z przerzutami
Beata75,
Czy przez te wszystkie lata leczenia brodawczaków ( masz jakiekolwiek wyniki histopatologiczne?) Tata był tylko pod opieką urologa? Jak wyglądały kontrole?
Teraz niestety trzeba czekać na histpat - rodzaje leczenia paliatywnego ( i rokowania) w raku pęcherz i raku prostaty są diametralnie różne. Na pewno bardzo dobrą decyzją było zgłoszenie się po pomoc HD.
Nikt nie skreśla Taty - może się jednak zdarzyć, że chory w tak ciężkim stanie ( uogolniona choroba nowotworowa) może nie zostać zakwalifikowany do leczenia innego niż objawowe.
Czekamy na kolejne informacje, trzymaj się jakoś..
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group