1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak jasnokomórkowy nerki z przerzutami do węzłów chłonnych
missy

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 5263

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2017-01-24, 21:43   Temat: Rak jasnokomórkowy nerki z przerzutami do węzłów chłonnych
Cytat:
Kabozantynib

O, to jednak jakieś badanie kliniczne.
  Temat: Rak jasnokomórkowy nerki z przerzutami do węzłów chłonnych
missy

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 5263

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2017-01-24, 21:19   Temat: Rak jasnokomórkowy nerki z przerzutami do węzłów chłonnych
Wiem, że chciałbyś zrobić wszystko. I jeszcze więcej. Ale na chwilę obecną możliwości medycyny są właśnie takie - z rozsianym rakiem nerki ( przy braku możliwości działania chirurgicznego) zbyt wiele się nie uda zdziałać. Przejrzałam trochę badań klinicznych, ale aktualnie nie widzę nic "pasującego" do Taty. Zresztą badania kliniczne mają na ogół znacznie bardziej restrykcyjne wymogi kwalifikacyjne niż dostępne programy lekowe.
Przykro mi niezmiernie :-(
  Temat: Rak jasnokomórkowy nerki z przerzutami do węzłów chłonnych
missy

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 5263

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2017-01-24, 20:56   Temat: Rak jasnokomórkowy nerki z przerzutami do węzłów chłonnych
karambek,
Witaj na forum.
Czy obecnie rozważane jest podjęcie leczenia Afinitorem?
W wymogach kwalifikacyjnych jednym z warunków jest udokumentowana obecność przerzutów narządowych. Czy masz pełny opis ostatniej tomografii?
Ogromnie mi przykro, bo nie jestem w stanie napisać Ci nic szczególnie optymistycznego. Niestety od samego początku choroba była zaawansowana - stwierdzenie przerzutów w węzłach chłonnych śródpiersia oznaczało bowiem rozsianą chorobę nowotworowa. Prowadzone w takim przypadku leczenie nie jest już leczeniem radykalnym. Kolejne leki ( Votrient, Inlyta) miały próbować spowolnić rozwój choroby. Nie powiodło się to - zapewne miedzy innymi z powodu stopnia złośliwości raka ( G3).
Jeżeli Tata zakwalifikuje sie do programu z ewerolimusem to być może uda się jeszcze trochę przystopować chorobę. Jednak, patrząc na opisany przez Ciebie rozwój raka i tempo pojawiania się kolejnych przerzutów trudno zakładać wielką skuteczność tego leku.
Tata cierpi z powodu przerzutów kostnych - czy oprócz opieki onkologa ma też zapewnione leczenie objawowe, opiekę paliatywną? Przy dolegliwościach związanych z szybkim rozwojem nowotworu ta pomoc będzie nieodzowna.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group