1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Jestem po lobektomii
missy

Odpowiedzi: 102
Wyświetleń: 41998

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-04-02, 14:47   Temat: Jestem po lobektomii
ACC jest fajne w ostrej fazie choroby jak jest bardzo dużo wydzieliny, której nie udaje się wykrztusić ( bo gęsta). Ale na dłuższą metę może być mniej skuteczne, raczej drażniące (w sensie nieustannego rozrzedzania i prowokowania do odkrztuszania). Ale wolałabym, żeby Madzia70 napisała dokładnie co i jak
:hell:
  Temat: Jestem po lobektomii
missy

Odpowiedzi: 102
Wyświetleń: 41998

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-04-02, 14:21   Temat: Jestem po lobektomii
Augmentin na ile, na 14 dni?
Nie dostałaś żadnych innych leków? Wziewnych? Duszność - hm, styczniowe tk pokazuje nierozprężone do końca płuco lewe i sporą ilość płynu. Czy miałaś/masz rehabilitację oddechową? Sam antybiotyk wszystkiego nie naprawi, nie "wysuszy".
  Temat: Jestem po lobektomii
missy

Odpowiedzi: 102
Wyświetleń: 41998

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-04-02, 13:33   Temat: Jestem po lobektomii
Komentarz ogólny dotyczy całego usuniętego płata płuca a tekst pogrubiony to dokładny histpat tkanki guza. Tzn., L1 i V1 to mikronaciekanie lokalne, zdecydowanie istotniejszy jest zapis R0 ( resekcja miejscowa doszczętna) oraz N0.
Zapis tk na płytce cd powinien umożliwić radiologowi odczytanie kolejnych danych dotyczących wysycenia kontrastowego i obliczenia pożądanych wskaźników. Oczywiście potrzebna jest chęć...

[ Dodano: 2016-04-02, 13:36 ]
zeta,
Masz tk sprzed operacji? Bo w styczniu to już po.
  Temat: Jestem po lobektomii
missy

Odpowiedzi: 102
Wyświetleń: 41998

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-04-02, 09:56   Temat: Jestem po lobektomii
W klasyfikacji TNM podano, że jest L1 i V1 - to oznacza mikroskopowe naciekanie naczyń, nie faktyczne zatory.
O nadnerczu napisano, że obraz jak poprzednio - kiedy było to "poprzednio"?
Samo określenie densyjności w jednostkach HU nie jest wystarczające do jednoznacznego określenia charakteru guzka w nadnerczu - skoro podano Ci kontrast to powinien zostać określony względny i bezwzględny współczynnik wypłukiwania kontrastu.
  Temat: Jestem po lobektomii
missy

Odpowiedzi: 102
Wyświetleń: 41998

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-03-02, 22:50   Temat: Jestem po lobektomii
Myślę, że jest to objaw zdecydowanie nadający się do zgłoszenia lekarzowi. Jeśli masz możliwość skontaktowania się/podejścia na oddział gdzie byłaś operowana to byłoby to chyba dobrym pomysłem. Najlepiej zapytać swojego operatora jak ocenia taki stan po miesiącu od operacji.
Generalnie okres tuż pooperacyjny był bezproblemowy, tzn. chodzi mi o brak powikłań, prawidłowe gojenie się, idt?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group