1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: sposoby na problem z wypróżnieniem się
missy

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 6331

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2015-12-22, 22:35   Temat: sposoby na problem z wypróżnieniem się
ja403,
Uważam, że taki stan rzeczy wymaga hospitalizacji - trzeba wykluczyć ( lub potwierdzić) niedrożność. Jeśli ona jest przyczyną problemów to tylko szybka pomoc w szpitalu może coś zdziałać. Jeśli to nie niedrożność, to przynajmniej Tata zostanie nawodniony, ustabilizowany i będziecie mogli spokojniej poczekać na hospicjum.
Wymioty pojawiają się wyłącznie po posiłkach?
  Temat: sposoby na problem z wypróżnieniem się
missy

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 6331

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2015-12-22, 11:31   Temat: sposoby na problem z wypróżnieniem się
ja403,
Nie macie kontaktu z lekarzem prowadzącym?
Czy te wymioty są po każdym albo prawie każdym posiłku? A jak z piciem?
Czy Tata ma jeszcze jakieś inne, nowe objawy? Związane z oddawaniem moczu, oddychaniem, jakieś obrzęki?
  Temat: sposoby na problem z wypróżnieniem się
missy

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 6331

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2015-12-22, 08:12   Temat: sposoby na problem z wypróżnieniem się
ja403,
Myśle, że należałoby przyspieszyć znacznie wizytę u lekarza - jeżeli u Taty rozwija się niedrożność przewodu pokarmowego ( "blokada") to żadne domowe sposoby nie pomogą. Może też być tak, że problem związany jest z rozwojem choroby ( w różnych lokalizacjach) - jaki jest zasięg choroby wg ostatniego tk albo rezonansu? Tzn.czy i gdzie występują przerzuty? Czy oprócz deksametazonu Tata przyjmuje inne leki? Przeciwbólowe?
Na pewno przeciągające się wymioty mogą grozić ponownym odwodnieniem, a ewentualna niedrożność to b.niebezpieczny stan. Zdecydowanie trzeba iść z Tatą do lekarza. Czy jesteście pod opieką hospicjum?
  Temat: sposoby na problem z wypróżnieniem się
missy

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 6331

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2015-12-21, 23:12   Temat: sposoby na problem z wypróżnieniem się
ja403,
Na jakim etapie choroby i leczenia jest Tata?
Czy takie problemy pojawiały się wcześniej? Czy Tatę widziała jedynie pielegniarka?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group