1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 33
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czerniak przerzut do skóry pleców nieznanego pochodzenia.
missy

Odpowiedzi: 286
Wyświetleń: 123949

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2020-11-17, 10:52   Temat: Czerniak przerzut do skóry pleców nieznanego pochodzenia.
szczecha,
Piękna wiadomość!
  Temat: Czerniak przerzut do skóry pleców nieznanego pochodzenia.
missy

Odpowiedzi: 286
Wyświetleń: 123949

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2020-07-24, 15:19   Temat: Czerniak przerzut do skóry pleców nieznanego pochodzenia.
szczecha,
Co u Ciebie? Napisz czasem słówko, pozdrawiam najserdeczniej, m.
  Temat: Czerniak przerzut do skóry pleców nieznanego pochodzenia.
missy

Odpowiedzi: 286
Wyświetleń: 123949

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2020-01-20, 19:18   Temat: Czerniak przerzut do skóry pleców nieznanego pochodzenia.
szczecha,
Co wyszło z konsultacji radiologicznej? W końcu jakieś konkretne, wiarygodne wnioski?
  Temat: Czerniak przerzut do skóry pleców nieznanego pochodzenia.
missy

Odpowiedzi: 286
Wyświetleń: 123949

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2020-01-07, 17:35   Temat: Czerniak przerzut do skóry pleców nieznanego pochodzenia.
Dobrze Cię znowu widzieć = czytać 😁

Cieszę się, że nerwy uwolnione i regenerują się.

Okropnie Cię przeciągają w tym CO, to zupełnie nieludzkie przenosić wizytę o ponad miesiąc :/ Mam wielką nadzieję, że oznacza to jednak coś dobrego dla Ciebie - czyli przyzwoity wynik TK niewymagający pośpiechu. Naj, naj, najszczerzej Ci tego życzę!
  Temat: Czerniak przerzut do skóry pleców nieznanego pochodzenia.
missy

Odpowiedzi: 286
Wyświetleń: 123949

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-12-26, 20:58   Temat: Czerniak przerzut do skóry pleców nieznanego pochodzenia.
szczecha,
Co u Ciebie słychać? Jak się czujesz po operacji cieśni?

Napisałam Ci pw, czy nie doszła?
Ściskam najmocniej, m.
  Temat: Czerniak przerzut do skóry pleców nieznanego pochodzenia.
missy

Odpowiedzi: 286
Wyświetleń: 123949

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-07-04, 17:19   Temat: Czerniak przerzut do skóry pleców nieznanego pochodzenia.
szczecha,
Nie wydaje mi się aby onkolog był szczególnie zainteresowany taką przypadłością - nawet jeżeli jest ona skutkiem ubocznym terapii onkologicznej. Nie wiem zresztą czy ogniskowa neuropatia podpada pod ujętą w skutkach ubocznych nivolumabu neuropatię obwodową. Jako posiadaczka dwóch ( zoperowanych ze skutkiem pozytywnym) cieśni wiem od swojego chirurga ręki, że przyczyny ZCN nie są łatwe do określenia.
Jeżeli w wyniku badania przewodnictwa nerwowego masz napisane, że stwierdzono ogniskową neuropatię w obrębie kanału nadgarstka to jest to b.konkretny opis.
Można oczywiście zrobić usg obu nadgarstków, żeby potwierdzić istnienie przewężenia nerwu pośrodkowego w kanale nadgarstka, ale to zawsze jakiś niemały koszt no i nie każdy radiolog umie precyzyjnie dignozować ten wycinek narządu ruchu :)
Do listopada trochę czasu jeszcze - może warto poszukać chwilowej pomocy fizjoterapeutycznej? Dobry, wyszkolony fizjoterapeuta będzie na pewno umiał Ci choć trochę ulżyć poprzez neuromobilizację nerwu pośrodkowego oraz rozluźnianie samego nadgarstka. Wiem też, że czasem dobre efekty daje zażywanie Alanervu ( ja sama nie stosowałam).
Ściskam mocno, M.
  Temat: Czerniak przerzut do skóry pleców nieznanego pochodzenia.
missy

Odpowiedzi: 286
Wyświetleń: 123949

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-05-30, 13:49   Temat: Czerniak przerzut do skóry pleców nieznanego pochodzenia.
szczecha,
No nie wiem, chyba jesteś po prostu bardzo wrażliwym albo upartym organizmem ( jeśli mogę się tak do Ciebie zwracać ;) ) i przestawianie Twojego układu immunologicznego przebiega nadzwyczaj burzliwie. A skutki uboczne nie zawsze pojawiają się od razu.

Myślę, że rezonans teraz nie jest konieczny. Skonsultuj się najpierw w sprawie ewentualnej neuropatii z neurologiem. A jeśli on zdecyduje o konieczności zrobienia rezonansu to dostaniesz skierowanie. Tak jak Ci napisałam - u zdecydowanej większości osób dorosłych wyjdą w badaniach obrazowych kręgosłupa ( nie tylko odcinka szyjnego, ale i pozostałych) przeróżne odstępstwa od tzw.normy, ale one dają objawy narastające stopniowo.

Ból neuropatyczny można leczyć - ale najpierw musisz wiedzieć czy to ten problem Cię męczy. A jeśli to będzie jakaś lokalna neuropatia związana z uciskiem na nerw ( np.w łokciu lub w nadgarstku) to też można b.skutecznie leczyć. Ale najpierw trzeba ustalić co Ci dolega.
  Temat: Czerniak przerzut do skóry pleców nieznanego pochodzenia.
missy

Odpowiedzi: 286
Wyświetleń: 123949

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-05-30, 13:17   Temat: Czerniak przerzut do skóry pleców nieznanego pochodzenia.
szczecha,
Zostaw tego kręgarza, bolesne manipulacje bez konkretnej diagnozy to nie brzmi zbyt dobrze. Możesz mieć zdecydowanie problem, o którym pisze Adalek, może to też być wynik leczenia ( dzięki TP53!):
Cytat:
Zaburzenia układu nerwowego: Często neuropatia obwodowa

https://ec.europa.eu/health/documents/community-register/2015/20150619132099/anx_132099_pl.pdf

Chyba naprawdę warto skonsultować to z neurologiem, może przepisać Ci leki ogólnie działające. Czasem dla spokoju robi się badanie przewodnictwa nerwowego w obu rękach, szybkie i niebolesne badanie sprawdzające dwa główne nerwy w kończynach górnych. Po rtg odcinka szyjnego nie spodziewałabym się nic odkrywczego, to jest mało dokładne badanie - większość ludzi dorosłych ma w kręgosłupie szyjnym różne "przesunięcia", "obniżenia" i inne takie tam zmiany zwyrodnieniowe. Więcej widać w rezonansie, ale skoro drętwienie pojawiło się w trakcie leczenia onkologicznego to raczej nie jest związane z nagłym wystapieniem zmian zwyrodnieniowych i przeciążeniowych w kręgosłupie szyjnym bo to nie dzieje się nagle.

Ściskam mocno.
  Temat: Czerniak przerzut do skóry pleców nieznanego pochodzenia.
missy

Odpowiedzi: 286
Wyświetleń: 123949

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-05-30, 11:47   Temat: Czerniak przerzut do skóry pleców nieznanego pochodzenia.
szczecha,
Kiedy drętwieją Ci ręce? W jakiejś konkretnej sytuacji, ułożeniu? W dzień w czy w nocy? Całe ręce czy dłonie/palce?
  Temat: Czerniak przerzut do skóry pleców nieznanego pochodzenia.
missy

Odpowiedzi: 286
Wyświetleń: 123949

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-04-04, 15:47   Temat: Czerniak przerzut do skóry pleców nieznanego pochodzenia.
To strasznie trudna sytuacja gdy trzeba wybierać w ten sposób.

Myślę tylko, że ten czas wolny od wlewów trzeba poświęcić na systematyczne wzmacnianie i odbudowywanie organizmu, takie dobre wytchnienie, doleczenie jelit, ustabilizowanie ciśnienia i pracy tarczycy. Sama wiesz zresztą co robić.
Bardzo mocno Cię ściskam.
  Temat: Czerniak przerzut do skóry pleców nieznanego pochodzenia.
missy

Odpowiedzi: 286
Wyświetleń: 123949

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-04-03, 13:19   Temat: Czerniak przerzut do skóry pleców nieznanego pochodzenia.
szczecha,
Remisja brzmi dobrze 😀

Co do tej herbatki to nie mam pojęcia jak się to łączy ( albo nie łączy) z Twoimi lekami. Ale tak sobie myślę, że Twoje wymęczone jelita niekoniecznie muszą pokochać taką nowość. Nie wiem jakie działanie ma ta kora, ale skoro to kora to pewnie ma trochę jakichś związków fenolowych ( np.garbniki, taniny) a one działają dosyć intensywnie na śluzówkę przewodu pokarmowego. Tzn. czasem takie działanie odkażająco-ściągające jest bardzo ok, ale nie jestem pewna czy akurat u Ciebie.
Popytaj jakiegoś sensownego lekarza, który będzie wiedział co dokładnie zawiera kora i jak się to ma do WZJ. I do leków.

ŚCciskam mocno.
  Temat: Czerniak przerzut do skóry pleców nieznanego pochodzenia.
missy

Odpowiedzi: 286
Wyświetleń: 123949

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-04-01, 12:12   Temat: Czerniak przerzut do skóry pleców nieznanego pochodzenia.
szczecha,
Nie zastąpię w żadnym razie Madzi70, mam nadzieję, że wkrótce Ci odpisze.
Ja tylko podrzucę fragment z ulotki:
Cytat:
Średnie i duże dawki leku mogą powodować wzrost ciśnienia tętniczego krwi, zatrzymywanie sodu i wody oraz zwiększone wydalanie potasu. Może wówczas zachodzić konieczność ograniczenia ilości sodu w diecie i uzupełnienia potasu.

https://pub.rejestrymedyczne.csioz.gov.pl/Pobieranie.ashx?type=8482-u&AspxAutoDetectCookieSupport=1 str.5
Chyba dobrze byłoby się zobaczyć z lekarzem - masz chyba niezłego rodzinnego?
  Temat: Czerniak przerzut do skóry pleców nieznanego pochodzenia.
missy

Odpowiedzi: 286
Wyświetleń: 123949

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-02-11, 22:38   Temat: Czerniak przerzut do skóry pleców nieznanego pochodzenia.
szczecha, podpytałam Madzię70 i pani dr radzi wizytę u lek.rodzinnego - albo sam sobie poradzi z aktualnym zaostrzeniem zapalenia jelit albo skieruje Cię dalej.
Ściskam.
  Temat: Czerniak przerzut do skóry pleców nieznanego pochodzenia.
missy

Odpowiedzi: 286
Wyświetleń: 123949

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-02-11, 19:57   Temat: Czerniak przerzut do skóry pleców nieznanego pochodzenia.
Encortonu sama nie bierz. Czy biegunce towarzyszy krwawienie?
Przede wszystkim, wg mojej wiedzy, taka gorączka jest absolutnie sytuacją wymagającą pilnego kontaktu z lekarzem. Masz swojego gastroenterologa?
  Temat: Czerniak przerzut do skóry pleców nieznanego pochodzenia.
missy

Odpowiedzi: 286
Wyświetleń: 123949

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-02-11, 19:35   Temat: Czerniak przerzut do skóry pleców nieznanego pochodzenia.
O kurczę, niedobre to rozpoznanie :(
Nie wiem jakie ogólnie leczenie rozpoczną lekarze, ale pewnie będą tam sterydy. I tu zaczyna się problem bo wg kryteriów wyłączenia jest to:
Cytat:
brak możliwości zmniejszenia dawek kortykosterydów
stosowanych z powodu leczenia działań niepożądanych do dawki ≤ 10 mg prednizonu na dobę lub dawki równoważnej w ciągu 12 tygodni

albo
Cytat:
wystąpienie toksyczności pochodzenia immunologicznego takich jak:
a) zapalenie płuc stopnia 3 lub 4 lub nawracające stopnia 2,
b) zapalenie jelita grubego stopnia 4

http://onkologia-online.p...2.27/b/b.59.pdf str.7, punkt 3.

Nie wiem niestety jak się ma aktywna faza wrzodziejącego zapalenia jelit do określenia „stopień 4”.

[ Dodano: 2019-02-11, 19:36 ]
Spróbuję coś znaleźć na ten temat.
 
Strona 1 z 3
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group