1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 14
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: basik78 - komentarze
marzena66

Odpowiedzi: 106
Wyświetleń: 32125

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2019-05-09, 18:49   Temat: basik78 - komentarze
basik78 napisał/a:
Wiem że to głupie pytanie-ale czy On z tego wyjdzie czy nie?

Basiu nie wiemy, Ty nie wiesz, lekarz też Ci nie da konkretnej odpowiedzi. Nie wiemy jak organizm to wszystko będzie "trawił", jak lecznie będzie działało, czy może w pewnym momencie przestanie działać, nie ma tu odpowiedzi. Lekarze robią wszystko, żeby męża wyleczyć albo przynajmniej trzymać w ryzach chorobę jak najdłużej a jak będzie to chyba wie tylko Najwyższy.
basik78 napisał/a:
Przepraszam za marudzenie ale dziś czuję się słaba

Nie marudzisz, masz prawo do słabszych dni, każdy Basiu jak ma chorego w domu to te słabe dni przychodzi, przychodzą też różne myśli do głowy i czesto te najbardziej paskudne, to normalne i tak jesteś dzielna kobitka.
basik78 napisał/a:
także wszystkim życzę siły wiary i dobrych dni-jak najmniej słabości

Tak jak Ty nam życzysz tak my tego samego życzymy Tobie.

Trzymajcie się dzielnie Ty i Twój skarb.
  Temat: basik78 - komentarze
marzena66

Odpowiedzi: 106
Wyświetleń: 32125

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2019-04-27, 22:51   Temat: basik78 - komentarze
basik78,

Basieńko, to żywy organizm czasami różne rzeczy się dzieją. Jak Ciebie boli głowa to przyłóż sobie rękę i zobaczysz, że i Tobie pulsuje, może skok ciśnienia chwilowy, może jakieś drgania szykujące się do ataku padaczki ale nie doszło do ataku. Basiu jest stagnacja, nic się nowego nie pojawiło, nic się nie pogorszyło, ciesz się to chwilą dla Twojego i męża dobra. Nie możesz sama się straszyć każdą jakąś inną, chwilową sytuacją, mąż oprócz choroby podstawowej też ma prawo do gorszego dnia, do jakiś innych dolegliwości nie związanych z jego chorobą główną. Nic się nie stało, przeszło i to najwazniejsze.

Buziaki.
  Temat: basik78 - komentarze
marzena66

Odpowiedzi: 106
Wyświetleń: 32125

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2019-04-27, 05:10   Temat: basik78 - komentarze
basik78 napisał/a:
Stagnacja cieszy - bardzo cieszy - ale świadomość tykającej bomby

Żyjcie tu i teraz, nie myśl o bombie bo to nie pomaga psychice. Stagnacja to dobre informacje.

pozdrawiam
  Temat: basik78 - komentarze
marzena66

Odpowiedzi: 106
Wyświetleń: 32125

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2019-04-06, 20:13   Temat: basik78 - komentarze
Basiu Ty wiesz, że ja za Was mocno trzymam kciuki, moje dwa gołąbki. Wiesz, że za każda osobę tutaj trzymam kciuki, każdej życze jak najlepiej. Tak miło, jak wspominasz i nas, nie zapominasz o nas ale Ty, Wy wszyscy, Ci chorzy i Ich rodziny, którzy z taką troską i miłością opiekujecie się swoimi bliskimi jesteście dla mnie wielkimi bohaterami.
My o Was wiemy wiele, Wy o nas mniej ale zapewniam, że raka znam dokładnie, nie raz cierpiałam z moimi bliskimi, ratowałam Ich, opiekowałam się Nimi, wiem co to rak, wiem jakie to cierpienie dla całej rodziny, wiem jaki to ogromny lęk jak jest jakas dolegliwość, jak zbliżają się badania, jak czytamy wynik z badań a ręce nam się trzęsą, litery zamazują.
Basiu wiesz jak ja wciąż boję się o mojego męża, wiesz, że moja mamcia jest chora i każdego dnia jest o Nią lęk żeby coś się znowu nie stało, wiesz, że parę dni temu straciłam bliską osobę, która też zmarła na raka.
Wiem Basiu co Ty i wszyscy tutaj odczuwacie i jestem całym sercem z Wami, w każdej swojej wolnej chwili, choć tych chwil mam wciąż za mało, czas ograniczony.
Basiu wszyscy tutaj jesteśmy po to, żeby sobie pomóc wzajemnie i pod względem medycznym ale równiez psychicznym.
Nie jesteśmy robotami, każdy z nas ma gorsze dni i nie raz wkładamy "maski szczęścia", choć wewnątrz nas rozwala od środka i wnętrze wyje z rozpaczy.
Trzymaj się kochana Ty, niech dzielnie walczy mąż i wszyscy forumowicze wraz ze swoimi "choruszkami"

pozdrawiam wszyskich bardzo serdecznie.
  Temat: basik78 - komentarze
marzena66

Odpowiedzi: 106
Wyświetleń: 32125

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2019-03-03, 07:33   Temat: basik78 - komentarze
basik78 napisał/a:
nikt z Was nie dostaje Zelborafu i Cotellic i nie wiem juz czy my jesteśmy na gorszym leczeniu czy o co chodzi?

Przecież wiesz, że leczenie musi być dostosowane do pacjenta, to nic złego nie znaczy, nie dopowiadaj sobie Basiu historii.
Wiem, że Ci ciężko, wiem, że cierpisz ale kochana jesteś taka dzielna i dzięki Tobie, Twojemu uporowi, Waszej miłości ten Twój mąż walczy tak jak Ty, oboje o siebie walczycie.

Mocno tulę i Ciebie i Krzysia.
  Temat: basik78 - komentarze
marzena66

Odpowiedzi: 106
Wyświetleń: 32125

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2019-02-12, 17:47   Temat: basik78 - komentarze
basik78 napisał/a:
ja dziś znów myślę-jeszcze nie.

Moja droga, jesteś tutaj tyle czasu z nami i wiesz doskonale, że Hospicjum absolutnie nie oznacza końca a godne przejście przez chorobę dla samego chorego i spokój wewnętrzny dla rodziny, która wie, że w razie "czegoś" jest kogo wezwać, jest kogo się poradzić, jest do kogo zadzwonić i tym kimś jest HD, które nie da cierpieć pacjentowi. Ja sobie nie wyobrażam, żebym przeszła przez chorobę moich bliskich bez Ich opieki, bez wspaniałego lekarza i pielęgniarki, która była na kazde moje zawołanie, oboje odbierali telefony, kiedy Ich potrzebowałam, czułam się spokojniejsza. Poza tym moja droga zderzenie się z pogotowiem przy chorobie nowotworowej to masakra, wzywasz Ich a Oni od razu, że wiem chyba na co pacjent jest chory, nie zabierzemy do szpitala, radź sobie człowieku sam a Hospicjum podejdzie do tego tak jak trzeba.

Co ja Ci będe prawić morały, czy chociażby zachęcać, Ty wiesz doskonale, że tak trzeba, że tak lepiej a przeciez dla Krzysia chcesz jak najlepiej.

Buziaki
  Temat: basik78 - komentarze
marzena66

Odpowiedzi: 106
Wyświetleń: 32125

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2018-12-29, 20:15   Temat: basik78 - komentarze
Jak takiej miłości nie kibicować, toć Wy jesteście od siebie uzależnieni ;) i niech tak będzie

:tull:
  Temat: basik78 - komentarze
marzena66

Odpowiedzi: 106
Wyświetleń: 32125

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2018-11-05, 19:56   Temat: basik78 - komentarze
basik78 napisał/a:
"ciekawi " jak długo ta chemia trzyma wszystko w ryzach bo statystycznie to makabrija...

Nie myśl o tym, to w niczym nie pomaga a tak poza tym to
|happy| ::dance:: |uscisk|
  Temat: basik78 - komentarze
marzena66

Odpowiedzi: 106
Wyświetleń: 32125

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2018-10-23, 00:15   Temat: basik78 - komentarze
basik78 napisał/a:
Czy to po radioterapii?

Może, trudno to ocenić nie widząc, zapytaj lekarza.
Basiu wiem, że się boisz, to normalne, jestem całym sercem z Tobą, nieustająco
:/pociesza:/
  Temat: basik78 - komentarze
marzena66

Odpowiedzi: 106
Wyświetleń: 32125

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2018-08-31, 17:39   Temat: basik78 - komentarze
basik78,

Wiesz, że całym sercem jestem z Wami |buziaki|

Nie odstawiajcie Relanium, nawet jak mąż jest senny, nawet jak czuje się spokojny.
  Temat: basik78 - komentarze
marzena66

Odpowiedzi: 106
Wyświetleń: 32125

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2018-08-07, 07:21   Temat: basik78 - komentarze
basik78,

Kochana strasznie współczuję, Ty wiesz jak i wiesz, że jestem cały czas myślami z Wami. Moi kochani "wariaci". Basiu a może takie opatrunki specjalne na poparzenia, poobwiązujesz mężowi co się da żeby złagodzić, popytaj o to lekarza.

buziaki Basiu |buziaki|
  Temat: basik78 - komentarze
marzena66

Odpowiedzi: 106
Wyświetleń: 32125

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2018-06-15, 17:33   Temat: basik78 - komentarze
basik78 napisał/a:
Nie ukrywam że się przywiazalam do tego forum....czasami nie mogę się opamietac gdy jeden z nas nam nie odpisuje...wtedy jest smutno....zresztą tego się nie da opisać słowami.

Myślę kochana, że wielu z nas ma wielokrotnie łzy w oczach, rozmyśla, analizuje, wspomina, wielokrotnie jest nam tutaj smutno i nie możemy się pogodzić z cierpieniem ludzi na tym forum i Ich odchodzeniem. Mamy moja droga w większości takie same odczucia/uczucia jak Ty.

Trzymam mocno kciukasy za męża

:cmok:
  Temat: basik78 - komentarze
marzena66

Odpowiedzi: 106
Wyświetleń: 32125

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2018-06-14, 20:06   Temat: basik78 - komentarze
basik78 napisał/a:
Zresztą mam żal do siebie ogromny że taka fajtłapa jestem i pozwoliłam by doszło do przerzutów-bo gdybym wcześniej tu była to bym wiedziała ze mam sie upomnieć o zakichane TK głowy i wszystko wyglądało by inaczej.


Nie moja droga, nawet jakbyś robiła co miesiąć TK (co nie realne) to i tak nie zapobiegłabyś przerzutom do OUN, gdzie przerzuty uderzą nie mamy przecież wpływu, tego nie da się zapobiec więc winy tu Twojej nie ma żadnej.

Trzymaj się dzielnie dla Ciebie i dzielnego mężusia mocne uściski. :tull:
  Temat: basik78 - komentarze
marzena66

Odpowiedzi: 106
Wyświetleń: 32125

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2018-03-28, 21:52   Temat: basik78 - komentarze
basik78,
Normalnie struś pędziwiatr ten Twój mąż ale to dobrze, jak ma siły niech działa. To tez bardzo dobre na psychikę, jak mamy jakieś zajęcie to mniej mamy w głowie czarnowidztwa i tych złych myśli a psychika w tej chorobie to tez istotny czynnik.
Zawsze możesz wziąć kosz piknikowy i rozłożyć się z mężem w garażu jak taki pracuś, jeszcze kiedyś byy tzw. trojaki w których się nosiło obiady :lol:

pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group