1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 9
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Proszę o pomoc
marzena66

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 10648

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-03-19, 17:57   Temat: Proszę o pomoc
Marcin J napisał/a:
tutaj nie wiem czy nie przysluguje wam prawo do objecia opieka przez Hospicium Domowe,

Nie czytałam wstecz postów ale jeśli jest na razie leczenie radykalne to pacjent nie kwalifikuje się do opieki HD, skorzystać z Ich opieki mogą pacjenci u których leczenie już zakończono lub leczeni są paliatywnie.

Agjafa, idź z mamą do lekarza rodzinnego, trzeba sprawdzić bo jakby doszło do zapalenia płuc wtedy nie jest dobrze, może mamie potrzebny jest antybiotyk. Z pacjentami onkologicznymi postepuje się ostrożniej niż katar, kaszel u pacjenta z infekcją.

pozdrawiam.
  Temat: Proszę o pomoc
marzena66

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 10648

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-02-02, 10:33   Temat: Proszę o pomoc
Agjafa napisał/a:
.Ale mam metlik glow bo na chemii mówili lekarze że rokowania złe i napewno mama na to umrze

Agjafa napisał/a:
natomiast na rafioterapii mowili że mama nic juz nie ma i ma wielką szanse na wujscie calkowite z tego .

I ta i druga opcja są możliwe, jak będzie dopiero pokażą kolejne wyniki. Rak lubi wracać, dawać szybko przerzuty, nawet jak pierwsze wyniki po leczeniu sa optymistyczne a jak będzie u mamy nie wiemy. Nie myśl o tym, trzeba obserwować, kontrolować, każde niepokojące zmiany zgłaszczać lekarzowi a najbliższy czas sam pokaże jak mama zareagowała na leczenie.

Wiem, mało optymistycznie napisałam ale trzeba być w tej chorobie na wszystkie opcje nastawionym.
pozdrawiam
  Temat: Proszę o pomoc
marzena66

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 10648

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-10-09, 19:00   Temat: Proszę o pomoc
Agjafa napisał/a:
Trochę za wiele razy dodało

Ano za dużo, usunęłam ;)
ach te lekarskie pismo, ale chyba mowa o pregresji.

pozdrawiam
  Temat: Proszę o pomoc
marzena66

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 10648

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-09-11, 20:26   Temat: Proszę o pomoc
Agjafa napisał/a:
Ciekawe czy ten rodzaj chemi wogole dziala cos na tego dziada bo tamta juz wiemy ze dzialala i te wieksze odstepy czasowe.

Przy zawałach bardzo często pacjent może nie zostać poddany chemioterapii. U mamy na szczęście musiało dobrze się wszystko wygoić po zawale, organizm się dobrze zregenerował, wydolność serca wróciła prawie do normy i zdecydowano się na chemioterapię. Każda chemia źle oddziaływuje na serce, wątrobę, nerki i cisplatyny mogłaby w mamy wypadku tylko zaszkodzić, np. ponowny zawał, czy uszkodzenie nerek/wątroby dlatego zdecydowano zamienić składnik chemii i jest to słuszne postępowanie. Czy mamie ta chemia posłuży nie wiemy, okaże się dopiero po badaniach kontrolnych.

Agjafa napisał/a:
czy są w Polsce jakieś prywatne ośrodki leczenia nowotworow?moze2 ktos cos wie?

Zapewne są ale ja się w tym temacie nie wypowiadam.

pozdrawiam
  Temat: Proszę o pomoc
marzena66

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 10648

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-07-28, 09:08   Temat: Proszę o pomoc
Agjafa,
Niestety może się tak zdarzyć, leczenie jest ciężkie, chemioterapia oprócz tego, że ma leczyć raka wywołuje mnóstwo skutków ubocznych, serce również osłabia. Pewnie, że nie każdemu zdarzy się zawał ale może, mogło się na to złożyć wiele czynników nie tylko wynik leczenia.

Teraz mama musi się zregenerować, raczej nie dostanie teminowo chemii, zapewne kolejny wlew zostanie przedłużony i kardiolog będzie musiał ocenić czy mama dalszą chemię będzie mogła przyjąć czy nie.

pozdrawiam i strasznie mi przykro, że tak się potoczyło niekorzystnie.
  Temat: Proszę o pomoc
marzena66

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 10648

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-06-20, 20:20   Temat: Proszę o pomoc
Agjafa napisał/a:
mamy już wynik rak drobnokomórkowy

Przykro mi bardzo.
Agjafa napisał/a:
i co teraz

Teraz trzeba skonsultować z jakimś dobrym torakochirurgiem czy jest możliwość operacji i oczywiście onkolog żeby rozpocząć dalszy leczenie.

pozdrawiam
  Temat: Proszę o pomoc
marzena66

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 10648

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-06-03, 18:23   Temat: Proszę o pomoc
Agjafa napisał/a:
No widzisz piszesz że nie można stwierdzic na pidstawie tk ze to nowotwór ale jak spojrzysz na wypis ze szpitala i ostatni tk to pusze czarno na biało ze to nowotwor hmm ciężko to wszystko zrozumieć

Nie przeczytałaś ze zrozumieniem poprzedniego mojego postu, zatem cytuję jeszcze raz
marzena66 napisał/a:
Nie, nie można. Na pewno każda nowa zmiana to nowotwór = nowy twór, tylko pytanie jaki?, złośliwy czy łagodny


A pisząc "po polskiemu" lub tłumacząc co miałam na myśli, każda nowa zmiana jest nowotworem "nowy twór", nowotwór to zmiana łagodna i nowotwór to zmiana złosliwa a jak złośliwa to rak. Co jest u mamy bez badań nie powiemy, jest na pewno coś co wymaga dalszej diagnostyki i może budzić podejrzenie nowotworu złośliwego czyli raka.

Agjafa napisał/a:
To którędy miał by przejść

A może prześć sobie rak droga limfatyczną a może drogą krwionośną.
Agjafa napisał/a:
i pod wzgledem ginekogicznym byłyśmy ciągle pod kontrolą i bylo wszystko ok

Jak najbardziej mogło być wszystko przez lata ok. robione systematycznie badania nie pokazały wznowy.

Ja nie twierdzę, że jest to na pewno przerzut bo jasnowidzem nie jestem ja tylko mówię, że taka możliwość istnieje jak istnieje możliwość, że będzie to nowy niezależny rak, co wyjdzie trzeba dalszych badań.

pozdrawiam
  Temat: Proszę o pomoc
marzena66

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 10648

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-06-03, 08:59   Temat: Proszę o pomoc
Agjafa,
Nie, nie można. Na pewno każda nowa zmiana to nowotwór = nowy twór, tylko pytanie jaki?, złośliwy czy łagodny a taka informację może dać tylko badanie hist.pat.

Na razie możemy tylko powiedzieć, że na pewno obraz zmiany jest niepokojący i może sugerować coś gorszego ale jak będzie, dopiero dalsze badania to rozstrzygną.
Agjafa napisał/a:
U nas wierdza że ten nowotwór nie ma nic wspólnego z tamtym czyli to nie przerzut tylko nowe ognisko .

A na jakiej to podstawie sa wyciągnięte takie wnioski, bo dla mnie może to być jednak przerzut tamtego raka?

pozdrawiam
  Temat: Proszę o pomoc
marzena66

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 10648

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-06-02, 03:17   Temat: Proszę o pomoc
Agjafa,

Czy pisałaś pod innym nickiem? Zgodnie z Regulaminem ciąg dlaszy historii choroby kontynuje się w tym samym watku żeby mieć cały obraz sytuacji od poczatku bo jest to bardzo istotne.
Wstawiaj prosze zdjęcia bardziej czytelne, nie prześwietlone słońcem bo trudno cokolwiek się doczytać, ja nie mogłam.

Z tego co choć trochę doczytałam to obraz płuc budzi niepokój i na pewno powinna być przeprowadzona dalsza diagnostyka i sprawdzenie pod względem hist.pat. co to za zmiany.

Może to być np. przerzut z poprzedniego raka, dlatego jest tak istotne zachowanie ciągłości hostorii.

pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group