1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 12
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: rak drobnokomórkowy płuca prawego z naciekaniem
marzena66

Odpowiedzi: 69
Wyświetleń: 20290

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-03-11, 21:05   Temat: rak drobnokomórkowy płuca prawego z naciekaniem
magdalena111,

Przyjmij ode mnie wyrazy współczucia ::rose::

Co do Twoich dolegliwości, zrób badania bo to podstawa ale najprawdopodobniej jest to wynik przemęczenia i ogromnego stresu. Póki jesteśmy cały czas w pełnej gotowości, wiemy, że musimy być silni to tak jest jak coś się skończy wtedy wszystko na nas spada, organizm odchorowuje to co cały czas przeżywał ale wyniki to podstawa.
  Temat: rak drobnokomórkowy płuca prawego z naciekaniem
marzena66

Odpowiedzi: 69
Wyświetleń: 20290

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-08-13, 05:04   Temat: rak drobnokomórkowy płuca prawego z naciekaniem
magdalena111 napisał/a:
Powiedzcie mi jak to jest z tym alkoholem,śmiało może wypić piwo czy też nie?

Jeżeli sobie od czasu do czasu wypije troszeczkę dla smaku piwa nic się nie stanie.

pozdrawiam
  Temat: rak drobnokomórkowy płuca prawego z naciekaniem
marzena66

Odpowiedzi: 69
Wyświetleń: 20290

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-07-30, 08:11   Temat: rak drobnokomórkowy płuca prawego z naciekaniem
magdalena111 napisał/a:
Mam pytanie czy picie słodkich napoi ma jakiś wpływ na nowotwór?słyszałam że rak żywi się w ten sposób.

Nie przesadzajmy z tym słodkim, gdyby było aż tak szkodliwe to co druga osoba albo prawie każdy jedzący słodycze padałby na raka. Poza tym nie żałujmy naszym chorym tego co lubi, litości jeszcze w chorobie robić ograiczenia, nie. Chce golonkę, piwo czy napić sie słodkiego napoju to dawajcie to swoim chorym ani to już nie zaszkodzi ani nie pomoże.

pozdrawiam serdecznie
  Temat: rak drobnokomórkowy płuca prawego z naciekaniem
marzena66

Odpowiedzi: 69
Wyświetleń: 20290

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-07-11, 19:58   Temat: rak drobnokomórkowy płuca prawego z naciekaniem
magdalena111 napisał/a:
Co robić abyy elektrolity się nie obniżały?

Elektolity obniżają się zapewne od chemii, zjeść banana żeby był potas, jakiś sok pomidorowy czy pomidory, trochę dosolić potrawu żeby sód nie spadał a przede wszystkim pić, pić i jeszcze raz pić bo pijąc tato wypłukuje toksyny pochemiczne.

pozdrawiam
  Temat: rak drobnokomórkowy płuca prawego z naciekaniem
marzena66

Odpowiedzi: 69
Wyświetleń: 20290

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-07-09, 18:00   Temat: rak drobnokomórkowy płuca prawego z naciekaniem
magdalena111 napisał/a:
teraz nie wiem czy ma dana tabletka za dużo czy za mało sodu

Zapewne rozjechały się elektrolity po chemii, uzupełnilii i stan się poprawił. Trzeba ogarnąć wizytę u kardiologa i może należy zmodyfikować przyjmowanie leków na serce, tak żeby nie kolidowało i nie było interakcji z chemioterapią.

Najwazniejsze, że jest lepiej.
Przed chemią trzeba będzie jak napisałam wyżej skonsultować się z kardiologiem, jak to ogarniecie to jak najbardziej chemia może być podana. Druga opcja to przed chemią trzeba zgłosić lekarzowi o kłopotach z pulsem to skieruje onkolog pierw do kardiologa przed chemioterapią.

pozdrawiam
  Temat: rak drobnokomórkowy płuca prawego z naciekaniem
marzena66

Odpowiedzi: 69
Wyświetleń: 20290

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-07-09, 17:34   Temat: rak drobnokomórkowy płuca prawego z naciekaniem
Może chemioterapia uszkodzić serce i mogą być różne sensacje z tym związane. Tato jest w szpitalu więc miejmy nadzieję, że opanują ten stan.

Jak się teraz ma sytuacja z tatą?

Trzymaj się
  Temat: rak drobnokomórkowy płuca prawego z naciekaniem
marzena66

Odpowiedzi: 69
Wyświetleń: 20290

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-07-04, 23:33   Temat: rak drobnokomórkowy płuca prawego z naciekaniem
magdalena111,
Po drugim cyklu zgodnie z zaleceniami powinny być wykonane badania obrazowe i wtedy zobaczą jak działa chemioterapia, jak dobrze moga dołożyć, jak nie będzie poprawy to zapewne nie będzie kontynuacji.
Na razie nie ma co gdybać.

pozdrawiam
  Temat: rak drobnokomórkowy płuca prawego z naciekaniem
marzena66

Odpowiedzi: 69
Wyświetleń: 20290

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-07-02, 21:55   Temat: rak drobnokomórkowy płuca prawego z naciekaniem
Marcinxxx napisał/a:
że większość lekarzy wie, że rtg klaki piersiowej jest badaniem nic nie wartym a tak naprawdę standardowo powinno się kierować w ramach kontroli na TK każdego pacjenta z czynnikami ryzyka - co rok.

Może nie nic nie wartym ale mało dokładnym. Zapewne badanie TK byłoby bardziej przydatne, może nie co rok ale myślę, że na razie wciąż jest to tylko marzeniem.

pozdrawiam
  Temat: rak drobnokomórkowy płuca prawego z naciekaniem
marzena66

Odpowiedzi: 69
Wyświetleń: 20290

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-07-01, 04:19   Temat: rak drobnokomórkowy płuca prawego z naciekaniem
magdalena111 napisał/a:
I tutaj moje pytanie dlaczego 4 a nie 6?

nie wiem jaki schemat chemioterapii tato przyjmuje?, można podać 4 albo 6 cykli, to lekarz ocenia stan pacjenta i na tej podstawie ustala ilość.

pozdrawiam
  Temat: rak drobnokomórkowy płuca prawego z naciekaniem
marzena66

Odpowiedzi: 69
Wyświetleń: 20290

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-06-16, 19:53   Temat: rak drobnokomórkowy płuca prawego z naciekaniem
magdalena111 napisał/a:
Kiedy mamy się spodziewać złego samopoczucia taty,od razu po podaniu chemii,kilka godzin po czy może kilka dni?

Z tym jest różnie, niektórzy parę godzin po wlewie czują się już gorzej, niektórzy po pierwszym wlewie jeszcze nie odczuwaja jakiś strasznych skutków jedynie lekkie osłabienie, z każdą chemią może być gorsze samopoczucie, niektórzy na drugi dzień, u każdego jest różnie i tez jest to zależne od rodzaju chemioterapii.
magdalena111 napisał/a:
Czy leki przeciwwymiotne podać tacie od razu czy czekać aż będzie wymiotować?

Jak wiedzą, że chemia wywołuje wymioty to przed wlewam dadzą tacie przeciwwymiotne, później dostaniecie rozpiskę i recepty na te leki, tylko tato poczucje, ze Go mdli to bierze leki.
magdalena111 napisał/a:
co z lekami na biegunkę?czekać aż ona nastąpi czy podać już zapobiegawczo?

Mogą być biegunki, moga zaparcia. Jesli dolegliwości wystąpia wtedy w tym wypadku podajemy leki i pomagamy. Wcześniej nie ma potrzeby bo może tato nie mieć takich objawów to po co faszerowac lekami.
magdalena111 napisał/a:
Czytałam że najlepiej aby po chemii jeść chłodne rzeczy to prawda?

Niech tato je na co ma ochotę, po prostu wiele osób po chemioterapii nie może jeść i chłodniejsze rzeczy, czy ssanie kostek lodu przynosi ulgę, to wszystko wyjdzie " w praniu"

pozdrawiam i powodzenia.
  Temat: rak drobnokomórkowy płuca prawego z naciekaniem
marzena66

Odpowiedzi: 69
Wyświetleń: 20290

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-06-07, 18:55   Temat: rak drobnokomórkowy płuca prawego z naciekaniem
magdalena111 napisał/a:
onkolog z innego miasta nam powiedział że przed podaniem chemii musimy zrobić TK głowy.

A dlaczego kazał zrobić TK?, jakieś objawy ze strony OUN?, to lekarz prowadzący decyduje jakie badania powinien zrobić pacjent. Jeżeli nie ma jakiś niepokojących dolegliwości z reguły nie robi się wyników z ciekawości.

Oczywiście można zrobić, nie zaszkodzi ale musicie o skierowanie poprosić onkologa.

pozdrawiam
  Temat: rak drobnokomórkowy płuca prawego z naciekaniem
marzena66

Odpowiedzi: 69
Wyświetleń: 20290

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-06-02, 03:51   Temat: rak drobnokomórkowy płuca prawego z naciekaniem
magdalena111 napisał/a:
Nie rozumiem dlaczego tatę nie zabrali od razu na chemioterapię?,


A czy tato jest już umówiony/ma wyznaczony konkretny termin?

Pacjentów jest bardzo dużo, nic się nie dzieje niestety od ręki. Ja wiem, że chciałabyś już/teraz/od razu, ale takich przypadków jak Twój tato jest bardzo dużo a możliwości lekarzy/szpitali/przychodni jakie są wiesz zapewne doskonale.

magdalena111 napisał/a:
Jak pomaga hospicjum domowe?
i jak mam się do nich zgłosić?

Jak już będzie określone leczenie onkologiczne chemio i/lub radioterapia trzeba dowiedzieć się jakie to leczenie, zapewne paliatywne bo są już przerzuty odległe. Jeżeli onkolog powie Wam, że jest to leczenie paliatywne to poproście o skierowanie do hospicjum domowego, musi być na skierowaniu zaznaczone, że pacjent leczony paliatywnie.

Ze skierowaniem wybierasz sobie hospicjum i zapisujesz tatę, czekasz na pierwszą wizytę, czasami może to być bardzo długo. Do domu przychodzi pilęgniarka i lekarz hospicyjny, czestośc wizyt jest różna, pięgniarka raz w tygodniu lekarz czasami też raz w tygodniu czasami raz na dwa tygodnie, zależy od stanu pacjenta. Leczą oni pacjenta objawowo, czyli to co się dzieje żeby łagodzić dolegliwości, żeby pacjent jak najmniej odczuwał dyskomfort związany z chorobą.

pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group