1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
rak drobnokomórkowy płuca prawego z naciekaniem
Autor Wiadomość
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #46  Wysłany: 2018-12-30, 16:43  


Są wypożyczalnie koncentratorów tlenu to nie kosztuje dużo. W W-wie przywożą tego samego dnia więc dziś wyszukaj wypożyczalnie w Poznaniu a jutro od rana dzwoń. Chyba że szpital, tam dostanie tlen
_________________
sprzątnięta
 
magdalena111 


Dołączyła: 29 Maj 2018
Posty: 34

 #47  Wysłany: 2019-01-01, 12:58  


Załatwiliśmy tlen. Tata jak zrobi dosłownie kilka kroków to jest bardzo zmęczony.Nie wiem czy jest to wina zapalenia oskrzeli czy niestety postęp choroby. Serce boli człowieka tak bardzo że nie można pomóc :cry: Czy słyszeliście o leku,kropelkach nazwa METHADON? Może ktoś z Was TUTAJ je zażywa?Trafałam na grupę na facebook-u gdzie ludzie leczą się methadonem,są dowody naukowe że lek działa w każdym stadium choroby.U bardzo dużo osób chorych nastąpiła duża poprawa czy też całkowite wyleczenie. W polsce również jest ten lek ale o innym składzie dlatego trzeba się po niego udać do Niemiec -to mamy najbliżej.
 
MalgorzataB 


Dołączyła: 01 Lip 2017
Posty: 153
Pomogła: 9 razy

 #48  Wysłany: 2019-01-01, 14:11  


Wklejam cytat z bazy leków
"Metadon to opioidowy lek przeciwbólowy, oddziałujący na receptor opioidowy.
Działanie na ośrodkowy układ nerwowy polega głównie na silnym efekcie przeciwbólowym i uspokajającym. Morfina hamuje również czynność ośrodków oddechowego i kaszlowego w rdzeniu przedłużonym.
Metadon zwiększa napięcie mięśnie gładkich (za wyjątkiem mięśni gładkich naczyń krwionośnych i macicy). Prowadzi to między innymi do: opóźnionego opróżniania żołądka z powodu skurczu odźwiernika, zaparć spastycznych w wyniku zwiększenia napięcia mięśni okrężnych jelit, wzrostu ciśnienia w drogach żółciowych z powodu skurczu zwieracza Oddiego. Preparat powoduje również skurcz pęcherza i mięśni gładkich dróg moczowych.
Po nagłym odstawieniu może wystąpić zespół abstynencyjny podobny do tego, występującego w przypadku morfiny, jednak o łagodniejszym przebiegu."

Jest to lek działający jak morfina, silniejszy.
Szczerze mówiąc nie słyszałam o przypadku wyleczenia z raka za pomocą opioidów.
One pomagają opanować ból, uspokajają, wyciszają, ale nie leczą raka :-(
 
magdalena111 


Dołączyła: 29 Maj 2018
Posty: 34

 #49  Wysłany: 2019-01-01, 21:08  


Również nie słyszałam Ale wczoraj czytałam. Podaje nazwę do grupy zamkniętej,ludzie opisują swoje doświadczenia z tym lekiem
D-L


Screenshot_20190101-210815_Facebook.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 235 raz(y) 279,31 KB

 
JaBaba 


Dołączyła: 10 Sty 2016
Posty: 634
Pomogła: 14 razy

 #50  Wysłany: 2019-01-14, 18:06  


Założycielka tej grupy tak zażarcie rekomendująca wspomniany metadon na każdym kroku podkreśla, że powinien być stosowany razem z chemioterapią - często gesto jest tak,że ludzie stosujący jakieś metody alternatywne równocześnie z leczeniem konwencjonalnym polepszenia stanu zdrowia przypisują właśnie alternatywie, a przy pogorszeniu winna jest ta konwencjonalna np. chemia. Poza tym ta pani ma na fb dwa profile - na jednym propaguje metadon, a na drugim oleje z marihuany. A ludzie różne rzeczy piszą, również bzdury jak kobieta, która na swoim blogu napisała, że gdy podczas wlewu chemii kropla cytostatyku spadła na podłogę to wypaliła dziurę ;) Wiem, że Ci ciężko, ale trochę więcej sceptycyzmu życzę w podejściu do takich "nowinek".
_________________
Jest taka cierpienia granica, za którą się uśmiech pogodny zaczyna...
 
magdalena111 


Dołączyła: 29 Maj 2018
Posty: 34

 #51  Wysłany: 2019-01-15, 14:28  


Na forum jest ponad 10 tysięcy członków. Ludzie przedstawiają swoje badania przed i jakiś czas po stosowaniu metadonu. W większości przypadków cofają się zmiany całkowicie lub częściowo,zdarzają się sytuacje że lek ten nie działa,tak jak przy podawaniu chemioterapii. Chemioterapia również nie działa. Trzeba spróbować wszystkiego. Co do założycielki forum Pani Katarzyny Kilian to nic złego nie mogę o tej osobie powiedzieć. Marihuana również leczy raka nie jedna osoba już o tym wspomniała.
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #52  Wysłany: 2019-01-15, 16:31  


W zaraniach dziejów forum na prośbę o opinię jednej z forumowiczek (podała źródło Swojej wiedzy) dotarłam do materiałów źródłowych skąd się wziął ten metadon. To było tylko jedno badanie w którym stwierdzono że dodatek (niewielki) metadonu w trakcie chemioterapii poprawia wyniki. I to tylko u tych chorych u których chemia działa. Metadon jest tani, mało szkodliwy, działa jakoś przeciwbólowo i poprawia nastrój chorych więc pragmatyczni (i nie zmuszeni liczyć każdego centa) lekarze niemieccy dosyć często przepisują go do chemioterapii. Ale niemiecki preparat niczym nie różni się od polskiego, sam metadon nie leczy i w żadnym wypadku nie należy traktować go jak lek ostatniej szansy. A w Polsce można prosić lekarza o wypisanie recepty na metadon i niektórzy nawet takie prośby uwzględniają.

A co do marihuany to stwierdzono że niewątpliwie poprawia ogólny stan chorych, ale wszyscy lekarze zajmujący się badaniami nad canabinoidami mówią "musimy sprawdzić' jak się ich pyta czy można leczyć tym raka.
Ostatnio powstał bardzo dobry film na temat medycznej marihuany w Polsce pt "Podziemie nadziei" ale ponieważ to dokumentalny i opowiadający się za marihuaną to w TVP na pewno się go nie zobaczy. Jak ktoś go znajdzie na jakiejś platformie to polecam i proszę podajcie gdzie jest.
_________________
sprzątnięta
 
magdalena111 


Dołączyła: 29 Maj 2018
Posty: 34

 #53  Wysłany: 2019-03-09, 14:09  


Witajcie po dłuższej nieobecności .
Niestety przegraliśmy walkę z tym draniem :cry: :cry:
Cięzko jest się pozbierać po śmierci taty,nie wierzymy że nie ma Go z Nami.
Dziękuję wszystkim za udzielenie Nam rad i słów otuchy.


Na domiar złego mam problemy zdrowotne. Zaczęłam się dziwnie czuć z miesiąc temu,moje objawy dotyczą twarzy i głowy. Jestem załamana,człowiek nie może się pozbierać po śmierci taty a z drugiej strony już dostał strzał z dolegliwościami.
 
JaBaba 


Dołączyła: 10 Sty 2016
Posty: 634
Pomogła: 14 razy

 #54  Wysłany: 2019-03-09, 14:39  


::rose::
_________________
Jest taka cierpienia granica, za którą się uśmiech pogodny zaczyna...
 
emes 


Dołączyła: 04 Sty 2019
Posty: 94
Pomogła: 20 razy

 #55  Wysłany: 2019-03-09, 15:03  


Przyjmij wyrazy współczucia. Przykro mi bardzo, że i wam się nie udało...
_________________
Gdyby miłość mogła uzdrawiać, a łzy wskrzeszać... byłbyś z nami Tato (*) 27.01.2019
 
Marcin J 


Dołączył: 01 Gru 2015
Posty: 665
Skąd: Trojmiasto
Pomógł: 91 razy

 #56  Wysłany: 2019-03-09, 19:21  


Przyjmij wyrazy wspolczucia, ::rose::
_________________
NDRP, Tesc walczyl 4 miesiace i 1 dzien. Na zawsze w naszych sercach.
 
Monika86 


Dołączyła: 11 Lip 2018
Posty: 28
Skąd: Warszawa
Pomogła: 1 raz

 #57  Wysłany: 2019-03-09, 23:32  


::rose::

Twoj organizm odreagowuje stres... zmeczenie...
Musisz zadbac o siebie
Trzymaj sie
 
zaniedbała 


Dołączyła: 04 Sie 2014
Posty: 125
Pomogła: 4 razy

 #58  Wysłany: 2019-03-10, 02:02  


::rose:: ::rose:: ::rose:: przykro mi
 
Reszka.78 



Dołączyła: 29 Lis 2011
Posty: 948
Pomogła: 136 razy

 #59  Wysłany: 2019-03-10, 10:34  


Przyjmij wyrazy współczucia ::rose::
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #60  Wysłany: 2019-03-11, 21:05  


magdalena111,

Przyjmij ode mnie wyrazy współczucia ::rose::

Co do Twoich dolegliwości, zrób badania bo to podstawa ale najprawdopodobniej jest to wynik przemęczenia i ogromnego stresu. Póki jesteśmy cały czas w pełnej gotowości, wiemy, że musimy być silni to tak jest jak coś się skończy wtedy wszystko na nas spada, organizm odchorowuje to co cały czas przeżywał ale wyniki to podstawa.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group