1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 13
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Prosba w interpretacji wyniku TK Mamy
marzena66

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 13549

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2018-07-27, 19:33   Temat: Prosba w interpretacji wyniku TK Mamy
Fabienka

Przyjmij moje najszersze wyrazy współczucia ::rose::
  Temat: Prosba w interpretacji wyniku TK Mamy
marzena66

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 13549

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2018-06-21, 18:26   Temat: Prosba w interpretacji wyniku TK Mamy
Fabienka napisał/a:
Chodzi mi o to czy nie mozna mamie podac lekow antydepresyjnych wiem ze ich dzialanie jest dopiero po kilku tygodnisch 2,3

Dokładnie tak, antydepresanty jak najbardziej można mamie wdrożyć, nawet wskazane bo nie zawsze jest człowiek w stanie usźwignąć taka chorobę. Zanim antydepresant zacznie na dobre działać można się wspomóc lekami uspokajającymi w szpitalu możesz poprosić i podadzą najprawdopodobniej hydroksyzynę, na pewno mamę uspokoi.

Dużo sił Wam życzę i trzeba mamę wspierać, zapewne tatę też bo jest to i dla Niego trudna sytuacja, pozdrawiam.
  Temat: Prosba w interpretacji wyniku TK Mamy
marzena66

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 13549

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2018-06-19, 20:03   Temat: Prosba w interpretacji wyniku TK Mamy
Fabienka,

Daj mamie dojść do siebie po operacji jeżeli dojdzie bo tego nikt nie wie na tą chwilę, mama jest po operacji, mama ma mocno zaawansowaną chorobę trzeba na razie czekać.

Może mama czuje, że koniec bliski, podobno, piszę podobno bo nie wiem chorzy to czują, może poprzez swoją słabość mama tak mówi, może to skutek przyjmowania leków, stan pooperacyjny, przyczyn może byc na tą chwilę mnóstwo. Na razie daj sobie spokój z psychologiem, mama teraz musi dojść do siebie a Wy (rodzina) jesteście dla Niej największym wsparciem, trzeba dać mamie na razie czas.

pozdrawiam
  Temat: Prosba w interpretacji wyniku TK Mamy
marzena66

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 13549

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2018-06-15, 17:28   Temat: Prosba w interpretacji wyniku TK Mamy
Fabienka napisał/a:
Tata powiedzial ze przejmuje ja jakas pani onkolog.

Bo tak jak napisałam jest raczej duże prawdopodobieństwo raka i to już rozsianego, onkolog może przyjść na rozmowę żeby mamę do tej diagnozy przygotować i powiedzieć mniej więcej jak będzie wyglądało leczenie ale czysto teoretycznie bo trzeba poznać najpierw rodzaj raka.

pozdrawiam
  Temat: Prosba w interpretacji wyniku TK Mamy
marzena66

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 13549

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2018-06-14, 19:49   Temat: Prosba w interpretacji wyniku TK Mamy
Fabienka napisał/a:
ze podczas operacji pobrano wycinki do badania i nic wiecej nie robiono.

Jeżeli tak postąpiono to jest zbyt dużo zmian i nie ma sensu wtedy operować bo nie da się usunąć wszystkiegoo i taka operacja nic by nie dała a jedynie pogorszyła stan mamy.

Fabienka napisał/a:
ze sa przerzuty do wezlow chlonnych? Patologiczne wezly oraz naciekanie na plat watroby oraz pien trzewny...czy to swiadczy o przerzutach?

Tak to świadczy o zaawansowanej chorobie, choroba już rozprzestrzeniła się na różne narządy czyli są nacieki, przerzuty. Jest również w węzłach i tą drogą rozsiewa się dalej po organizmie, przykro mi.
Fabienka napisał/a:
Stwierdzil tata ze jest szansa ze to guz lagodny..nie wiem czy ludzic sie tym?

Przykro mi to napisać ale po tym jak nie wykonano operacji, po wyniku TK zmiany niestety wyglądają na złośliwe, przykro mi.
Fabienka napisał/a:
Wiem ze trzeba czekac ale to znow 2 tyg...;(

No niestety trzeba tylko wynik hist.pat, da Wam diagnozę i pozwoli na dalsze leczenie.
Fabienka napisał/a:
chcialabym by stal sie cud i faktycznie ten guz okaxal sie nowotwotem lagodnym.

Nie chcę Ci odbierać nadzieii i chcę się bardzo mylić ale chyba ten cud się nie stanie.

Bardzo mi przykro, że takie niedobre informacje Ci napisałam ale skoro tu jesteś to chcesz usłyszeć prawdę. Trzeba poczekać na wynik i dopiero sprawa się wyjasni na 100 %. teraz tylko stawiamy diagnozę na podstawie obrazu.

Trzymaj się, pozdrawiam serdecznie.
  Temat: Prosba w interpretacji wyniku TK Mamy
marzena66

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 13549

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2018-06-13, 18:37   Temat: Prosba w interpretacji wyniku TK Mamy
Fabienka napisał/a:
i wazne sa nastepne 24 godziny

Oczywiście, że tak, mama jest po ciężkiej operacji ale już po najgorszym i miejmy nadzieję, że po mału będzie się regenerowała.

Czekamy na dalszy informacje, pozdrawiam
  Temat: Prosba w interpretacji wyniku TK Mamy
marzena66

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 13549

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2018-06-12, 17:29   Temat: Prosba w interpretacji wyniku TK Mamy
Fabienka,
Jesteśmy i mocno trzymamy kciuki, jak bedzie po daj znać, porozmawiajcie z lekarzem operującym.

pozdrawiam i trzymaj sie.
  Temat: Prosba w interpretacji wyniku TK Mamy
marzena66

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 13549

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2018-06-03, 18:32   Temat: Prosba w interpretacji wyniku TK Mamy
Fabienka napisał/a:
czy do operacji beda w stanie farmakologicznie podniesc jakos te wartosci?

Mogą podać czynniki wzrostu, krew, preparaty krwiopochodne, wszystko zalezy jakie to są wartości.
Fabienka napisał/a:
ze podczas operacji bedą Mamie przetaczac krew ........Czy tak rzeczywiscie siw robi pidczas takiej operacji?

Nie wiem o co chodzi ale jak jest operacja, zawsze jest dla pacjenta przygotowana krew bo nigdy nie wiadomo co się może wydarzyć i krew może być potrzebna.
Fabienka napisał/a:
Ja mam jednak takie przeczucie ze Mame otworza czyli bardziej bedzie to taka operacja zwiadowcza i boje sie ze ja zamkną i pibiora tylko wycinki

Patrząc na badania obrazowe mamy to ja się dziwię, że lekarze chcą się podjąć operacji no ale ja nie jestem lekarzem operującym. Jak najbardziej Twoja teoria jest możliwa już nie chciałam tego dopisywać. Zresztą nigdy nie ma pewności jak się skończy operacja, jest wiele takich przypadkó gdzie operacja zaplanowana, otwiera się pacjenta a tam tak ogromny naciek, że ruszanie czegokolwiek mija się zupełnie z celem i po operacji.

Trzeba teraz czekać co będzie, nic nie wymyślimy i nawet nie trzeba tego aż tak analizować, dopiero po operacji i wyniku hist.pat. będzie można coś więcej powiedzieć i planowac.

pozdrawiam
  Temat: Prosba w interpretacji wyniku TK Mamy
marzena66

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 13549

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2018-06-03, 08:37   Temat: Prosba w interpretacji wyniku TK Mamy
Fabienka napisał/a:
stwierdzil ze to rak zoladka po wynikach rezonansu.

Pełne rozpoznanie i czy na pewno to rak żołądka dopiero powiedzą badania hist.pat. po operacji. Widocznie lekarz widzi, że w żołądku jest cała masa guza a na reszte narządów są nacieki. Zobaczymy co pokażą wyniki bo to będzie dopiero istotne i od tego będzie zależne dalsze postępowanie.
Fabienka,
Nie chcę Ci tutaj odbierać żadnych nadziei ale u mamy te zmiany nowotworowe dość są rozległe, dość mocno naciekają, są najprawdopodobniej przerzuty w węzłach. Owszem lekarz coś tam usunie operacyjnie ale śmiem watpić, że wszystko. Na razie nie gdybajmy, zobaczymy jakie będą wyniki pooperacyjne.

Fabienka napisał/a:
Moj mąz nie przyjmuje tego do wiadmosci. Nie chce o tym rozmawiac.

Nie każdy jest w stanie udźwignąć chorobę, trzeba to uszanować, daj mężowi czas, niech się oswoi z sytuacją, jak będzie potrzebował rozmowy to na pewno sam ją zacznie. Każdy jest inny, kazdy inaczej przeżywa daną sytuację i każdy na swój własny sposób.

Jak bedziemy mogli pomóc, zawsze pomożemy i pisz, wygadaj się jak tego potrzebujesz, pozdrawiam.
  Temat: Prosba w interpretacji wyniku TK Mamy
marzena66

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 13549

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2018-06-02, 03:27   Temat: Prosba w interpretacji wyniku TK Mamy
Fabienka napisał/a:
Ja przez to rozumiem ze przed operacja lekarze chca sie upewnic czy nigdzie indziej nie ma guza? Czy dobrze rozumiem?


Chcą sprawdzić jakie jest zaawansowanie choroby, jeżeli byłby rozsiew to operacja mija się z celem, bo nic nie da wycięcie jednego miejsca jak gdzie indziej już szerzy się choroba.
Fabienka napisał/a:
Dzis dowiedzelismy sie ze Mama ma raka zoladka.

Mozemy prosić o jakiś wynik hist.pat. bo na jakiejś podstawie zostało to określone, jakiego konretnie raka, rodzaj?

pozdrawiam
  Temat: Prosba w interpretacji wyniku TK Mamy
marzena66

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 13549

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2018-05-27, 18:45   Temat: Prosba w interpretacji wyniku TK Mamy
Fabienka napisał/a:
sadzac po tym co napisala na Tk czy podejrzewa sie przerzut do kosci?

Nie bylo określone w poprzednim badaniu czy to przerzut czy zmiany innego typu ale zmiany dość istotne były i niestety może to być przerzut do kośćca. Na razie trzeba poczekać na kolejny wynik, jak nie da odpowiedzi to scyntygrafia jest najlepsza do badania kośćca i powinna wyjaśnić zmiany.

pozdrawiam
  Temat: Prosba w interpretacji wyniku TK Mamy
marzena66

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 13549

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2018-05-23, 19:33   Temat: Prosba w interpretacji wyniku TK Mamy
Fabienka,
Czekamy zatem na dalsze informacje, jeżeli będziesz miała ochotę napisać czy potrzebowała naszej pomocy/wsparcia.

pozdrawiam
  Temat: Prosba w interpretacji wyniku TK Mamy
marzena66

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 13549

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2018-05-23, 19:02   Temat: Prosba w interpretacji wyniku TK Mamy
Fabienka,

Przyznam szczerze, że wygląda to dość poważnie, dość rozległa jest ta masa guza, właściwie rozprzestrzenia się i nacieka na wiele narządów wewnętrznych, są powiększone węzły chłonne.

Operacja jeśli będzie wykonana to zapewne nie radykalna a bardziej żeby poprawić mamie komfort życia bo masa guza nacieka na ważne arterie więc nie wiem czy lekarzom uda się to wszystko radykalnie usunąć, raczej w to wątpię.
Fabienka napisał/a:
czy ten wynik swiadczy o procesie nowotworowym?

O procesie nowotworowym na pewno, bo mamy nowy twór, który opanował jamę brzuszną teraz zasadnicze pytanie czy to nowotwór łagodny czy złośliwy i tą odpowiedź da dopiero wynik histopatologiczny po operacji czy też pobraniu materiału do badań, zależy jak lekarze do tego podejdą, czy będą w ciemno operować czy pierw zbadają, pobiorą materiał, konsylium to ustali.

Wygląda to jednak mocno podejrzanie, bardziej na zmiany złośliwe ale póki nie ma wyniku nie będziemy gdybać.

pozdrawiam i witam na forum.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group