1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Podejrzenie rak pęcherza lub prostaty z przerzutami
marzena66

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 7738

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2018-01-06, 06:39   Temat: Podejrzenie rak pęcherza lub prostaty z przerzutami
Beata75,
Może zanik mięśni, może jedna jest lekko podpuchnieta, może krążenie w jednej nodze jest słabsze/jest zimniejsza, nie wiem nie widząc tego.

pozdrawiam
  Temat: Podejrzenie rak pęcherza lub prostaty z przerzutami
marzena66

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 7738

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2018-01-05, 19:58   Temat: Podejrzenie rak pęcherza lub prostaty z przerzutami
Beata75,
To co napisała missy, nie robi się morfologii dla ciekawości, nie robi jej się często bo u tak chorych osób każda kropla krwi jest na wagę złota. Mi tylko chodziło o to, że mogły byc w danej chwili spadki pierwiastków i kroplówka podniosła te parametry na daną chwilę i stan taty się poprawił, tato został nawodniony i też polepszył się Jego stan ale nie kłujemy pacjenta żeby to ciągle sprawdzać jak jest i czy jest dobrze czy źle.

pozdrawiam
  Temat: Podejrzenie rak pęcherza lub prostaty z przerzutami
marzena66

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 7738

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2018-01-05, 13:09   Temat: Podejrzenie rak pęcherza lub prostaty z przerzutami
Beata75 napisał/a:
Tata zaczal mniej jesc i pic, duzo spac, lekarz HD zasugerowal kroplowke. Tata mial dwie jednego dnia. Mama mowila, ze nabral kolorow, ozywil sie,

Mogły być spadki w morfologii, mogło być zbyt mało sodu, potasu, odwodnienie i jak lekarz podłączył kroplówkę, parametry poszły w górę i tato nabrał sił.

pozdrawiam
  Temat: Podejrzenie rak pęcherza lub prostaty z przerzutami
marzena66

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 7738

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2018-01-02, 18:48   Temat: Podejrzenie rak pęcherza lub prostaty z przerzutami
Beata75 napisał/a:
Ponad 100 wyswietlen i nikt nie ma dla nas zadnego komentarza?

Beato jesteśmy tutaj w każdej naszej wolnej chwili, pracujemy tutaj w ramach pomocy bezinteresownej i proszę mi wierzyć jeśli tylko mamy czas ( a przecież pracujemy, mamy rodziny i często sami mamy chore osoby) staramy się być tutaj i pomagać, proszę o cierpliwość.
Przede wszystkim takie wypisanie w punktach tego co Tobie/lekarzom się nie podoba w wynikach nic nam nie mówi, to wyrwane z kontekstu dane/informacje. Żebyśmy coś mogli pomóc potrzebujemy całych wyników wtedy sprawa jest dla nas jaśniejsza, lekarz też potrzebuje badania i wywiad z pacjentem.
Mogę tylko ogólnie coś napisać, odnosząc się do tego co napisałaś. Wygląda to wszystko dość poważnie i najprawdopodobniej mowa już jest o zaawansowanej chorobie nowotworowej, przerzuty w kośćcu, przerzuty w węzłach i teraz trzeba dojść do tego czy mamy raka płuc i przerzuty na pęcherz czy mamy raka pęcherz i przerzuty do płuc, a może jeszcze co innego, badanie, w którym pobrano materiał do badań powinien dać wynik ale może być i tak, że nie trafiono w odpowiednie miejsce i wynik nic nie pokaże.
Beata75 napisał/a:
Czy Tata nie powinien juz byc pod opieka urologa, onkologa?

Jeżeli tato ma raka to będzie tatę leczył onkolog ale żeby mógł leczyć musi być wynik histopatologiczny bez niego nie ruszycie dalej.
Beata75 napisał/a:
Czy mozliwe jest jednak, ze jest to spowodowane przerzutami?

Jeżeli byłby rak płuc to przerzuty do OUN idą dość szybko, wykluczyć tego nie można ale równie dobrze mogą być słabe wyniki biochemiczne i stąd takie zachowanie i osłabienie taty, nie mamy tych wyników więc nie jestem w stanie tego potwierdzić.
Beata75 napisał/a:
Martwimy sie bo wszystko to tyle trwa, choroba tak szybko postepuje, czy po prostu juz przekreslono Tate?

Nie przekreślono tylko bez konkretnej diagnozy nie ruszy się dalej z miejsca, nie ma leczenia bez diagnozy, musicie czekać na wynik ostateczny.
Beata75 napisał/a:
(krew? Czy tabletki na niedokrwistosc?) Oraz zdarza sie krwiomocz,

I jedno i drugie możliwe, na pewno stan jest bardzo poważny i nie wiem ale tato powinien być trochę "podreperowany" w szpitalu i powinien w nim być ja bym o to walczyła żeby postawili Go trochę na nogi.

pozdrawiam i witam na forum
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group