1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak? odbytu
marzena66

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 8095

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-02-28, 21:07   Temat: Rak? odbytu
ozana_1,
To jest wątek Twojego taty i nie zamieszcza się swoich wyników bo nam czytających mylą się później fakty.
To tak na przyszłość.

Nic niepokojącego nie masz, jeśli lekarz widział polip to raczej to polip był i wtedy komórek rakowych nie miał. Każda zmiana jak jest w jelitach, nawet ta łagodna to jest pobierana do badań hist.pat, takie procedury. Nie masz powodu do niepokoju.

pozdrawiam
  Temat: Rak? odbytu
marzena66

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 8095

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-02-17, 22:27   Temat: Rak? odbytu
No i sprawa wyjaśniona. Madzia70, to lekarz więc tutaj ma większą wiedzę co można a co nie ja patrzę pod kątem pacjenta jak lekarz by większość takich spraw załatwił i raczej pogonił co ja wymagam i czego żądam i jakim prawem.

Gdzie tacy lekarze się chowają jak Madzia, :) czego Ich nie ma więcej, jakie życie byłoby wtedy prostsze. No można jeszcze na pamięć nauczyć się wszystkich "przykazań" prawnych, praw pacjenta i gdzie się nie pójdzie sypać paragrafami ;-))

ozana_1, zatem sprawa jasna, próbuj jeszcze raz, tak jak radzi Madzia, a ja też się czegoś douczyłam dzięki takim radom.

pozdrawiam
Madziu, :)
  Temat: Rak? odbytu
marzena66

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 8095

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-02-17, 21:15   Temat: Rak? odbytu
ozana_1 napisał/a:
Niestety, ale Go rozumiem, z samych objawow stwierdzic, ze ktos ma raka jest ciezko.

Mówiąc szczerze też rozumiem lekarza, pacjent, który ma czystą kartotekę, nie leczył się i raptownie w karcie ma wpisać rak czy podejrzenie raka, na jakiej podstawie?, bo córka podejrzewa po opisaniu stanu taty i objawach, tu mógłby się ktoś "czepnąć" lekarza.
ozana_1 napisał/a:
Przekonac tate, albo pogotowie

Próbować przekonać, żeby chociaż do tego rodzinnego poszedł pogadać, obiecaj, że nic Mu nie będą robić tylko po jakieś tabletki pójdzie i sobie porozmawia z lekarzem, może na taki układ tato pójdzie a Ty porozmawiasz z lekarzem wcześniej i może lekarz przemówi do taty rozumu.

Jak to się nie uda to tylko czekać aż tato przysłabnie (przykre to, że musi aż dojść do tego) albo będzie cierpiał na ogromne bóle (oby nie) i wezwać wtedy pogotowie.

Trzymaj się, trudny tato ale dorosły i sam decyduje o swoim zdrowiu i życiu, pozdrawiam.
  Temat: Rak? odbytu
marzena66

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 8095

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-02-10, 21:59   Temat: Rak? odbytu
ozana_1,
Na pewno masz bardzo skomplikowana sytuację i niestety ale bardzo upartego tatę. Może tato domyśla się, że jest poważnie chory, może krępuje się badań, które Go czekają, bo jednak miejsce o którym piszesz jest miejscem intymnym. Dla lekarza to normalka dla pacjenta temat wstydliwy i może to tatę odstrasza od badań, nie wiem, gdybam.

Jeżeli jest krew, jeżeli tato czuje się gorzej, jest osłabiony a może i chudnie to może to być nowotwór złośliwy, bez badań to tylko możemy się domyślać. Trudno cokolwiek Ci doradzić. Jeżeli nie namówicie taty na badania to jeśli to rak to będzie tato ogromnie cierpiał a tego zapewne nie chciałby ani On ani Wy.
Może przyjdzie moment, że tato w końcu nie da rady z tym wytrzymać i sam będzie chciał do lekarza, może zasłabnie i wtedy pogotowie i do szpitala a wtedy przebadają.

Ty znasz tatę najlepiej i możesz tylko próbować namawiać Go na badania ale jaki będzie tego efekt ciężko powiedzieć. Jeżeli będzie to rak to tato sam doprowadzi się do takiego stanu, że już leczenie będzie niemożliwe i zostanie tylko hospicjum.

Bardzo mi przykro, bo zdaję sobie sprawę jak musi Cię ta cała sytuacja mocno stresować, taka bezsilność jest okropna.

pozdrawiam i sił życzę.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group