1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak jajnika z przerzutami do węzłów chłonnych i otrzewnej
marzena66

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 12712

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-02-16, 20:57   Temat: Rak jajnika z przerzutami do węzłów chłonnych i otrzewnej
Midi90 napisał/a:
Lekarz powiedział mi dzisiaj, że rokowania złe

No niestety ale taka jest raczej gorzka prawda, przerzuty zawsze dają gorsze rokowania dlatego napisałam, żeby cieszyć się i wykorzystywać mamy dobre samopoczucie i spędzać razem mnóstwo czasu bo pogorszenie może nastąpić dosłownie z dnia na dzień.

Trzeba być realistą, trzeba mieć nadzieję, bo ona nas trzyma i umiera ostatnia.
Chemia ma za zadanie utrzymać naszych chorych, tylko u mamy będzie to raczej chemia paliatywna i ona mamy nie wyleczy a jedynie zminimalizuje dolegliwości wynikające z choroby, może trochę przedłuży życie ale to może.
Midi90 napisał/a:
to bardzo niesprawiedliwe, że spotkało ją coś takiego,

nigdy nie wiemy na kogo to wielkie nieszczęście spadnie, może na każdego, chorują dzieci, dorośli i starsi, nie wiemy czy i my nie zachorujemy, choroba nie wybiera ona po prostu przychodzi.
Midi90 napisał/a:
i że zostało nam jeszcze trochę czasu. Postaram się żeby był przepełniony miłością.

Życzę Wam tego ale nie wiem jak będzie, tego nikt nie wie ale przepełniony miłością jak najbardziej słusznie.

pozdrawiam ciepło.
  Temat: Rak jajnika z przerzutami do węzłów chłonnych i otrzewnej
marzena66

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 12712

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-02-16, 20:11   Temat: Rak jajnika z przerzutami do węzłów chłonnych i otrzewnej
Midi90 napisał/a:
Mama czuję się i wygląda bardzo dobrze... aż nie mogę w to wszystko uwierzyć

To bardzo pozytywne, przynajmniej to nie dyskwalifikuje mamy do podania chemii, oby ten stan utrzymywał się jakiś czas bo w tej chorobie wszystko potrafi zmienić się w szybkim tempie.

Trzymajcie się obie.
  Temat: Rak jajnika z przerzutami do węzłów chłonnych i otrzewnej
marzena66

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 12712

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-02-16, 17:03   Temat: Rak jajnika z przerzutami do węzłów chłonnych i otrzewnej
Midi90,
Przykro mi ale opis TK jest mało optymistyczny. W płucach przerzuty, węzły chłonne też najprawdopodobniej z przerzutami bo patologiczne i niestety liczne.
W jamie brzusznej też licznie powiększone węzły chłonne, węzły biodrowe, pachwinowe, dużo tego, w nadnerczu jest również jakaś zmiana, na razie trudna do oceny ale przy takich zmianach u mamy też może budzić podejrzenie.

pozdrawiam i przykro mi, że tak mało optymistyczne są te wyniki.
  Temat: Rak jajnika z przerzutami do węzłów chłonnych i otrzewnej
marzena66

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 12712

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-02-05, 14:15   Temat: Rak jajnika z przerzutami do węzłów chłonnych i otrzewnej
Dziewczyny proszę nie prowadzić rozmów typu " co u Twojej mamy", wszystko jest do przeczytania albo w jednym albo w drugim wątku a takie dyskusje co u kogo zaburzają główny wątek "właścicielki" i może dojść do błędnych informacji/porad.
  Temat: Rak jajnika z przerzutami do węzłów chłonnych i otrzewnej
marzena66

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 12712

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-02-04, 18:05   Temat: Rak jajnika z przerzutami do węzłów chłonnych i otrzewnej
Midi90 napisał/a:
U mamy minęły 3 tygodnie od operacji...

Midi90 napisał/a:
Zastanawia mnie czy ta chemia nie będzie podana za późno ?

Po operacji trzeba trochę odczekać z podaniem chemii ponieważ musi się wszystko podgoić. Na zewnątrz goi się w miarę szybko a wewnątrz środowisko wilgotne więc proces gojenia jest zawsze trochę dłuższy.

pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group