1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Powiedzieć?- Nie mówić?
marzena66

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 19849

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2017-04-15, 21:36   Temat: Powiedzieć?- Nie mówić?
studentmedycyny,

Było minęło, taka ze mnie wredota ;) , czepliwa do tego okrutnie ;) ale bardzo się cieszę, że fochem nie rzuciłeś a jak jeszcze do tego jesteś studentem medycyny to tym bardziej liczymy na pomoc :)

pozdrawiam i również życzę zdrowych i spokojnych Świąt.
  Temat: Powiedzieć?- Nie mówić?
marzena66

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 19849

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2017-04-14, 20:51   Temat: Powiedzieć?- Nie mówić?
Widocznie jestem niedowiarek i nie bardzo uwierzyłam, że student medycyny tak by określił tak poważne tematy, nawet patrząc na kwestie pokoleniowe. Może miałam rację a może nie a może i chłopaka wystraszyłam tą "burą", trudno przez internet stwierdzić czy wszedł do nas z zamiarem pomocy czy tylko się zaplątał w sieci. Owszem musiał się zarejestrować ale było już kilka takich osóbek, które wchodzą tutaj a to żeby "jaja sobie porobić" a to farby poszukać a to zareklamować olejek więc pewnie dlatego taka ostrożność we mnie.

Jeżeli chce pomóc z potrzeby serca to powinien wrócić.

pozdrawiam
  Temat: Powiedzieć?- Nie mówić?
marzena66

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 19849

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2017-04-09, 21:16   Temat: Powiedzieć?- Nie mówić?
Madzia70,
Ja tam chłopaka zrazić nie chciałam a tym bardziej jeśli jest na prawdę studentem medycyny to mógłby co nieco wnieść na forum ale określenie "fajnie się czyta" jakoś mną poruszyło.

Jak chce nam pomóc to pomoże, nawet jak na Niego "nakrzyczałam" ;-)) od razu na wejściu.

|buziaki|
  Temat: Powiedzieć?- Nie mówić?
marzena66

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 19849

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2017-04-08, 21:10   Temat: Powiedzieć?- Nie mówić?
studentmedycyny napisał/a:
.fajnie się czyta.

Raczej stwierdzenie zupełnie nie na miejscu. "fajnie" to można sobie poczytać książkę tu raczej tematy są poważne i do "fajnych" nie należą.

pozdrawiam
  Temat: Powiedzieć?- Nie mówić?
marzena66

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 19849

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2017-02-17, 21:54   Temat: Powiedzieć?- Nie mówić?
mariax,
Mówić tyle ile mama może przyjąć do wiadomości, mówić tyle ile mama chce wiedzieć, jak pyta uczciwie odpowiadać ale robić to w taki sposób żeby jednocześnie zapewnić, że będziecie w tej chorobie zawsze razem, że zrobicie wszystko co w Waszej mocy żeby pomóc, nie chce mama rozmawiać o swojej chorobie, nie pyta nie mówić, przyjdzie wtedy odpowiedni moment, że mama sama zada pytania.

To jest moje podejście ale każdy najlepiej zna swojego rodzica, powinien wiedzieć ile jest w stanie przyjąć złych wiadomości, jak może zareagować i jak delikatnie to wszystko rozwiązać. Może to również zrobić lekarz jeśli macie takiego zaufanego i w delikatny sposób potrafi przekazać tak przykrą informację ale chyba prawda choremu, nawet okrojona się należy ponieważ każdy ma jakieś sprawy do załatwienia i może trzeba jakieś rzeczy pozamykać.

Oczywiście każdy musi sam wybrać właściwą drogę i trzeba pomyśleć czy mama chce być świadoma swojego stanu, to już do Waszego rozważenia.
Na pewno temat jest bardzo trudny dla obu stron i dla chorego i osoby chorej.

pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group