1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 12
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak jajnika z przerzutem do wątroby
marzena66

Odpowiedzi: 66
Wyświetleń: 27439

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-11-15, 17:37   Temat: Rak jajnika z przerzutem do wątroby
Paulina x napisał/a:
myślą Państwo że naprawdę poczekanie i obserwowanie ten miesiąc to dobry pomysł? Czy konsultować wyniki z innym lekarzem?

Myślę, że można spokojnie poczekać z racji tego, że nie ma pewności, że są to zmiany rozrostowe. Nie jest wysoki metabolizm więc jak najbardziej mogą to być również stany zapalne. Po miesiącu trzeba to sprawdzić jak coś się zmieni to wtedy będzie pewność, że trzeba leczyć dalej ale jak zostanie wszystko na tym samym poziomie to znaczy, że stan zapalny.

Paulina x napisał/a:
Z jednej strony moze faktycznie nie ma co panikowac

Myślę, że na razie podejdź do tego na spokojnie, miesiąc to niedługi czas i jak nawet będzie to coś złego to nie poczyni aż takich szkód.

pozdrawiam
  Temat: Rak jajnika z przerzutem do wątroby
marzena66

Odpowiedzi: 66
Wyświetleń: 27439

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-11-07, 12:48   Temat: Rak jajnika z przerzutem do wątroby
Paulina x napisał/a:
Wnioski: dwa aktywne ogniska w jamie brzusznej prawdopodobnie wszczepy do otrzewnej ok. Watroby i kresy białej.

Trudno jednoznacznie to ocenić, jak już koleżanka wyżej napisała, SUV jest dość niski więc może sugerować stan zapalny ale radiolog podejrzewa, że mogą to być niestety wszczepy raka.

pozdrawiam
  Temat: Rak jajnika z przerzutem do wątroby
marzena66

Odpowiedzi: 66
Wyświetleń: 27439

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-02-22, 19:48   Temat: Rak jajnika z przerzutem do wątroby
Paulina x napisał/a:
A lekarz zalecił własnie wstawanie z lozka i to już dzień po operacji.

Paulinko bo tak jest, mój mąż jak już wyszedł z OIOM-u i sali pooperacyjnego od razy wywalali go z łóżka a on nie miał siły przejść paru kroków, co ja się nasłuchałam od lekarzy, że nie spaceruje.
Takie spacery na wszystko maja wpływ i na płuca i na mięśnie i na jelita więc zaleganie w łóżku jest niedobre ale wiemy jak pacjenci się po operacjach czują, jak są słabi i jak boją się, żeby wszystko nie popękało. Każą lekarze wstawać/chodzić to niech mama to czyni, mamę pod rękę i spacerujcie po korytarzu, to dla Jej zdrowia.

pozdrawiam, nich mama nabiera sił.
  Temat: Rak jajnika z przerzutem do wątroby
marzena66

Odpowiedzi: 66
Wyświetleń: 27439

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-02-22, 17:42   Temat: Rak jajnika z przerzutem do wątroby
Paulina x napisał/a:
nosił po operacji taki pas i powie mi czy na noc warto go ściągać? Czy lepiej z nim również spać?

Mąż mój nosił (operacja wątroby). Od razu po operacji można nosić najlepiej przez cały dzień, a na noc, w czasie spoczynku zdejmować. Noszenie pasa zapewni także odpowiednie formowanie powłok brzusznych. Należy taki pas nosić około 3 miesiące po zabiegu.

pozdrawiam
  Temat: Rak jajnika z przerzutem do wątroby
marzena66

Odpowiedzi: 66
Wyświetleń: 27439

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-01-26, 16:40   Temat: Rak jajnika z przerzutem do wątroby
Paulina x,
Poczytaj proszę
http://www.onkonet.pl/dp_sl_hipec_metoda.php

pozdrawiam
  Temat: Rak jajnika z przerzutem do wątroby
marzena66

Odpowiedzi: 66
Wyświetleń: 27439

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-01-18, 16:53   Temat: Rak jajnika z przerzutem do wątroby
nana1 napisał/a:
Przepraszam, nie wiedziałam

Nie ma za co, nie wszystko da się ogarnąć. Docent Zadrożny był w Gdańsku do IX-X/2016 i później zmiana placówki. Ma jeszcze pojawiać się w Gdańsku na oddziale onkologicznym ale nie wiem w jakich terminach i od kiedy.

pozdrawiam
  Temat: Rak jajnika z przerzutem do wątroby
marzena66

Odpowiedzi: 66
Wyświetleń: 27439

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-01-18, 06:21   Temat: Rak jajnika z przerzutem do wątroby
nana1 napisał/a:
Polecono mi doc. Dariusza Zadrożnego z Kliniki Transplantologii Gastroenterologii UM w Gdańsku.

Docent Zadrożny już nie jest w Gdańsku tylko w Olsztynie ale potwierdzam super fachowiec od wątroby, chirurg.

pozdrawiam
  Temat: Rak jajnika z przerzutem do wątroby
marzena66

Odpowiedzi: 66
Wyświetleń: 27439

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-01-16, 17:10   Temat: Rak jajnika z przerzutem do wątroby
Paulina x napisał/a:
dopiero na czwartek 26.01. Jesteśmy bardzo niecierpiliwi, martwię się ze każdy dzień zwłoki może mieć okropne skutki

Może ktoś poda namiary na lekarzy ale Paulina x, to na prawdę nie jest odległy termin i te parę dni już nic strasznego nie poczyni.

pozdrawiam
  Temat: Rak jajnika z przerzutem do wątroby
marzena66

Odpowiedzi: 66
Wyświetleń: 27439

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-01-14, 18:26   Temat: Rak jajnika z przerzutem do wątroby
Paulina x,
Poczekaj proszę na innych fachowców, moja łacina raczej kiepska a i znajomość nowotworów z dziedziny ginekologicznej też marna. Tyle co zrozumiała to był to gruczolakorak śluzotwórczy, jeśli się nie mylę.
Na pewno ktoś bardziej zaznajomiony w tej dziedzinie Ci odpowie, cierpliwości.

pozdrawiam
  Temat: Rak jajnika z przerzutem do wątroby
marzena66

Odpowiedzi: 66
Wyświetleń: 27439

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-01-14, 16:57   Temat: Rak jajnika z przerzutem do wątroby
Paulina x,

Wstawiłaś TK jamy brzusznej, wynik i jeden i drugi wskazują na zmiany w wątrobie, sugerowane jako przerzuty.
Poprosimy jeszcze o histopat, może wypis pooperacyjny z raka jajników, bo może to być powiązane.
Tego wyniku nie udało Ci się wstawić.

pozdrawiam
  Temat: Rak jajnika z przerzutem do wątroby
marzena66

Odpowiedzi: 66
Wyświetleń: 27439

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-01-14, 09:27   Temat: Rak jajnika z przerzutem do wątroby
Paulina x napisał/a:
Dopiero w październiku 2016r. zrobiła tomografie i po tym od razu dostała skierowanie na badanie PET.

A co było badane TK?, możesz je również wstawić.

pozdrawiam
  Temat: Rak jajnika z przerzutem do wątroby
marzena66

Odpowiedzi: 66
Wyświetleń: 27439

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-01-13, 22:18   Temat: Rak jajnika z przerzutem do wątroby
Paulina x,
Niestety ale najprawdopodobniej mogą to być przerzuty raka na którego wcześniej się mama leczyła.
Czy mogłabyś wstawić/ przepisać wynik histopatologiczny z operacji raka jajników.
Poza tymi przerzutami w wątrobie wszystko inne wydaje się prawidłowe.
Czy mama jest pod opieką ginekologiczną i tam wszystko jest w porządku?
Nie wiem czy lekarz będzie robił biopsję wątroby żeby sprawdzić jaki rak i po ustaleniu chemia czy podejmą się wycięcia tych przerzutów.
Trzeba poczekać na decyzję lekarza ale na pewno sytuacja jest poważna.

pozdrawiam i witam na forum.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group