1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Hospicjum czy dom, trudna decyzja
marzena66

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 16102

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2015-12-06, 04:47   Temat: Hospicjum czy dom, trudna decyzja
koralina,

Bardzo współczuję ::rose::
  Temat: Hospicjum czy dom, trudna decyzja
marzena66

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 16102

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2015-11-28, 19:29   Temat: Hospicjum czy dom, trudna decyzja
koralina,
Super dziewczyny. Dopracowałyście cudownie opiekę. Teraz tylko dbać o mamę, zabezpieczać przeciwbólowo, dopieszczać, kochać, spełniać zachcianki. Czeka Was trudny okres, ale wspólnymi siłami dacie radę na pewno, nikt tak się nie zajmie kochaną osobą jak najbliżsi a mama będzie czuła się bezpiecznie a to przecież ważne. Wiem, że to ciężka praca i pod względem fizycznym ale chyba psychicznym najgorzej, patrzenie na cierpienie i odchodzenie kogoś kogo kochamy.

życzę Wam ogromnej siły.
  Temat: Hospicjum czy dom, trudna decyzja
marzena66

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 16102

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2015-11-28, 05:34   Temat: Hospicjum czy dom, trudna decyzja
koralina,
Oddziały paliatywne mogą budzić ogromny strach. Rzeczywiście wielu osobom kojarzą się ze śmiercią, przebywają tam bardzo ciężkie przypadki i różne zachowania pacjentów. Ciężko nad tym wszystkim zapanować bo personel medyczny jak zwykle za mały żeby do każdego podejść. Na pewno zupełnie inaczej jest w hospicjum stacjonarnym, tam oprócz personelu jest dużo wolontariuszy i nikt nie zostaje bez pomocy a i można być ciągle z osobą chorą.
Uważam, że podjęłyście z siostrą słuszną decyzję, zabierając mamę do domu, poczuje się bezpieczniej i spokojniej w otoczeniu tego co zna. Dacie radę, choć będzie Wam towarzyszył strach i wiele obaw ale poradzicie sobie z pomocą hospicjum domowym.
:tull:
  Temat: Hospicjum czy dom, trudna decyzja
marzena66

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 16102

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2015-11-26, 21:53   Temat: Hospicjum czy dom, trudna decyzja
koralina,
Tak jak napisałaś decyzja należy do Was. Oczywiście potwierdzę, że opieka nad tak ciężko chorą osobą nie należy do najłatwiejszych ale jest możliwa. Ja sama opiekowałam się mamą z rozsianą chorobą nowotworową z atakami padaczki i po wylewie spowodowanym najprawdopodobniej przez przerzuty do mózgu. Wiem, że to ciężka praca wykańczająca i fizycznie i psychicznie. Mogę tylko napisać swoje zdanie a Wy zrobicie to co uważacie za stosowne. Nasi najbliżsi mimo, że są mało kontaktowi na swój sposób kojarzą, czasami mają przebłyski świadomości, poznają czy powiedzą coś logicznego i myślę, że najlepiej się czują w swoim dobrze znanym środowisku, w swoim pokoju, łóżku, otoczeni najbliższą rodziną. Oczywiście w hospicjum można stworzyć namiastkę domu, np, jakieś zdjęcia, ulubione przedmioty, można być z chorą cały czas ale to nie jest własny dom. Absolutnie nie jestem przeciwniczką oddania do hospicjum bo czasami jest to wręcz konieczne, sytuacja życiowa, psychiczna, nie każdy ma siłę do takiej opieki, nie każdy może, nie każdy potrafi się opiekować tak obłożnie chorym. Wiem, że strach istnieje, czy nie zaszkodzimy, czy w porę pomożemy, czy pogotowie dojedzie na czas, Na to ostatnie bym nie liczyła za bardzo bo nie są chętni do pomocy osobom z chorobą nowotworową ale od tego jest własnie hospicjum domowe. Przyjadą kiedy są potrzebni czy chociażby ustalą co robić jak coś się złego dzieje telefonicznie. Co do pompy infuzyjnej nic nie wiem ale jak chory nie może połykać leków a istnieje takie prawdopodobieństwo to hospicjum pokaże jak robić zastrzyki podskórnie.
Życzę mądrego wyboru i pozdrawiam gorąco.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group